חזרה לעמוד הקודם

שארין פישר: מחזון גדול, ליצירת שינוי וערך באקוסיסטם הטכנולוגי הישראלי

מנכ"לית תכנית היזמות של 8200 -EISP ומייסדת "Techlift"

שארין פישר. צילום: Vaho

שארין פישר. צילום: Vaho

שארין פישר, אשר נבחרה לרשימה היוקרתית של הצעירים המבטיחים של ישראל מתחת לגיל 30 של "פורבס", במקור מכוכב יאיר צור יגאל וכעת תל אביבית, עומדת בראש תוכנית היזמות של יוצאי 8200 (ה-EISP).

בתקופת השירות הצבאי שלה, שירתה שארין ביחידה 8200 של חיל המודיעין במשך 8 שנים במגוון תפקידי מודיעין (שפות), קשרי חוץ ובמרכזים הטכנולוגיים. אחד מהם היה במטה הסייבר הצה"לי, שם הייתה אמונה על פרויקט לאומי אשר פתר את בעיית היעדר כח אדם איכותי במרכזים הטכנלוגיים בצה"ל. לימים הפרויקט ("גבהים"), הפך למגמת חמש יחידות אשר נקראת "הגנת סייבר" – מגמה יוקרתית בתחום המדעים והטכנולוגיה במשרד החינוך. במקביל לשירותה הצבאי עשתה תואר ביחסים בינלאומיים ומדעי המדינה באונ' בר אילן.

שארין בפנטגון במסגרת לימודי אסטרטגיה ודיפלומטיה

שארין בפנטגון במסגרת לימודי אסטרטגיה ודיפלומטיה

לאחר שיחרורה, החלה לעבוד בסטארטאפ מתוך הרצון להבין איך העולם הזה נראה מבפנים – החל מהתרבות הארגונית, דרך פיתוח המוצר/עבודה אל מול לקוחות בינלאומיים ועד לגיוס הכספים. כחלק מהתואר השני שלה במרכז הבינתחומי הרצליה זכתה לחוויה של פעם בחיים – במסגרת לימודי אסטרטגיה ודיפלומטיה לקחה חלק בדיונים בבית הלבן, בפנטגון וב-NSA. כשחזרה ארצה עזרה לסטארטאפים בתחילת דרכם והקימה את TechLift. במקביל, התחילה לעבוד ב-Masschallenge והייתה חלק מצוות האחראי על ה-Startup outreach ועל בניית התכנית בארץ.

לאחר מספר חודשים, קיבלה פניה מעמותת בוגרי 8200 בה הציעו לה לנהל את תכנית היזמות של יוצאי 8200 (ה-EISP). שארין מהווה חלק מרכזי מעמותת בוגרי 8200, אשר הנו הגוף הפורמלי של כל בוגרי היחידה הכולל כ-16 אלף בוגרים.

ה-EISP: תכנית היזמות של יוצאי 8200

8200 – EISP (ראשי תיבות של Entrepreneurship Innovation Support Program) נולד לפני שבע שנים, דרך עמותת בוגרי 8200, ופתוח לכל יזם ויזמת בישראל. האקסלרטור מספק תמיכה כוללת לסטארטאפים ומאפשר ליזמים מתחילים להיעזר ברשת הקשרים, בהון האנושי ובידע של בוגרי יחידה 8200, בארץ ובחו"ל, על מנת להפוך את המיזם שלהם לחברה רווחית ומשפיעה.

התכנית בוחרת ביזמות ויזמים בעלי פוטנציאל גבוה להצליח, הנמצאים לפני גיוס הון משמעותי. תפיסתם דוגלת בכך שיזמים הנמצאים בשלב מוקדם של בנייה ופיתוח הסטארטאפ לרוב יעשו Pivot במהלך הדרך, בעיקר בשלב ה"מגע״ הראשוני עם הלקוחות, דבר היכול לבוא לידי ביטוי במוצר, במודל העסקי, או לחלופין, בקהל היעד. על כן, הרעיון הוא אכן חשוב, בייחוד לאור הפוטנציאל שלו בשוק הרלוונטי, אך הדגש המרכזי הוא על ההון האנושי.

