חזרה לעמוד הקודם

מה נשתנה הסדר הזה? שנעשה אותו מרחוק, אבל נהיה ביחד

ההנחיות החדשות של משרד הבריאות, יהפכו את ליל הסדר השנה לערב בחג הוירטואלי הראשון בתבל. אז למי שמשתמש בזום, או בכל תוכנה המאפשרת מפגש מרחוק, הנה כמה טיפים פשוטים מאיגוד האינטרנט הישראלי שיהפכו לכם אתערב החג למשפחתי וכיפי קצת יותר

1 מקמו נכון את המכשיר שאיתו תשתמשו

תנו מקום של כבוד למכשיר איתו אתם משתמשים והציבו אותו בראש השולחן כך שניתן יהיה לראות את כל בני המשפחה.

2 בחרו במכשיר עם מסך רחב ככל האפשר

כאן, הגודל כן קובע. ההמלצה שלנו היא להשתמש במחשב נייד או טאבלט ככל הניתן. אם אין ברירה אז למצוא דרך להציב את הסמארטפון באופן קבוע על השולחן ולא להחזיק בו לאורך כל הערב.

3 בחרו מנהל אחד לסדר (למרות שהוא וירטואלי..)

החליטו על אדם אחד שמנהל את השיחה (סליחה – את הסדר הוירטואלי). הוא זה שיאפשר לקורא התורן להכנס לשיחה ולקרוא את הקטע הנכון בהגדה. הוא זה שיצהיר מעת לעת על המיקום בהגדה כדי לוודא שכולם על "אותו דף".

4 הכינו מראש

דאגו מראש למספיק הגדות לכל המשתתפים בכל הבתים השותפים לסדר המשותף. אם אין לכם הגדה, ניתן להוריד הגדה בעברית. ניתן להדפיס או אפילו לשתף את הקובץ על המסך. הגדה של פסח.

5 לא רק זום

זום הינה פלטפורמה מאוד פופולרית בתקופה זו, אולם הגירסה החינמית שלה מאפשרת שיחה משותפת של 40 דקות בלבד. תוכלו למצוא כאן רשימה של פלטפורמות אחרות שמאפשרות לקיים סדר משותף לפרק זמן ארוך יותר. ניתן לבדוק  גם את סקייפ , ואת האנגאוט של גוגל

6 היו נוכחים פעילים

ודאו מעת לעת שגם הרחוקים בקשב. תנו להם "תפקיד" מדי פעם לקרוא קטע בהגדה או לשיר את אחד השירים. תוכלו גם לארגן מראש כמה חידות ומשחקים בנושאי החג שאפשר לקיים ממרחק . זה ימלא את הערב ויעניין את הילדים והמבוגרים כאחד.

7 ועוד עצה לא וירטואלית:

התלבשו, ערכו שולחן חגיגי, גם אם יושב סביבו רק מיעוט אנשים ובואו נשמח בחג הזה על אפה על ועל חמתה של הקורונה!


חג שמח,

עברנו את פרעה, נעבור גם את זה – ביחד ובשלום

זה ללא ספק יהיה אחד הסיפורים שנחזור ונספר אותם בשנים הבאות, עת נספר על יציאת מצרים.

אורנה היילינגר, מנהלת Netica באיגוד האינטרנט הישראלי