ד"ר תומר סיימון

ד"ר תומר סיימון

החזון שלי

בשנתיים האחרונות אני חבר בועדת התשתיות של איגוד האינטרנט, אבל מזה שנים שאני מאמין ומקדם את אותם התחומים בהם עוסק האיגוד. הכלכלה הדיגיטלית מבוססת על קיומו של אינטרנט מהיר, יציב, פתוח ונגיש לכולם כתנאי ראשון והכרחי לתפקודה ולפריחתה של הכלכלה. אנחנו חיים ופועלים היום בתקופה של מספר מהפיכות טכנולוגיות ותפיסתיות לגבי עתידו של האינטרנט והפוטנציאל הגלום בו עבור מדינת ישראל. לכן, חשוב מאוד לקדם את המודעות, הידע והכלים של הדרג הפוליטי ומקבלי ההחלטות בממשלה ובכנסת, וגם בציבור הרחב של הפוטנציאל עבורם.

האני מאמין שלי

קידום ידע ומודעות לשינויים ובעיקר להזדמנויות שיש לנו כמדינה דמוקרטית וכחברה אזרחית לקדם את ולשמר את שגשוגה העתידי של ישראל, שיפור וחיזוק הכלכלה שלה, הגדלת מרחב האפשרויות של האזרחים והתושבים, שיפור מרחב השיח הציבורי, ושדרוג הביטחון הלאומי – כל זאת, דרך שיפור ושדרוג מתמיד של תשתיות האינטרנט, בתפיסה הרחבה שלהן, ואימוץ טכנולוגיות מתקדמות ומפציעות בתחום.

המצע לפעילותי באיגוד

לדעתי מכוסה בשני הסעיפים הקודמים. אבל לעבוד עם הנהלת האיגוד וחברי הועד המנהל לשפר ולייעל את עבודת האיגוד, לקדם את מטרותיו ולהגדיל את החשיפה לעשייה החשובה.

השכלה

יש לי תואר ראשון בגיאופיזיקה ותואר שני בבריאות הציבור מאוני' תל אביב. הדוקטורט מאונ' בן גוריון בתחום ניהול מצבי חירום ובינה מלאכותית. בנוסף, ביצעתי לימודי המשך בexecutive education של אונ' אוקספורד וקיימברידג' שבאנגליה.

ניסיון מקצועי

מעל 22 שנה בתעשיית הייטק המקומית והבינלאומית במגוון תפקידי ניהול פיתוח וטכנולוגיה בכירים, כולל ארכיטקט ראשי של משרד המשפטים, CTO ועתידן של אמדוקס, סמנכ"ל טכנולוגיות לאומיות של מיקרוסופט ישראל וכיום משמש כמדען הראשי של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

ניסיון התנדבותי

מזה שנתיים שאני פועל בהתנדבות בועדת התשתיות של האיגוד. בחמש השנים האחרונות מלווה תהליכים אסטרטגיים במערכת הביטחון לרוחבה ולעומקה, חבר בועדת ההיגוי לבינה מלאכותית של משרד החינוך, חבר בצוות של top15 לשיפור חטיבות הביניים והחינוך המדעי-טכנולוגי. מעורב בעשרות ועדות ויוזמות לאומיות בתחומי טאלנט, הייטק, חינוך, תעסוקה וטכנולוגיה.