החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

מאיזה גיל מותר לפתוח חשבון באפליקציות ובמשחקי רשת?

סוגיית הגיל המינימלי לשימוש באפליקציות וברשתות החברתיות השונות עולה רבות;
ברשימה מתעדכנת זו נעשה סדר ונפרסם את תנאי השימוש בהקשר זה בכל אחד מהיישומים הפופולריים.
כלל אצבע: מרבית האפליקציות והרשתות החברתיות מגבילות את גיל השימוש ומתירות שימוש מגיל 13.
כלל להורים:
איפה שיש ילדים, יש ככל הנראה גם טורפי רשת. היו שם ותווכו זאת לילדים

 1. טיקטוק – על פי החברה, כדי להירשם לטיקטוק, עליכם להיות בני 13 לפחות. מאידך, בטיקטוק, בשונה מאפליקציות אחרות כגון אינסטגרם, אפשר לצפות בתכני האפליקציה (אם כי בחסר) גם בלי להירשם.
  כמה הערות על ההגבלות:
  הגדרת ברירת המחדל של חשבונות טיקטוק של  בני 13-16  היא – חשבונות פרטיים לכן בעלי חשבון טיק טוק בני פחות מ-16 לא יוכלו  להציע את החשבון שלהם לאחרים  (האופציה כבויה) יחד עם זאת ניתן לשנות זאת בהגדרות הפרטיות באפליקציה. שליחת\קבלת הודעות פרטיות גם היא כבויה לטווח גילאים זה, ואינה ניתנת לשינוי.
  שליחת\קבלת הודעות פרטיות גם היא כבויה לטווח גילאים זה, ואינה ניתנת לשינוי.
 2. יוטיוב – על פי החברה, כדי להירשם ליוטיוב, כמו לשאר שירותי גוגל (ג'ימייל, דרייב וכו'), עליכם להיות לפחות בני 13. כמו כן, סרטונים שחלה עליהם הגבלת גיל אינם מוצגים למשתמשים שאינם מחוברים לחשבון שלהם או שטרם מלאו להם 18. דוגמאות לסרטונים שחלה עליהם הגבלת גיל: קידום מוצרי קנאביס, סרטונים שמציגים פציעות קשות. שימו לב: ניתן לצפות בסרטונים באפליקציה גם בלי להירשם אליה.
 3. יוטיוב קידס – מותרת לכל הגילאים, באישור, בניהול ובהתאמה אישית מחשבון ההורה. מחייבת רישום ע"מ לצפות בתכניה.
 4. אינסטגרם על פי החברה, וואטסאפ  על פי החברה,ו-  סנאפצ'אט על פי החברה  מגיל 13 ומעלה

 5. דיסקורד – על פי החברה, עליכם להיות לפחות בני 13 כדי שתוכלו להירשם לאפליקציה. שימו לב: בדיסקורד ישנם תכנים מותאמים למבוגרים בלבד, כגון פורנוגרפיה, אלימות קשה וסמים; במקרה של ילדים ובני נוער – סימון גילם האמיתי בעת ההרשמה קריטי הכרחי לחסימתם מאותם ערוצים.

 6. Among Us –  ע"פ PEGI, מערכת לדירוג משחקי מחשב ווידאו באירופה ובישראל הממליצה על בני 7ו מעלה. אפשרות להתכתב בצ'אט אפשרית פתוחה לבני 18+.
   
   
 7. פורטנייט – ע"פ PEGI, מערכת לדירוג משחקי מחשב ווידאו באירופה ובישראל הממליצה על קבוצות גיל שמשחק מסוים מתאים עבורן, המשחק מתאים לבני 12+. כדי להשתתף בתחרויות של המשחק, עליכם להיות לפחות בני 13.
 8. טלגרם – ע"פ החברה, הגבלת גיל כחלק מתנאי השימוש של האפליקציה קיימת רק במדינות האיחוד האירופי ובבריטניה – שם הגיל המינימלי המותר לשימוש הוא 16. מאידך, ההמלצה המקובלת בעולם ע"י ארגונים מובילים כגון הוועדה לדירוג תוכנות בידוריות וcommon sense media היא שהאפליקציה מתאימה לגילאי +17.

  * רשימה זו נכתבה בלשון זכר אך פונה לגברים ונשים כאחד