חזרה לעמוד הקודם

טיק טוק – תקציר להורים

כמה מילים על האפליקציה 

TIK TOK נחשבת כיום לאחת מהאפליקציות החברתיות הפופולריות ביותר ומהווה חלק בלתי נפרד מהחיים הוירטואליים והחברתיים של ילדים ונוער בכל העולם. התכנים העולים בה מידי מדי יום הנם סרטוני ליפסינג (תנועות שפתיים על רקע ביצוע מקורי של שיר), ריקוד והומור. 

טיק טוק, בבעלות חברת BYTEDANCE  הסינית, רכשה את מיוזיקלי לפני קצת למעלה משנתיים. מיוזיקלי, שפנתה בעיקר לגילים הצעירים, ובעיקר לבנות, איבדה את התמימות היחסית שלה, כאפליקציית 15 השניות של התהילה, שם יכלו הצעירות להעלות סרטוני ליפסינג.

טיק טוק הרחיבה משמעותית את קהל היעד שלה, ומציעה הרבה יותר מאפשרות להעלות סרטונים ולכן, זוהי פלטפורמה שמזמינה שימושים ורעיונות מאתגרים.

חשוב לדעת

 •  גיל השימוש המותר ע"י האפליקציה מוגבל ל- 13 ומעלה
 • זמן הסרטונים הוא עד 60 שניות אך האורך המקובל הינו 15 שניות
 • המשתמש מקבל "בדחיפה" סרטונים שהבינה המלאכותית של האפליקציה זיהתה כתחומי העניין שלו

אז איך זה עובד?

היישום (האפליקציה) נמצא בחנויות האפליקציה ככל  יישום (אפליקציה) אחר. 

שימוש כצופה: 

כצופה יכול המשתמש לצפות בסרטונים בלבד. 

לא ניתן להעלות סרטונים אך ניתן לצפות בסרטונים של אחרים שמוצעים ע"י האפליקציה ב- "FOR YOU" או לחפש משתמשים שלא הגבילו את מי שיכול לעקוב אחריהם.

במקרה זה המשתמש לא יכול להגיב ו/או לעשות לייק.

שימוש פעיל:

כמשתמש פעיל ניתן להעלות סרטונים, להגיב לסרטונים אחרים ולסמן לייק. מן הסתם ככל שסרטון מקבל יותר לייקים הוא מקודם יותר ע"י האפליקציה.

המשתמש יכול להגדיר מי יכול לצפות בסרטונים שהוא מעלה ולסמן לא  מעניין/Not interested על סרטונים שאינו אוהב. אלו ייעלמו מה- "FOR YOU".    

אפשר לשתף בסרטונים את החברים והמשפחה נטולי הטיקטוק, ולשלוח אותם בוואטסאפ ובאפליקציות אחרות (לא חובה להחזיק במשתמש פעיל כדי לצפות).

מה טוב בה?

מה מאתגר בה?

 • עודף יצירתיות עלול לזמן לנו אתגרים מסוכנים
 • מנוצלת לרעה בהעלאת סרטונים פוגעניים כלפי אחרים
 • מנוצלת לרעה בהעלאת סרטונים לא ראויים
 • קיים חוסר ודאות בכל הקשור למידע שנאסף בה ושמירה על פרטיות המשתמשים
 • צבא ארצות הברית לדוגמה אסר על חייליו להשתמש באפליקציה

המלצות: 

איך לדווח על פגיעות באפליקציה?

נטיקה מבית איגוד האינטרנט, הוא הגוף הראשון שהוכר בארץ כגורם מוסמך לדווח ישירות לאפליקציה על הפרה של הכללים או סרטונים פוגעניים.

מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ותמיכה בכל זמן!

תגיות

מדריכים נוספים

 • נתקלתם בסרטון מסית ברשת?

  כך תוכלו לדווח על כך דיווח על סרטון מסית ב-Youtube: לחצו על "הצג עוד" שבתחתית הסרטון ובחרו ב"דוח" כעת סמנו את האפשרות שהכי מתאימה לתוכן של הסרטון. במקרה של הסתה אתם יכולים לבחור  ב-"תוכן רווי שנאה או פוגעני" ואז לסמן מעודד שנאה… קראו עוד

 • הגנו על פרטיותכם במקרה של אובדן/גניבת הטלפון

  על הטלפון החכם שלנו מותקנות אפליקציות חשובות ויומיומיות כגון האימייל, פייסבוק, חשבון בנק ומאוחסן מידע אישי כגון אנשי קשר, תמונות ומוזיקה. באמצעות מספר צעדי מניעה ננסה למזער את הנזקים לפרטיות שעלולים להתלוות לאובדן המכשיר הסלולרי: צרו מסך נעילה מוגן בסיסמה… קראו עוד

 • מדריך : איך למנוע מזרים להוסיף אותנו לקבוצות וואטסאפ

  קבוצות וואטסאפ יכולות לעשות כאב ראש. לא כל שכן, כשמצרפים אותנו ללא הסכמתנו. כדי להילחם בתופעה, יצאו וואטסאפ לאחרונה עם עדכון שאמור לשים לה סוף. במדריך זה יוסבר, במספר צעדים, כיצד לשנות את הגדרות הפרטיות בקבוצות, כך שתתאים עבורנו. שלב… קראו עוד

 • מדריך : איך להגן על חשבון האינסטגרם מפני פריצות

  פריצות לחשבונות אינסטגרם הן דבר שבשגרה. במספר צעדים וטיפים חשובים, ניתן לשמור על החשבון ולמזער את סיכון הפריצה; במדריך זה יוסבר, שלב אחר שלב, איך להפעיל אימות דו שלבי ולהוסיף שכבת הגנה נוספת, מעבר לסיסמא, לחשבון האינסטגרם.     חוששים… קראו עוד

 • עוקץ רומנטי ברשת – כשגונבים לך את הלב ואת הכסף

  נוכלות רומנטית ברשת היא תופעה מוכרת שחשוב להכיר.  קהל היעד הוא, לרוב נשים בגילאים 40-60, בד"כ רווקות, גרושות או אלמנות. מפעילי ההונאה איתרו אותן כמי שעשויות להתפתות לחנופה ואמירות מעודדות (את נראית לי אישה נחמדה, אני עוקב אחרייך כבר זמן… קראו עוד