פרופ' קרין נהון

חברות משנת

: 2010

חזון מצע הבחירות

אני מכהנת כנשיאת איגוד האינטרנט כשנתיים. סיום הקדנציה הראשונה זו הזדמנות להסתכל אחורה ולסכם תקופה. יותר מכל, אני גאה שבשנתיים האלה, איגוד האינטרנט מיצב את עצמו כאחד הגופים המעטים בישראל שמייצגים את האינטרס הציבורי ללא תלות בבעלי הון או ממשל, כגוף מקצועי ובלתי תלוי, המספק שירותי תשתית קריטיים מצד אחד, ומצד שני פועל ללא לאות בנושאי מדיניות וחברה. מה עוד עשיתי בשנתיים הללו במסגרת האיגוד? השתתפתי וייצגתי את האיגוד בדיונים בוועדות הכנסת (לדוג׳ חוק הבחירות דרכי תעמולה, חוק הסרת תוכן המהווה עבירה, חוק חסימת אתרים וחוק הפורנו) ;הובלתי שולחנות עגולים עם בעלי העניין החשובים בתחום (לדוג׳ בנושא חוק הסייבר, אכיפה אלטרנטיבית וצנזורה); ודחפתי להגדלת השקיפות באיגוד אל מול החברים. בעזרת הצוות הנהדר של עובדי האיגוד והעמיתים שלי בוועד המנהל הצלחנו לסיים מחלוקת היסטורית שקשורה לשמות המתחם מלפני 1999, סיפקנו לציבור מסמכי מדיניות בנושאים כמו פרטיות ילדים, עיזבון דיגיטלי ו-IPV6, שהתניעו דיון ציבורי ותהליכי אסדרה. והדובדבן על הקצפת, הייתי שותפה לבניית הכשרה לסטודנטים במסגרת פרויקט 2050 על דמוקרטיה ואינטרנט. היה מרגש לראות את הסטודנטים מתחילים בפעילות לפני כחודש.
התכוונתי לסיים הליך אסטרטגי אותו החלנו לגבי האיגוד כעמותה, וכאן אני חייבת להיות כנה ולומר, שלא צפיתי את הזמן שתהליך שכזה יקח.

ומה אני מתכוונת לעשות בעתיד הקרוב? להמשיך לעשות מה שאני עושה כל יום בעשרים השנים האחרונות, הן בכובעי כחוקרת ומרצה באקדמיה והן דרך פעילותי בחברה האזרחית — להבין את דינמיקות הכח במרחב המקוון ואת השפעתו על החברה הישראלית, להגביר את המודעות הציבורית לאתגרים הקיימים ולהציע פתרונות טכנולוגיים ומדיניים לסוגיות שונות שעל סדר היום. זו גאווה ותחושת שליחות לעמוד בראש עמותה שכזו. אשמח אם תתנו בי את אמונכם על מנת להמשיך ולקדם את מרחב האינטרנט כמרחב פתוח, חופשי ושוויוני ככל שניתן, במקביל לחיזוק המערך התשתיתי בארגון.

תודה על האמון ומוזמנים ליצור עימי קשר ישירות,
קרין

אודות

מדענית מידע ופעילה חברתית בתחום הפוליטיקה של המידע. חוקרת שאלות שונות הקשורות למאבקי הכוחות המתחוללים ברשתות החברתיות ובטכנולוגיה, ועל ההשפעה שיש למאבקים אלו על החברה ועל הפוליטיקה. נבחרתי לאחת מ-100 האנשים המשפיעים בישראל ע״י דה-מרקר ולאחת מ-50 הנשים המשפיעות בישראל ע״י פורבס.

מכהנת כנשיאת איגוד האינטרנט וכחברת סגל בבית הספר לממשל ולתקשורת במרכז הבינתחומי. זאת לאחר 12 שנים בבית הספר למידע באוניברסיטת וושינגטון, שבמסגרתם הקמתי את המרכז למידע וחברה ועמדתי בראשו ובראש קבוצת המחקר לוירליות של מידע. ספרי Going Viral, שבחן את ההשפעה של וירליות של מידע על החברה, זכה בפרס האגודה הבינל״א למידע, ופרס הספרנים לספרים אקדמיים מצטיינים. בנוסף לפעילותי האקדמית, משמיעה קול בולט בשיח הציבורי בתחום החברה והטכנולוגיה, ובין השאר מכהנת כחברת וועד מנהל בעמותת ויקימדיה, מכהנת כראש התת-וועדה הלאומית לבינה מלאכותית ואתיקה, ומעורבת בהתוויית מדיניות מידע אסטרטגית ולאומית נוספות. בעבר כיהנתי גם כחברה בוועד המנהל של הסדנא לידע ציבורי והתנועה לחופש המידע, כחברה בוועדת ביניש שבחנה את חוק הבחירות דרכי תעמולה, וייצגתי את ישראל בוועדת המדע והטכנולוגיה לפיתוח באו״ם ובכהונתי כחברה בקבינט התקשוב הלאומי, ועוד.

מכתב פנייה לבוחרים