אחד החסרונות של התוכנית עשוי להתגלות לרבים גם כאחד היתרונות המשמעותיים שלה: היא פועלת ללא מטרות רווח ומאחר וכך הסטארטאפים לא נדרשים לתת equity, אופציות או כל דבר אחר. אלא שמאותה סיבה ממש התוכנית אינה מציעה מימון, למרות שנחשבת למקושרת מספיק למשקיעים. היא אורכת כחמישה חודשים במהלכם מלווים את היזמים מנטורים, סדנאות, הרצאות וחשיפה לאנשי מפתח בתעשיה מכל התחומים. שיאה של התוכנית באירוע ה-Demo Day החותם אותה, ואליו מגיעים בכירים מתעשיית ההייטק מהארץ ומחו"ל בינהם גם משקיעים שמחפשים לשמוע על מיזמים מעניינים.

לתכנית נרתמו מיומה הראשון מספר שותפים: משרד רו"ח ארנסט אנד יאנג, משרד עו"ד נשיץ ברנדס אמיר, משרד עו"ד פרל כהן צדק לצר ברץ, בנק הפועלים, קבוצת BRM, קרן Battery Ventures, AOL Israel, Nextage, 8300 (Matrix) ,WeWork, אלרון ו-Star Farm Ventures.

עד כה, סיימו את התוכנית כ-120 בוגרים אשר גייסו במצטבר יותר מ-400 מיליון דולר ומעסיקים 450 עובדים בסטארטאפים אותם הם מובילים, ו-4 סטארטאפים בוגרים אשר עשו "אקזיט".

(מתוך אירוע הסיום של EISP. קרדיט: ירין טרנוס)

(מתוך אירוע הסיום של EISP. קרדיט: ירין טרנוס)

TechLift

בשנת 2015 שארין הקימה את תנועת הנוער של המאה ה-21 אשר נקראת TechLift – ארגון ללא כוונת רווח, הפועל מתוך האמונה כי תכנות היא שפה בינלאומית המאפשרת לנו להפוך רעיון למציאות וכי יזמות היא כלי הכרחי ליצירת בני/ות נוער חושבים ויצירתיים והינו משמעותי להעצמתם ולהקניית תחושת ביטחון והמסוגלות העצמית כדי להגיע להישגים בכל תחום אשר ייבחרו, ללא קשר להישגיהם הלימודיים. התכנית פועלת כיום בשעות אחה"צ בפורמט של תנועת נוער בשלושה סניפים, עם מאות חניכים ומדריכים בוגרי יחידות טכנולוגיות.


האם במהלך הקריירה שלך חווית קשיים בגלל היותך אישה?

"בכל מקום בו אני נמצאת – הן במהלך השירות הצבאי שלי והן כיום כמנהלת תכנית היזמות של 8200 ומייסדת Techlift  אני נותנת את כל-כולי במטרה לייצר שינוי וערך משמעותי. ברוב התפקידים בחיי הקמתי דברים מאפס – לכן עבדתי (ואני ממשיכה לעבוד) קשה כדי להשיג משהו משמעותי. אף פעם לא הרגשתי שהיותי אישה עצר אותי בהתקדמות. מעבר לכך, לאורך הקריירה שלי לרוב הייתי האישה היחידה (ולרוב הצעירה ביותר) בישיבות, משלחות ואף באוניברסיטה – וזה רק העלה לי את המוטיבציה".

איזה מסר היית רוצה להעביר לכל אישה באשר היא?

שתי עצות חשובות:

  1. תאמיני בעצמך וביכולות שלך. כשחושבים חיובי, עם מטרה לעשות טוב ולייצר ערך אמיתי – מצליחים. יש דלתות שתמיד יהיו סגורות, ולכן צריך למצוא את אלה שפתוחות. ואם לא דרך הדלת, תמצאי את החלון או דרך יצירתית אחרת.
  2. תמיד תחפשי איך לעזור / לחבר אנשים (אני מאמינה שיום ללא "חיבור" / עזרה הוא יום מבוזבז) – זו הרגשה נפלאה, ומעבר לכך, זה גם יחזור אלייך, כפליים.

ליצירת קשר עם שארין פישר