חזרה לעמוד הקודם

הגנו על פרטיותכם במקרה של אובדן/גניבת הטלפון

על הטלפון החכם שלנו מותקנות אפליקציות חשובות ויומיומיות כגון האימייל, פייסבוק, חשבון בנק ומאוחסן מידע אישי כגון אנשי קשר, תמונות ומוזיקה. באמצעות מספר צעדי מניעה ננסה למזער את הנזקים לפרטיות שעלולים להתלוות לאובדן המכשיר הסלולרי:

 1. צרו מסך נעילה מוגן בסיסמה או קוד שקשה לנחש. לשם כך גשו להגדרות המכשיר וביחרו ב"בחירת מסך נעילה". האפשרויות המומלצות ביותר הן תבנית, קוד pin וסיסמה.
 2. גבו את אנשי הקשר שלכם. לשם כך אתם יכולים להשתמש באופציית הייצוא שבהגדרות ספר הטלפונים שבמכשיר ולהעביר את הקובץ למחשב, או לבחור בגיבוי באמצעות אפליקציה / תוכנה. לדוגמה- אם תיבחרו לסנכרן את המכשיר עם חשבון ה-Gmail שלכם, אנשי הקשר שלכם יגובו אוטומטית.
  -במערכת ההפעלה IOS- קיימת אופציית הגיבוי ב"ענן", ששם כמובן מתאפשר לגבות את אנשי הקשר.
  -סנכרון האנדרואיד עם חשבון ה-Gmail: סנכרון המכשיר עם חשבון הגוגל יגבה את אנשי הקשר בצורה אוטומטית. לשם כך היכנסו להגדרות=> חשבונות וסנכרון=> ביחרו בחשבון ה-Gmail=> סנכרון אנשי קשר.
 3. גבו את המידע והקבצים החשובים לכם על המחשב או באמצעות אפליקציות ייעודיות (חיפוש מהיר מעלה עשרות אפליקציות גיבוי מסוג זה שהמובילות בהן הן-dropbox, box, google drive ). לגיבוי ברשת יתרונות רבים ונוחות רבה, אך ישנן גם סכנות המתלוות לחשיפת תוכן רב לגורם חיצוני. ביחרו בסיסמה "חזקה" ושונה
  מהסיסמאות האחרות שלכם. למידע נוסף על התנהלות חכמה ב"ענן".
 4. באמצעות שימוש בתוכנות הייעודיות למערכות ההפעלה השונות תוכלו לאתר את מכשירכם ואף למחוק את תוכנו במקרים של אובדן או גניבה. יש צורך להוריד ולהפעיל את האפליקציות הללו מבעוד מועד.

  עבור מערכת הפעלה IOS:

  אפליקציית "Find my Iphone": הורידו את האפליקציה "Find my Iphon" מה-Apple Store.
  באמצעות חשבון ה-iCloud תוכלו במידת הצורך לראות את מיקום המכשיר על גבי מפה, לנעול את המכשיר מרחוק (הכניסה תתאפשר רק באמצעות הסיסמה האישית שלכם), לגרום לו לצלצל בעוצמה הגבוהה ביותר (גם אם הוא מושתק) ולמחוק את תוכנו מרחוק (המחיקה תתרחש ברגע שהכשיר יתחבר לרשת סלולרית כלשהי או לאינטרנט).
  מידע נוסף תוכל למצוא כאן.

