חזרה לעמוד הקודם

רשימת אתרים ומדריכים באנגלית בנושא בטיחות ברשת

לתשומת לבך – אין ברשימה זו כדי להמליץ על האתרים המופיעים בה. הצפייה בתכני האתרים הינה באחריות הגולש/ת בלבד. הרשימה מתעדכנת.
  1. UK Safer Internet Centre – המרכז לאינטרנט בטוח בבריטניה. אתר מפורסם עם מידע רב שחרט על דגלו "להפוך את האינטרנט למקום נהדר ובטוח לילדים וצעירים". באתר מדריכים ומשאבים רבים המכוונים לקהל יעד רחב – מהורים לילדים, צעירים ועד אנשי מקצוע.
  2. Childnet – ארגון שבסיסו בבריטניה המעצים ילדים וצעירים בחייהם המקוונים ושם למטרה לשתף פעולה עם אחרים כדי להפוך את האינטרנט למקום פורה ובטוח עבור אוכלוסית יעד זו. האתר הושק בשנת 1995, שנתיים בלבד לאחר ההשקה הפומבית של הרשת הכלל עולמית (WWW) ומכיל מידע רב המעניק לצעירים, משפחות ובתי ספר את הכישורים הדרושים להם כדי להפיק את המרב מהזמן שלהם באינטרנט.
  3. IWF – Internet Watch Foundation – ארגון שחרט על דגלו להילחם בפדופיליה ברשת.
  4. SWGfL – Safety & Security Online  – ארגון ללא מטרות רווח המייעץ לבתי ספר, גופים ציבוריים והתעשייה לגבי פעולות מתאימות לשמירה וקידום מדיניות בטיחות מקוונת חיובית. באתר הדרכות, מערכי שיעור וטיפים להתנהלות בטוחה ברשת לפי גיל. כמו כן, הארגון פיתח מנוע חיפוש בשם Swiggle -שנועד לספק סביבה בטוחה יותר לילדים שעושים את צעדיהם הראשונים בדרך לחיפוש מקוון בטוח.
  5. Klicksafe – מאז 2004,פרויקט Klicksafe בגרמניה מיישם את המנדט של נציבות האיחוד האירופי להעביר ידע בנוגע לשימוש בטוח ברשת. הארגון מקדם אוריינות מדיה ושימוש נאות באינטרנט ובמדיה חדשה. תחומי הפעולה שלו הם תוכן/הסמכה, שיווק/קמפיינים ציבוריים ויצירת קשרים עם שותפים ובעלי עניין.
  6. מדריך בטיחות ברשת לילדים מאת CyberGhost