בשטח ISOC-IL

עדכון פעילויות איגוד האינטרנט הישראלי

רוצה לדעת עוד על פעילות האיגוד?

דצמבר 10' - גליון מס' 116

 01.הזמנה להשקת מוזילה "הלמות התופים" בארץ ביזמת איגוד האינטרנט הישראלי ב-7 בדצמבר 2010

הלמות תופים היא יוזמה של איגוד האינטרנט הישראלי בשיתוף מוזילה ישראל, הקנטינה, עמותת המקור וה-HUB. מדובר באירוע הכולל פרויקטים מעשיים ואירועים מקומיים אשר מקבצים אנשים חכמים ויצירתיים מכל העולם סביב רעיונות גדולים, פתרון בעיות ושכלול האינטרנט הפתוח. המסר הוא שביחד נשמור את האינטרנט פתוח ב-100 השנים הבאות.

ההשתתפות חינם, אך מותנית בהרשמה מראש.

למידע נוסף והרשמה

חזרה למעלה >>

 02.שני חברי הנהלה חדשים באיגוד האינטרנט הישראלי

בבחירות 2010-11 להנהלת איגוד האינטרנט הישראלי נבחרו אלון הסגל ואלעד זלומונס כחברי הנהלה חדשים. רימון לוי נבחר מחדש.

חברי ההנהלה החדשים הם: ד"ר אלון הסגל, חוקר ומרצה במרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה ויועץ לחברות בנושא הטמעת מדיה חברתית-דיגיטלית בארגונים; ואלעד זלומונס, מהנדס יועץ בתחום הנדסת מים, בלוגר מוביל וממקימי אתר "בלוגלי".

השניים מצטרפים לחבר ההנהלה, רימון לוי, שנבחר מחדש בבחירות הנוכחיות. לוי, מנמ"ר במכללת ספיר שבנגב, מכהן מזה 6 שנים כחבר הנהלת איגוד האינטרנט הישראלי ומהן כ-3 שנים כנשיא האיגוד. שלושת החברים שנבחרו מצטרפים לחברי ההנהלה המכהנים: ד"ר נחמן אורון, ד"ר ישע סיון, דורון שקמוני, אסתר סקורניק, שאולה הייטנר ושוקי פלג. לראשונה יכהנו בהנהלת האיגוד 9 חברי הנהלה (לעומת 7 שכיהנו עד עתה). בחירות להנהלת איגוד האינטרנט מתקיימות בכל שנה, ובהן עומדים לבחירה שלושה מתוך תשעה חברים, לקדנציה של 3 שנים.

איגוד האינטרנט הישראלי מודה לוועדת הבחירות על פועלה, למועמדים שתרמו מזמנם ולחברים שהצביעו בבחירות שהתקיימו להנהלת איגוד האינטרנט הישראלי לשנים 2010-11.

חזרה למעלה >>

 03.קורס לבעלי עסקים וקטנים ובינוניים: הקמה של אתרי אינטרנט וקידומם - מה בעל עסק צריך לדעת?

המפגש הראשון יתקיים ביום 23 בדצמבר 2010, בין השעות: 17:00-20:00
מכללת אפקה – המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

במטרה להגדיל את מספר אתרי האינטרנט של עסקים קטנים ובינוניים בארץ ולשפר את ידיעותיהם של בעלי העסקים בנושא, מכריז איגוד האינטרנט הישראלי, בשיתוף עם חברת SEO-Simple על קורס ללימוד הקמה, ניהול וקידום אתרי אינטרנט. הקורס מיועד לבעלי עסקים קטנים ובינוניים המעוניינים להקים ולתפעל בעצמם את אתר האינטרנט של העסק שלהם ולכאלו העוסקים בתחום ומעוניינים להעשיר את הידע (הסדנא אינה מיועדת למפתחים).

הקורס יתקיים במכללת אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב, מתחם הפיקוס, רח' מבצע קדש 38, באולם 302. חניה חופשית קיימת בכניסה למכללה (רח' בני אפרים 218, תל-אביב). למפת הגעה למקום והנחיות לחץ כאן

בין הנושאים שיידונו: מחקר שוק וניהול האתר, קידום אורגני, נגישות וסטנדרטים, זכויות יוצרים והיבטים משפטיים, שיווק ברשתות חברתיות, פרסום ממומן ועוד.

המפגש הראשון יתקיים ב-23 בדצמבר 2010, בין השעות 17:00-20:00.

ההדרכה תתקיים בעלות סמלית וחברי האיגוד יהיו זכאים למחיר מוזל.

חבר איגוד - לחץ כאן להרשמה

לפרטים נוספים והרשמה לחץ כאן

חזרה למעלה >>

 04.איגוד האינטרנט הישראלי יוצא במיזם לתמיכה בארגון מפגשים לקבוצות לשיתוף ידע

קבוצות המקיימות מפגשים בנושאי קוד פתוח ואינטרנט, הזקוקות לסיוע במקום מפגש ותנאי אירוח, מוזמנות לפנות אל איגוד האינטרנט הישראלי.

המפגשים יתקיימו בהאב, דרך מנחם בגין 55, קומה 7. האירוח יוקצה על בסיס מקום פנוי.

קבוצות העומדות בתנאים לעיל והמעוניינות לקבל סיוע מהאיגוד לקיום המפגש, מוזמנות למלא את טופס בקשה לאירוח מפגש.

