החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

מודלים ועקרונות אסדרה בזירה הבינלאומית

עמוד זה מרכז סקירות ועדכונים אודות מודלים ועקרונות לאסדרת פלטפורמות ושירותים מקוונים המתגבשים בזירה הבינלאומית. 

ארה"ב: ביקורת חוקתית של שיתוף הפעולה בין הממשל האמריקאי לרשתות החברתיות לשם הסרת תוכן

תאריך פרסום באתר: 19 במאי 2024

הליך תקדימי בו נבחנת החוקתיות של שיתוף הפעולה של הממשל האמריקאי עם הרשתות החברתיות בנושאי אכיפה (Missouri v. Biden), כאשר פסיקה עתידית בהליך צפויה להשפיע על יכולתו של הממשל האמריקני לפעול מול הרשתות החברתיות בדרישה לאכיפת והסרת תוכן.

קראו עוד

סקירה מתעדכנת: פעולות אכיפה וחקירה נגד פלטפורמות ומנועי חיפוש גדולים מכוח חוק השירותים הדיגיטליים (DSA) באיחוד האירופי

תאריך פרסום באתר: 09 במאי 2024

סקירת הליכי אכיפה שפתחה הנציבות האירופית נגד ענקיות הרשת (Linkedin, X\Twitter, AliExpress, Tiktok ועוד) בגין חשד להפרות הוראות חוק השירותים הדיגיטליים (DSA) שנכנס לתוקף בשנת 2023 באיחוד האירופי ומחיל חובות מפורטות על פלטפורמות ושירותי אחסון מקוונים בתחומים מגוונים.

קראו עוד

יישום ואכיפה של הוראות הרגולציה האירופית החדשה על שווקים דיגיטליים (DMA)

תאריך פרסום באתר: 25 באפריל 2024

סקירה של הצעדים שנקטו ענקיות הרשת (Apple, Google ועוד) על מנת לעמוד בהוראות חוק השווקים הדיגיטליים (DMA), אשר מחייבות פלטפורמות מסחר המוגדרות כ"שומרות סף" לעמוד בתנאים רבים שנוגעים להגנה על זכויות הצרכנים ולשמירה על תחרות בשוק. בעקבות חשד אי-עמידת החברות בהוראות החוק, נקטו רשויות האיחוד האירופי בהליכי אכיפה כנגדן.

קראו עוד

איך ענקיות הרשת נדרשות להתמודד עם סיכונים לבחירות 2024 לפי רגולציית השירותים הדיגיטליים החדשה באיחוד האירופי

תאריך פרסום באתר: 15 באפריל 2024

נציבות האיחוד האירופי פרסמה הנחיות מכוח חוק השירותים הדיגיטליים (Digital Services Act) לגבי האמצעים שענקיות הרשת נדרשות ליישם כדי להגן על הגינות ויושרה של מערכות הבחירות במהלך השנה הקרובה. הנציבות סיפקה בנוסף הנחיות ספציפיות להתנהלות הפלטפורמות ומנועי החיפוש ביחס לבחירות לפרלמנט האירופי ביוני 2024.  

קראו עוד

המועצה המפקחת של Meta: שינוי ההגבלות על המילה "שהיד" בפייסבוק ואינסטגרם

תאריך פרסום באתר: 10 באפריל 2024

המועצה המפקחת של חברת מטא (Meta Oversight Board) המליצה על שינוי מדיניות האכיפה של החברה לגבי השימוש במילה "שהיד". בעוד שכיום מטא אוסרת לחלוטין על השימוש במילה "שהיד" בפלטפורמות שלה, המועצה המליצה שמטא תבחן את השימוש באופן שתלוי בהקשר, ותאסור על השימוש במילה "שהיד" אך ורק כשהשימוש מבטא הסכמה, עידוד או שבח לארגוני טרור, פעולות טרור או אנשים מסוכנים. 

