עו"ד ארוד בליסה

חזון ומצע הבחירות

האינטרנט הוא מרחב גלובלי, אבל באותה המידה גם מקומי. איגוד האינטרנט הישראלי, בעיניי, צריך להיות גורם המחבר בין הקהילה הגלובלית לבין הישראלית, לא רק טכנית, אלא גם תרבותית וחברתית. כיום, האינטרנט מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו, ועלינו כחברה להיות פעילים בו, כשם שחברה אזרחית חשובה למדינה דמוקרטית פעילה וחזקה. האיגוד, לתפיסתי, צריך לשמש גוף שמסייע לבניית החברה אזרחית המקוונת, מראה של מדינת ישראל און-ליין. מכיוון שהאינטרנט ממלא תפקיד כה מרכזי בחיינו, עלינו להפיק ממנו את המירב, ולאיגוד יש חלק מרכזי בכך: בין אם בהנגשת האינטרנט לקהל הרחב (אוריינות דיגיטלית), השתתפות בתהליכי חקיקה, בניהול מרשם שמות המתחם ועוד. אני מאמין שעל איגוד האינטרנט הישראלי לשחק חלק אינטגרלי בחייה של החברה הישראלית ולהתוות את הדרך קדימה לגיבוש חברה אזרחית חזקה ולהבטיח חירויות בסיסיות במרחב הדיגיטלי. על האיגוד להוביל את השיח אודות המרחב הדיגיטלי בחברה הישראלית, ולשמש מצפן מוסרי וחברתי. המצע לפעילותי באיגוד יתמקד מעבר למעורבות כללית באיגוד ובתחומי אחריותו, ופעילותי תתמקד בהנגשתו של האיגוד ופועלו לציבור הרחב, ביצירת קהילה תוססת והגדלת קהל חבריו, וכן מיצובו כגוף משמעותי בקהילת ההייטק הישראלית (ומחוצה לה).

אודות

אני עו"ד בהכשרה וכיום עובד בחברת הייעוץ וראיית החשבון דלויט, כיועץ במחלקת הסטארטאפים, ועוסק בעיקר בייעוץ לחברות גלובליות בעולמות מדעי החיים והבריאות כיצד עליהן לעבוד עם חברות סטארטאפ. מביא עימי נסיון מקצועי בניהול פרוייקטים, ניהול צוותים, השכלה משפטית, היכרות עמוקה עם ההיבטים החברתיים והטכנולוגיים של האינטרנט, היכרות עם עולם הדיגיטל, ניהול קהילות וייעוץ.

ניסיון התנדבותי קודם

ייסדתי (בשותפות) את Wize, פרוייקט המונה כיום 50 מתנדבים, וכיום אני מכהן בוועד המנהל, וכמו כן אני מכהן כחבר וועד וראש צוות הדיגיטל של עמותת בוגרי 8200. יש לי נסיון התנדבותי רב בתחומים שונים, כגון הקמת מיזמים, ניהול פרוייקטים, ניהול מתנדבים וקהילות, פיתוח ויישום אסטרטגיה עסקית ותפעולית ועוד. מכתב פנייה לבוחרים