חזרה לעמוד הקודם

אודות קו הסיוע לאינטרנט בטוח

"נטיקה" (המרכז לאינטרנט בטוח לשעבר) הינו יוזמה של איגוד האינטרנט הישראלי הפועל למעלה מעשור לשמירה על האינטרנט והמשתמשים בו. המרכז מכיל מידע רב שהצטבר לאורך השנים בנושא שימוש בטוח באינטרנט. אנחנו מפעילים קו סיוע לפניות הציבור בנושא אינטרנט בטוח מתוך ההכרה בצורך של הפונים למענה אנושי בסוגיות אישיות ברשת. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה ובעיה.

מיהו איגוד האינטרנט:

איגוד האינטרנט הוא עמותה ללא מטרת רווח שהוקמה בשנת 1994 במטרה לקדם את האינטרנט בישראל. האיגוד מפעיל שירותי תשתיות אינטרנט, מקדם חקיקות השומרות על אופי האינטרנט ומוריד מסדר היום את אלו המבקשות להצר ולהגביל את היקפו. כמו כן, מעודד האיגוד מחקר על האינטרנט באמצעות הענקת מענקים, מעשיר את קהילת המשתמשים בקורסים ומפגשים מקצועיים בתחומים שונים, מפעיל קורסים להכרת המחשב והאינטרנט עבור אוכלוסיות שונות ומקדם אינטרנט בטוח.

אנו מאמינים כי האינטרנט כבר מוטמע בחיים המודרניים וממשיך להתמזג עם המרחב הפיזי שלנו, ואינו רק כלי למקור ידע. יחסי הגומלין בין האינטרנט והחיים הפיזיים יוצרים דינמיקה בה גם בזמן השימוש ברשת, אנחנו לא מתנתקים מהעולם האמיתי והתנהגותנו בה קשורה לסביבה הפיזית, לתרבות ולחברה בה אנו חיים.

מהו קו הסיוע:

קו הסיוע לאינטרנט בטוח הינו יוזמה של האיגוד במטרה לאפשר מענה אנושי לציבור בישראל בכל הקשור ב"תופעות הלוואי" של השימוש ברשת. הניסיון המקצועי הרב שלנו הוכיח כי לא מספיק להציג את מידע והפתרונות ברשת אלא לעיתים, במיוחד בעתות משבר, קיים צורך במענה אנושי המנחה ומלווה את הסיטואציה.

הצבנו לעצמנו למטרה לשמש כתובת לכל פונה, בכל הקשור לפגיעה, עוולה, או ייעוץ בנושאים הקשורים לשימוש באינטרנט. כל פונה יקבל מענה ללא הבדלי גזע, מין, גיל ודת. הייעוץ ניתן ללא עלות, על פי כללים משפטיים, אתיים ומקצועיים.

מטרות קו הסיוע

  • ייעוץ וליווי קהלי היעד בשימוש נכון באינטרנט.
  • ייעוץ לפונים במקרי מצוקה; אלימות ברשת, חרמות וקבוצות שנאה, התחזות, תכנים לא ראויים וכיו"ב.
  • פנייה לגופים וארגונים בארץ ובחו"ל כגון; גוגל ופייסבוק, בבקשה להסיר תכנים או תמונות פוגעניות.
  • הקניית הרגלי שימוש בטוחים ושמירה על פרטיות ברשת.
  • הסברה בקרב הדור הצעיר על חשיבות השמירה על כבוד האדם, גם במדיה הדיגיטלית.