קראו עוד

היערכות הרשתות החברתיות וענקיות הטכנולוגיה לקראת בחירות 2024 – סקירה מתעדכנת

תאריך פרסום באתר: 09 באפריל 2024

סקירה של מדיניות הפיקוח של חברות הרשתות החברתיות הגדולות על תוכן מטעה לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2024, ועל המחויבויות שלקחו על עצמן ביחד ולחוד להתמודדות עם תוכן מטעה הנוגע לבחירות, בפרט תוכן שהופק על-ידי בינה מלאכותית.

קראו עוד

האיחוד האירופי: אפל ניצלה לרעה את כוח השוק ב-App Store מול מפתחים מתחרים ותיקנס ב-1.8 מיליארד אירו

תאריך פרסום באתר: 08 באפריל 2024

האיחוד האירופי הטיל קנס של 1.8 מיליארד אירו על חברת אפל בשל כך שבמשך קרוב לעשור ניצלה לרעה את כוחה הדומיננטי בשוק הפצת יישומוני מוזיקה למשתמשי אייפון, אייפד ואייפוד שעושים שימוש במערכת ההפעלה שלה, באופן שהגביל את אפשרויות הבחירה של צרכנים והגביר את רווחיה.

קראו עוד

בית המשפט העליון בארה"ב הכריע: נבחרי ציבור אינם רשאים לחסום אזרחים ברשתות חברתיות

תאריך פרסום באתר: 18 במרץ 2024

השאלה האם נבחרי ציבור רשאים להסיר ולחסום משתמשים מדפיהם ברשתות החברתיות מעוררת סוגיות יסוד של הזכות לחופש ביטוי ושיח ציבורי בשנים האחרונות. בית המשפט העליון בארה"ב פסק כי נבחרי ציבור אינם יכולים לחסום משתמשים ברשתות חברתיות אם הם מתיימרים לייצג את הממשל בחשבונם.

קראו עוד

האיחוד האירופי: הצעת חוק חוסן הסייבר (Cyber Resilience Act)

תאריך פרסום באתר: 14 במרץ 2024

סקירת הצעת חוק חדשה של האיחוד האירופי שמטרתה הגברת בטיחות הסייבר של מכשירים ותוכנות דיגיטליות באיחוד האירופי. הסקירה מציגה את הוראות החקיקה המוצעת וביקורת אליה מטעם ארגוני טכנולוגיה וחברה אזרחית

קראו עוד

האיחוד האירופי ובריטניה מהדקות את הפיקוח על קוקיות

תאריך פרסום באתר: 08 במרץ 2024

סקירת הפעולות שהאיחוד האירופי ובריטניה נקטו בחודשים האחרונים להידוק הפיקוח על קוקיות (cookies), אשר משמשות אתרים רבים לאיסוף מידע על גולשיהם. במסגרת פעולות אלה, האיחוד האירופי ובריטניה מנסות לאזן בין החשיבות של קוקיות לתפקוד האינטרנט, לבין הזכות של הגולשים לפרטיות.

קראו עוד

צרפת: הצעת חוק מקיפה למוגנות ואסדרה של רשתות חברתיות והמרחב הדיגיטלי (SREN)

תאריך פרסום באתר: 05 במרץ 2024

סקירת הצעת החקיקה הצרפתית לאסדרת שירותים מקוונים בהתאם לעקרונות חוק השירותים הדיגיטליים באיחוד האירופי. הצעת החוק תסדיר את אופן ההתמודדות של צרפת עם תכנים לא חוקיים ועם נגישות ילדים לתכנים מזיקים ברשת.

קראו עוד

מודל חקיקה ורגולציה של חובות הסרת תוכן פוגעני ופלילי על רשתות חברתיות ופלטפורמות דיגיטליות בגרמניה (2024-2018)

תאריך פרסום באתר: 16 בפברואר 2024

סקירה מתעדכנת של חוק האכיפה ברשת של גרמניה, שמחייב פלטפורמות מדיה חברתית גדולות להסיר תוכן "בלתי חוקי בעליל" תוך 24 שעות, ותוכן בלתי חוקי תוך 7 ימים מיום פרסומו, במטרה להילחם להילחם בפייק ניוז, שיח שנאה ומידע כוזב באינטרנט.

קראו עוד