חזרה למעלה >>

 05.פיקיוויקי קורא לכם להנציח את יופיו של הכרמל

כולנו טיילנו בכרמל בעבר הרחוק או בעבר הקרוב. מחנות של תנועת הנוער, טיולים עם חברים, בילוי בחי-בר - ודאי צילמנו תמונות. ועכשיו לא נותר שם הרבה מאותו היופי שהונצח בתמונות שצילמנו. בדיוק בשביל זה קיים פיקיוויקי - כדי להנציח ולתעד את המציאות שמשתנה כל הזמן. אז - מצאו את התמונות הישנות, שהפכו באחת לחשובות כל כך - והעלו אותן למאגר פיקיוויקי לטובת הנצחת הכרמל שהיה ונעלם לנו.


טיול לכרמל, אסתי מירל, 2007
הכפר הדרוזי עספיא, ויקפדיה. צולם על ידי Ori. רישיון שימוש קריאטיב קומונס.

לפי כללי פיקיוויקי אין להעלות תמונות תקריב של ילדים/אנשים שאינם מוכרים לציבור.

חזרה למעלה >>

 06.יוזמה של מועצת תלמידי תיכון חדרה בשיתוף עם איגוד האינטרנט הישראלי להגברת המודעות לגלישה בטוחה

מועצת התלמידים של תיכון חדרה בשיתוף עם איגוד האינטרנט הישראלי ומרכז התקשוב חדרה מובילים תהליך לעידוד הגלישה הבטוחה באינטרנט בקרב תלמידי התיכון בחדרה.

האינטרנט מהווה "מרחב חיים" לקהילה הולכת וגדלה של בני נוער, ילדים וצעירים. סביבה זו מאפשרת תקשורת בין אישית, מידע ושירותים במגוון תחומים. לצד ההנאה בשימוש בכלים שהרשת מעמידה לגולשים יש מקום להסברה והדרכה בשימוש נבון באינטרנט.

מועצת התלמידים של תיכון חדרה מובילה תהליך הדרכה לכ-700 תלמידים שיגיע לשיאו ביום "גלישה בטוחה באינטרנט", שיערך ב-15/12/2010. במסגרת זו תועלה ההצגה "כמעט דוגמנית" בהפקת "מציאותרון"– תיאטרון מעצב מציאות. בנוסף יתקיים פאנל מומחים בנושא "החיים ברשת" בהנחיית נאוה גלעד, מנהלת מרכז תקשוב חדרה ומרכזת תחום חברה ואינטרנט באיגוד האינטרנט הישראלי בפאנל ישתתפו צביה אלגלי - מומחית לתרבות דיגיטלית ויועצת באיגוד האינטרנט הישראלי, לימור הררי - ממונה ארצית על היום הלאומי לגלישה בטוחה, משרד החינוך, אלי מדיוני - קצין נוער משטרת ישראל, עו"ד חלי גראו גלבוע - מייצגת נוער בסנגוריה הציבורית (בוגרת תיכון חדרה) ונציג מועצת תלמידים תיכון חדרה.

כחלק מהתהליך תשתף מועצת בית הספר את מועצת התלמידים העירונית.
בתי ספר נוספים, המעוניינים להפעיל תוכנית דומה המותאמת לצרכיהם בנושא מעורבות חברתית של מועצת תלמידים בנושא גלישה בטוחה, מוזמנים לפנות בדוא"ל: safe@isoc.org.il לנאוה/צביה.

חזרה למעלה >>

 07.הנחה לחברי האיגוד בהרשמה לכינוס מו"ח - מיומנויות המאה ה-21 - נסים או נפלאות, 7 בדצמבר 2010, מכון מופת ת"א

כינוס חנוכה של מו"ח שיתקיים ב-7/12/2010 יעסוק ברובו בתכניות התקשוב של משרד החינוך שישומן החל בשנת הלימודים הנוכחית. בכינוס ישתתפו נציגי מערכת החינוך, בהם מנהלים, מורים וקובעי מדיניות חינוכית ביישובים השונים. כמו כן ישתתפו נציגים מתעשיית ההיי-טק, האינטרנט והתקשוב בכלל.

חברי איגוד האינטרנט הישראלי מוזמנים להשתתף בכינוס בעלות מוזלת של 50 ₪ (במקום 70 ₪)

לתוכנית הכנס והרשמה

כדי לקבל את ההנחה יש להירשם ראשית לאתר מוח ולאחר מכן לכינוס (התשלום יבוצע במקום בהצגת כרטיס חבר). לשאלות ניתן לפנות בדוא"ל:  shmaya@gmail.com

חזרה למעלה >>

 08.בדיקות שמישות לשיפור תוצאות האתר, 20 בדצמבר 2010, בית ציוני אמריקה, ת"א

ארגון 'חוויית משתמש ישראל- UXI' מקיים מפגש בנושא בדיקות שמישות. בדיקת שמישות (Usability Testing) של אחד על אחד, בודק ומשתמש, יכולה לגלות במהירות כמות אדירה של מידע על הדרך שבה אנשים משתמשים באתר.

לפרטים נוספים והרשמה ללא תשלום

חזרה למעלה >>

 

רוצה לדעת עוד על פעילות האיגוד?

[ הסרה מהרשימה | הוספה לרשימה | לאתר האיגוד | יצירת קשר ]