חזרה לעמוד הקודם

אימהות והיי-טק, שילוב מציאותי?

תמונת המצב בהיי-טק הישראלי לא מעודדת. ובינתיים נשים בכירות בהיי-טק קוראות לשילוב והקלה על אימהות עובדות.

ביום האם האחרון קיבל הממשל האמריקני פנייה מפתיעה מאם עובדת שביקשה לסייע יותר לאימהות עובדות. "הגיע הזמן שהמדיניות הציבורית שלנו תתעדכן בנוגע למה שמגיע למשפחות שלנו ובקשר למה שהערכים שלנו מכתיבים" כתבה לא אחרת מאשר המליונרית שריל סנדברג בכירה בפייסבוק ומי שנחשבת יד ימינו של מארק צוקברג.

הקריאה שלה לסייע לאימהות מפתיעה, כיוון שבעבר ביקרו נשים אמריקניות רבות את הדעות של סנדברג לגבי קידום נשים ושילובן בשוק העבודה. ב- 2013 פרסמה סנדברג ספר שנקרא "לפרוץ קדימה: נשים, קריירה והרצון להנהיג". נשים רבות טענו אז שהיא מתארת בספרה תמונה צרה של נשים עם בן זוג תומך ויציב, כאשר במציאות נשים רבות לא יכולות להרשות לעצמן את ההתנהלות המתוארת בספר. עוד כתבו שהיא מתעלמת לחלוטין מאימהות חד-הוריות והקושי שלהן לעמוד בסטנדרטים של שוק העבודה.

אך הגורל כיוון את העניינים קצת אחרת עבור סנדברג, כאשר בעלה מת במפתיע מסיבוך בלב, והותיר אותה בעצמה אלמנה ואם חד-הורית. שנה לאחר מות בעלה ענתה סנדברג לאימהות החד-הוריות שביקרו את ספרה ואמרה: "היו אנשים שהרגישו שלא הקדשתי מספיק זמן לכתיבה על הקשיים שעמם מתמודדות נשים כאשר יש להם שותף לחיים לא תומך או שאין להם כלל שותף לחיים. הם צדקו". עוד היא כתבה ביום האם לפני כשנה: "לפני כן, לא ממש קלטתי את זה. לא באמת תפסתי כמה קשה להצליח בעבודה כאשר את כורעת תחת העומס בבית. לא הבנתי עד כמה תכופות יהיו הפעמים שבהן אביט בעיניהם הבוכיות של בני או בתי ולא אדע איך לעצור את הדמעות."

ביום האם באחרון קראה סנדברג לממשל האמריקני, להעלות את שכר המינימום הפדרלי, ולסבסד עבור היולדות חופשת לידה. סנדברג גם קראה במהלך השנה לתאגידים, דוגמת פייסבוק, לתמוך באימהות שעובדות בשבילם.

אך בעוד המנהלת הבכירה דואגת לזכויות הנשים, מה שקורה בפועל בפייסבוק אחר לגמרי. עובד לשעבר של פייסבוק חשף כי החברה דוחה בשיטתיות שורות קוד של נשים. שורות הקוד של המהנדסות נדחו ב-35% יותר מאלה שכתבו מהנדסים. פייסבוק מצידה דוחה את ההאשמות וטוענת שהפער נובע מוותק העובדים והעובדות, ומוכיח את הייצוג הנשי שנכנס לחברה עם הזמן.

גם בישראל אנחנו צריכים שריל סנדברג שתקרא לקידום נשים התאגידי היי-טק. דוח של חברת jobinfo שסוקר את 2016 חושף כי למרות העלייה במספר ההשמות בהיי-טק, בקרב גברים, עלייה של 12%, בקרב הנשים מספר ההשמות ירד ב-5%. באופן כללי רק 17% מההשמות היו השמות של נשים במשרות היי-טק.

גם אופי התפקידים שממלאות נשים שונה במהותו מזה של הגברים. בעוד 83% מהגברים גוייסו לתפקידים טכנולוגיים בכירים, 63% מהנשים גויסו לתפקידים כאלו. 10% מהנשים גויסו לתפקידי שיווק ומכירות ו-6% לאדמיניסטרציה.

אילנה אחימאיר טוענת כי בכדי לתקן את הפער ידרשו שנים של פרויקטים שתחילתם בתיכון כמו "מהנדסות העתיד", וחינוך שיטמיע בנערות את הרעיון כי קריירה בהיי-טק בתפקידים הנדסיים וטכנולוגיים אינה עומדת בסתירה לגידול הילדים.

מידע

קטגוריות נתונים: