חיים ליטבין

חיים ליטבין

חברות משנת

: 2015 (וגם בשנים 2010 ו-2013)

חזון ומצע הבחירות

ביסוד החלטתי להצטרף לוועד המנהל של איגוד האינטרנט הישראלי, עומדת מחוייבות ורצון לשרת ולייצג את כלל ציבור משתמשי האינטרנט בישראל. אני רואה חשיבות עליונה בהגדלה משמעותית של חברי האיגוד ולכך אפעל. בנוסף, אני רואה בשיפור תשתיות מנהל המרשם כאחת ממטרותיי החשובות. אני בטוח כי אוכל לתרום מניסיוני העשיר בתחום זה ולהביא לשיפור בתחום.

במהלך הכהונה כחבר וועד המנהל אתמקד במשימות הבאות:

  1. אקדם שינויים נדרשים באופן חלוקת המשאבים, תוך מתן דגש על פיתוח התשתיות בתחום מרשם שמות המתחם בסיומת il. במטרה להפוך אותה למובילה בחדשנות ובאבטחה בעולם.
  2. אפעל לקידום החלטות, שיגדילו את מקורות ההכנסה של האיגוד באמצעות הכנסת פעילויות נוספות בתחום התשתיות, ובכך תתאפשר השקעת משאבים משמעותיים יותר בחינוך הדור הצעיר בשכבות החלשות בעיקר.
  3. אמשיך לפעול להגדלת השקיפות בפעילות האיגוד וזאת ע״י הגדלת ההשפעה של חברי האיגוד על קביעת החזון, קביעת דרכי פעולה וניהול השוטף של האיגוד.
  4. אפעל להורדת המחיר של רישום דומיין בסיומת il.

אני מאמין כי ניתן להוביל שינויים אלו בשיתוף פעולה ובהידברות מלאים עם כלל חברי האיגוד וועד המנהל, מתוך האמונה במטרה המשותפת של כולנו – ההצלחה של פעילות האיגוד, הרחבת תחומי הפעילות והמשך התרומה למשתמשי האינטרנט בישראל!

במהלך השנים האחרונות מאבד האיגוד באופן מתמיד את הליגטימציה שלו לפעול וזאת כתוצאה מהירידה הדרמטית בכמות חברי האיגוד (ב-5 שנים אחרונות). הדבר בולט במיוחד באסיפות הכלליות של איגוד האינטרנט. לדוגמה באסיפה האחרונה השתתפו כ-15 חברים בלבד!. באסיפות אלה מתקבלות ההחלטות החשובות ביותר עבור התעשיה, תחום התשתיות ומשתמשי האינטרנט בישראל. כאמור, החלטות אלו מתקבלות ע"י כמות מזערית של חבריי האיגוד ולא תמיד משקפות את כלל הדעות והגישות הקיימות. ה"בריחה" של החברים הוותיקים והעדר מעורבות של החברים החדשים באיגוד, מסמלים בעיניי יותר מכל את אובדן האמון בעמותה ואובדן אמונה ביכולת להשפיע על ההחלטות שמתקבלות באיגוד.

לכן, אני רואה חשיבות עליונה בהגדלה משמעותית של חברי האיגוד ולכך אפעל במידה ואבחר. אני מתכוון להוביל את השינויים בשיתוף פעולה והידברות מלאים ובשקיפות, מתוך האמונה המלאה שהמטרה משותפת לכולנו – הצלחה של פעילות האיגוד, הרחבת תחומי הפעילות והמשך התרומה לאזרחי ישראל!

אודות

מביא עימי נסיון מקצועי של יותר מ-15 שנות עבודה בתעשיית האינטרנט בתפקידים ניהולים במהלכם רכשתי ידע הבנה וניסיון רב במבנה ובמאפיינים של תשתיות האינטרנט בארץ ובעולם. בעשור אחרון מילאתי מספר תפקידים ניהולים ובשלוש שנים אחרונות אני מכהן כסמנכ"ל תפעול בדומיין דה נט טכנולוגיות בע"מ. תחומי אחראיותי הם, בין היתר:

  • אחראיות על תפקוד תקין של הארגון בשגרה
  • ניהול הפיתוח בחברה
  • יישום והטמעה של כללי תקינה של icann ומנהלי מרשם בארץ ובעולם
  • אחראיות על פיתוח תחזוקת תשתיות

מכתב פנייה לבוחרים