קרדיט צילום: עידן גרוס

עו"ד קרן אלבורג רימון

חברות משנת

: 2018

החזון שלי

אני ממשיכה לראות באינטרנט תקווה אל מול סכנה, כמו בכל חידוש טכנולוגי משמעותי. רשת האינטרנט מאפשרת נגישות רבה למידע ולשירותים, חיבורים פשוטים יותר בין אנשים, בסיס לפיתוחים טכנולוגיים מחד ואמנותיים ויצירתיים מאידך. באותה עת מעמידה הרשת סכנות משמעותיות שנובעות למעשה מאותם המקומות בדיוק – הקושי להבחין בין מידע אמיתי למזויף, הקלות שבה יכולים רמאים ונוכלים להתל בקורבנותיהם ואנשים אלימים להזיק להם, הסיכון שביצירת קשרים עם מי שאין דרך לאמת את זהותו. מאד הייתי רוצה לראות את הכף נוטה יותר לכיוון החיובי מאשר לשלילי, ואת הרשת נגישה יותר גם לאוכלוסיות שמתקשות היום להפיק ממנה את מירב התועלת, כגון בני הגיל השלישי. נושא זה קרוב מאד לליבי.

האני מאמין שלי

אני מאמינה בצורך ליצור באינטרנט מרחב שהוא גם חופשי וגם בטוח. מאמינה מאד בחופש הביטוי, אבל מוטרדת מאד מהקלות שבה ניתן להפיץ דברי בלע ושקרים מזיקים. חשוב לי שהאינטרנט יהיה נגיש לכל האוכלוסיות ושכל משתמשיו יהיו מוגנים עד כמה שאפשר. ברור לי שיש פער בין הרשת האידאלית שאני רואה בעיני רוחי לבין היכולת המעשית להפוך את הרעיון למציאות, אך בהיותי אדם אופטימי מטבעי אני מאמינה שעדיף לצעוד בכיוון אותה רשת פתוחה אך בטוחה, חופשית אך מוגנת, גם אם בצעדים קטנים כל פעם. אציין גם כי אני מאמינה בחשיבות האיזון המגדרי לניהול יעיל של אירגונים, ורואה את האיזון המגדרי של הוועד המנהל של איגוד האינטרנט כיתרון.

המצע לפעילותי באיגוד

אני חברה בוועד המנהל של האיגוד מזה שלוש שנים, במהלכן הבאתי לוועד ממומחיותי המקצועית בתחום הקניין הרוחני, מנסיוני כעורכת דין ותיקה ומגישתי הפרגמטית והליברלית. אמשיך לפעול להנגשת האינטרנט לכל האוכלוסיות והמגזרים בחברה הישראלית, בדגש על הנגשה לגיל השלישי ויצירת מרחב בטוח לכל, ולתמוך בפיתוחן ויישומן של תוכניות פעולה שזו מטרתן.

השכלה

ב"א במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן משנת 1990 ; הסמכה לעריכת דין בשנת 1991.

ניסיון מקצועי

עורכת דין בעלת 31 שנות ניסיון, העומדת בראש מחלקת הקניין הרוחני במשרד הרצוג, פוקס, נאמן. אני בעלת ניסיון רב בייעוץ בקשר לאסטרטגיית קניין רוחני, הן ללקוחות רב-לאומיים עתירי קניין רוחני והן לחברות בתחילת דרכן. במסגרת עבודתי המגוונת מאד אני מעורבת בעסקאות בעלות היבטי קניין רוחני וטכנולוגיה בעבור לקוחות מקומיים ובינלאומיים; עוסקת בניסוח חוזים וניהול משא ומתן מסחרי עבור מגוון רחב של לקוחות, בדגש על תחומי פיתוח ומסחור הטכנולוגיה והשימוש בקניין רוחני; ואף מתמחה בניהול תיקי סימני מסחר בינלאומיים ובטיפול בממשק שבין סימני מסחר לשמות מתחם.

ניסיון התנדבותי

אני פעילה משנת 2014 כחברת מערכת בביטאון המקצועי "The Trademark Reporter" בהוצאת אירגון סימני המסחר הבינלאומי, "International Trademark Association". משנת 2020 אני מכהנת כעורכת בכירה במערכת הביטאון.

רוצים לשאול את קרן שאלות נוספות? כתבו לה 

מכתב פנייה לבוחרים