  עבור מערכת הפעלה אנדרואיד- Manage my Device:

  • היכנסו ל"הגדרות Google"
  • היכנסו ל- "ניהול מכשיר ה-Android"
  • סמנו "התר נעילה ומחיקה ומרחוק"
   באמצעות כניסה ל- Android Device Manager- תוכלו לראות את מיקום המכשיר על גבי מפה (במידה וה-GPS מופעל), לנעול את המכשיר מרחוק (כניסה תתאפשר רק באמצעות סיסמה לחשבון ה-google שלכם) , לגרום לו לצלצל בעצמה הגבוהה ביותר (גם אם הוא מושתק) ולמחוק את תוכנו מרחוק.
   מידע נוסף תוכל למצוא כאן.
 5. רשמו את מספר ה-IMEI של המכשיר. מס' זה הוא מספר הזיהוי של המכשיר והוא ייחודי לו. במידת הצורך תוכלו לבקש מהמפעילה הסלולרית לחסום את המכשיר מגישה לרשת הסלולרית בישראל.
  במידה ורכשתם את הטלפון שלכם לא דרך המפעילה הסלולרית, רצוי לבצע רישום של המספר אצל המפעילה כדי לאפשר את האופציה הזו בעתיד.
  כדי לגלות את מס' ה-IMEI חפשו בהגדרות המכשיר או הקישו #06#*.

במקרה של אובדן או גניבה:

 • היכנסו ל- Find my Iphone או Manage My Device על מנת לאתר את המכשיר ולנעול\ למחוק אותו- ולהגן על המידע שעליו מליפול לידיים הלא נכונות.
 • התקשרו לחברה הסלולרית כדי להשבית את כרטיס ה-Sim ולדווח על האובדן\ גניבה. במידת הצורך תוכלו לבקש לחסום את הגישה הסלולרית אליו באמצעות מספר ה-IMEI.
 • דווחו למשטרה- גניבה היא מעשה פלילי.

תגיות

מדריכים נוספים

 • מדריך: איך להתקין חוסם פרסומות בדפדפן

  חלונות קופצים (pop-ups). חלונות קופצים לאחור (pop-unders). באנרים. אלה רק כמה מהפורמטים הרבים שמשתמשים מפרסמים כדי לנסות להשיג את תשומת ליבך באינטרנט. ישנם מספר דרכים לחסום מודעות במחשב שולחני; במדריך זה, נלמד את הדרך הפשוטה והפופולרית להיפטר מהן - באמצעות… קראו עוד

 • אינסטגרם – מדריך לנחסם

  בעת האחרונה , אנו מקבלים אינספור פניות בנושא חסימת חשבונות אינסטגרם וללא כל קבלת מענה מטעמם. איגוד האינטרנט הישראלי פועל בכל האפיקים האפשריים כדי לדרוש מהגורמים הרלוונטיים בחברת פייסבוק ואינסטגרם להגיב ולטפל בצורה ראוייה לפניות הללו.    במקביל, הכנו עבורכם … קראו עוד

 • Poparazzi – אפליקצית התמונות שרוצה לגמול אתכם מסלפי ופילטרים

  אפליקצית תמונות חדשה נכנסה לשוק - פופאראצי. מפתחי האפליקציה מגדירים אותה כ"מועדון אנטי-סלפי"- פלטפורמה לשיתוף תמונות בקיר של חברים, כשהפרופיל ה"חברתי" של כל משתמש נוצר, הלכה למעשה, על ידי החברים שלו. אתם הפ(ו)פראצי של חבריכם, והם שלכם. בשונה מאינסטגרם ומאפליקציות… קראו עוד

 • מדריך – איך לנהל פרטיות באפליקצית טיקטוק

  במדריך זה תלמדו, שלב אחר שלב, כיצד ליישם הגדרות פרטיות מותאמות אישית באפליקציה: בהצלחה! עדיין מסתבכים? דברו איתנו!

 • הגנה על המרחב הדיגיטלי האישי – מדריך פרקטי

  איגוד האינטרנט הישראלי קורא לכם לעשות Check על לפחות פעולה אחת פשוטה: הגנו על המרחב הדיגיטלי האישי שלכם באמצעות ניהול סיסמאות נכון, תשומת לב לכתובות אתרים ולקבצים הנשלחים אליכם. ריכזנו עבורכם 11 כללים פשוטים שעמידה בהם תגן עליכם. קראו עוד