אם אינך רואה מייל זה - לחץ כאן

הקלות משמעותיות בתקנות נגישות אתרי אינטרנט

‏חברי איגוד יקרים,

אנו שמחים לשתף אתכם לפני כולם בטיוטה הסופית של תקנות הנגישות לאתרים ושירותים באינטרנט שהועברה היום (15.8.17) לאישור הכנסת, הכוללת סדרה של שינויים משמעותיים והקלות בדרישות המוטלות על בעלי האתרים. עד אישור השינויים, התקנות הנוכחיות מחייבות הנגשה של כל אתר חדש, ויחייבו אתרים קיימים החל מ-26 באוקטובר השנה.

בתהליך ארוך של למעלה מ-4 שנים פעל איגוד האינטרנט מול נציבות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות על מנת להביא לניסוח מחודש ובהיר יותר של תקנות הנגישות באופן שיאזן בין הצורך הבסיסי של אנשים עם מוגבלות להשתמש באינטרנט בחיי היומיום, לבין היכולת הכלכלית והטכנולוגית של בעלי אתרים להנגיש את אתריהם.

והנה הצצה ראשונית להקלות שאנו מצפים לאישורן בכנסת בתקופה הקרובה:

פטור מהנגשה לבעלי אתר אינטרנט קיים עם מחזור כספי של עד מיליון שקל בשנה

בעלי אתר אינטרנט קיים שהמחזור הממוצע שלהם בשלוש השנים האחרונות נמוך מ- 1,000,000 (מיליון) שקלים לשנה יקבלו פטור אוטומטי מהנגשה. עד כה, הפטור ניתן לבעלי מחזור כספי של 500,000 שקל בלבד ובכפוף להגשת בקשה לנציבות. פטור מהנגשה יוענק בתקנות החדשות עד 2020 גם לאתר חדש של עוסק פטור או עוסק שהמחזור השנתי הממוצע שלו נמוך מ- 300,000 ש"ח. לאחר 2020 ינתן פטור זה לאתרים חדשים של עוסקים פטורים או עוסקים שהמחזור השנתי הממוצע שלהם נמוך מ-100,000 ש"ח בממוצע בשנה.

פטור מהנגשה למי שאינו יכול להנגיש אתר בשל מגבלות טכנולוגיות

כאשר התשתית או הממשק הטכנולוגי של האתר אינם מאפשרים ביצוע התאמות נגישות יינתן פטור לתקופה של שלוש שנים עם אופציה להארכה של שלוש שנים נוספות. הפטור ניתן לתקופה של 3 שנים עם אופציה להארכה ל 3 שנים נוספות בלבד על בסיס ההנחה שהטכנולוגיה תתאים עצמה עם הזמן לאנשים עם מוגבלות - כפי שכבר קורה כיום.

מניעת הגשת תביעה באופן אוטומטי

בעלי אתר יקבלו הודעה על הפרה ודרישה לתיקונה. תביעה תוגש רק אם בעל האתר לא תיקן את ההפרה תוך 60 ימים מיום קבלת ההודעה.

רק גופים גדולים מחויבים בהנגשת סרטוני וידאו או אודיו

כל אתר שלא שייך לרשות ציבורית או שהמחזור השנתי הממוצע שלו הינו פחות מ-5 מיליון ש"ח בשנה יהיה זכאי לפטור מהנגשת סרטונים. בנוסף, מפעילי פורומים ואתרי שיתוף תכנים ידרשו להעמיד תשתית נגישה אך לא יהיו אחראים על הנגשת התוכן שלא הועלה על ידם.

הנגשת מסמכים נדרשת רק למסמכים שהוכנו ע"י בעל האתר מרגע אישור התקנות והלאה

כל המידע והתשובות לשאלות שלכם זמינים באתר איגוד האינטרנט


מעוניינים להיפגש פנים מול פנים וללמוד מהמומחים על התקנות החדשות?

במהלך חודש אוקטובר נקיים יום עיון בו תוכלו לפגוש קולגות, להבין את משמעויות התקנות החדשות ולהיחשף לכלים מתקדמים להנגשת אתרים. הכניסה לחברים חופשית,

יש לכם הצעות או רעיונות?

מוזמנים לפנות אלינו במייל או בטלפון [email protected] ,03-9700910