קרדיט צילום: עידן גרוס

עו"ד קרן אלבורג

חזון ומצע בחירות

האינטרנט מהווה מקור ידע עיקרי לרבים מאד מאתנו, למרות הבעייתיות הטבועה בחלק ממקורות הידע הזה; הוא מאפשר לנו לבצע פעולות יומיומיות רבות באופן קל ונוח ואין ספק שהשימושים בו וההשפעה שלו על חיינו ילכו וירבו. אינטרנט נגיש, אתרים נגישים, פרישה רחבה של תחנות אינטרנט והקניית השכלה אינטרנטית בסיסית הם צרכים מהותיים של החברה הישראלית; לאנשים רבים אין עדיין גישה לאינטרנט, בין אם בשל היעדר אמצעים או בשל מוגבלות כלשהי. הנגשה היא לא רק סיסמא והיא לא מתייחסת רק למוגבלות פיזית; את האינטרנט והידע הצבור בתוכו יש להנגיש לאוכלוסייה כולה, כולל אוכלוסיית ייחודיות כגון בני גיל הזהב ואנשים חסרי השכלה.

לרשת יש הפוטנציאל להיות מרחב שוויוני ומכיל, אבל החופש שבה מאפשר גם תופעות שליליות ומסוכנות כגון בריונות, ניצול וסוגים שונים של פשע, שלא לדבר על הסכנה הגוברת ליכולתנו להבחין בין אמת לבין בדיה. גם אם הרואים בטכנולוגיה אם כל חטאת (תוך התעלמות במפגיע מיתרונותיה המרובים) טועים טעות בסיסית – עדיין יש מקום וצורך למצוא איזון בין חופש המידע והביטוי לבין ההגנה על עקרונות חברתיים בסיסיים. זהו אתגר גדול ומתמשך.

בשל הרקע המקצועי שלי אני מאמינה שאוכל לתרום לצד המשפטי של פעילות האיגוד, ואשמח לנסות להשפיע, באמצעות פעילות באיגוד, על השיח הציבורי אודות האינטרנט ובתוכו, ולסייע בעיצוב מרחב אינטרנטי בטוח.

אני מאמין

ידע הוא כוח, כוח לשנות, כוח להתקדם, כוח לשפר. את פתיחותה הכבירה של הרשת יש לאזן מול זכותם של פרטים לפרטיותם, ומול הגנה על החלשים שביננו. נגישות, שוויוניות והיעדר אלימות הם העקרונות החשובים ביותר שיש לשאוף ליישם ברשת, יחד עם פיתוח כלים להבחנה בין מציאות עובדתית לבין מציאות מעוותת, תוך שמירה על חופש ביטוי ומחשבה.

אודות קרן אלבורג-רימון

השכלה:

ב"א במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן משנת 1990 ; הסמכה לעריכת דין בשנת  1991.

ניסיון מקצועי:

עורכת דין בעלת 28 שנות ניסיון, העומדת בראש תחום הקניין הרוחני במשרד הרצוג, פוקס, נאמן. אני בעלת ניסיון רב בייעוץ בקשר לאסטרטגיית קניין רוחני, הן ללקוחות רב-לאומיים עתירי קניין רוחני והן לחברות בתחילת דרכן. במסגרת עבודתי המגוונת מאד אני מעורבת בעסקאות בעלות היבטי קניין רוחני וטכנולוגיה בעבור לקוחות מקומיים ובינלאומיים; עוסקת בניסוח חוזים וניהול משא ומתן מסחרי עבור מגוון רחב של לקוחות, בדגש על תחומי פיתוח ומסחור הטכנולוגיה והשימוש בקניין רוחני; ואף מתמחה בניהול תיקי סימני מסחר בינלאומיים ובטיפול בממשק שבין סימני מסחר לשמות מתחם.

ניסיון התנדבותי:

אני פעילה מזה מספר שנים כחברת מערכת בביטאון המקצועי "The Trademark Reporter" בהוצאת אירגון סימני המסחר הבינלאומי, "International Trademark Association". החל משנת 2020 אמלא במערכת הביטאון תפקיד של עורכת בכירה.

קישורים לפוסטים של קרן בבלוג של "הרצוג פוקס נאמן":

מכתב פנייה לבוחרים