עו"ד אורי וולובלסקי

חברות משנת

: 2017

חזון ומצע הבחירות

להוביל לחברה הפועלת בצורה מגובשת וטובה יותר, המשתמשת ברשת האינטרנט באופן בטוח ונכון והפיכת חומרי הגלם המרכיבים את רשת האינטרנט לאמצעי איכותי ויעיל אשר תורם, מקדם, ומפתח את החברה קדימה אל עבר העתיד.

ההתפתחויות הטכנולוגיות הולכות וגדלות חדשות לבקרים, בכל תחומי החיים, החל ממערכות בינה מלאכותית המסייעות בתחומי הרפואה, המדעים וכו', ועד לאפליקציות המסייעות בניהול חיי היום יום של כל אחת ואחד. האינטרנט של הדברים (IOT) פונה אל אנשים פרטיים (הבית החכם), הן לרשויות ממשלתיות (העיר החכמה), הן למפעלי תעשייה ועוד. הביקוש למוצרים המשתייכים לקטגוריות השונות של ה-IOT הולך וגדל ומשכך, גם פיתוח המוצרים וההיצע.

בנוסף, הגישה הרחבה שהאינטרנט מציע והנגשת המידע תורמים לצמצום הגבולות, כך שלסוגיות שבעבר היו מוצעים מספר פתרונות מצומצם שהצריך זמן והשקעה, כיום ניתן בלחיצת כפתור למצוא במהירות מגוון פתרונות יצירתיים מרחבי העולם; סאול-דרום קוריאה, דרך לימה-פרו, שיקאגו-ארה"ב והמבורג-גרמניה ולערך השוואה ביניהם ובכך להגיע לפתרון האולטימטיבי תוך למידת ניסיונם של אחרים.

לכן, אני מאמין בהמשך פיתוח ממשקים שונים, אשר השתמשו ברשת האינטרנט ככלי לשיפור חיי הפרט, העבודה, המחקר, והפיתוח תוך הנגשת המידע ושיתוף פעולה פורה.

הזמינות והנגישות של רשת האינטרנט הפכה לדבר שגור הן בקרב ילדים קטנים ועד למבוגרים אשר יישרו קו ו"גילו את אמזון".

לכן, אני מאין כי יש להשתמש ברשת האינטרנט להנות ומפירותיה, כפי שציינתי, אך יחד עם זאת חשוב לשמור על פרטיות המשתמש. פרטיות בתחום שימושים ברשת האינטרנט הינו נושא הקרוב לליבי, אותו אני חוקר רבות, ואני מאמין בו באופן הדוק.

אני מאמין כי לצד השימוש ברשת האינטרנט, תוך שמירה על הפרטיות, יש לשמור על תרבות שיח ראויה ורהוטה ואני מתנגד לכל בריונות ברשת, תוך ניצול הרשת והמקלדת לצורך שאיננו הולם את מטרת השימוש. עלינו לראות את כלי האינטרנט ככלי המסייע לנו כחברה להתקדם ולהתפתח לעבר המהפכה הטכנולוגית השלישית (האינטרנט של הדברים).

  • פיתוח נושא האינטרנט של הדברים, תוך שימת דגש על שימוש נכון וראוי.
  • שמירה על פרטיות ברשת.
  • מניעת בריונות ברשת.

אודות

עו"ד מזה 9 שנים, חוקר בתחום של דיני טכנולוגיה ופרטיות. מרצה במסלול האקדמי המכללה למנהל בנושא של לשון הרע, בריונות ברשת ומשתתף בפורומים שונים בתחום של פרטיות לרבות בישיבות ועדת הטכנולוגיה של הכנסת (בתחום מזל"טים) ובכנסים בינלאומיים (בתחום של לשון הרע, פרטיות, IOT, מאגרים ביומטריים ונושאים נוספים המקיימים ממשק עם האינטרנט). לאורך השנים פרסמתי מספר מאמרים בתחומים של לשון הרע, פרטיות, מזל"טים ועוד. חבר בארגון ה-International Association of Privacy Professionals.

השכלה

  • מוסמך במשפטים (LL.M.) Fordham University (ניו-יורק).
  • מוסמך במנהל עסקים (M.B.A) – המסלול האקדמי המכללה למנהל.
  • בוגר במשפטים (B.A.) – המסלול האקדמי המכללה למנהל.
  • בוגר בממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה (B.A) – המרכז הבינתחומי הרצליה.

ניסיון התנדבותי קודם

  • יועץ משפטי ארגון תורמי דם מתנדבים ע"ר (4 שנים)
  • חבר ועד מנהל של אגודת החרשים בישראל ע"ר
  • מתן שיעורים לתלמידי תיכון עירוני ט'.

יכולת ניתוח ומחקר, ראייה רחבה ומעמיקה, יחסי אנוש טובים ונעימים, שיתופי פעולה רב גוניים.

מכתב פנייה לבוחרים