חזרה לעמוד הקודם

מודלים ועקרונות אסדרה בזירה הבינלאומית

עמוד זה מרכז סקירות ועדכונים אודות מודלים ועקרונות לאסדרת פלטפורמות ושירותים מקוונים המתגבשים בזירה הבינלאומית. 

ארה"ב: ביהמ"ש הפדרלי בוחן את שיתוף הפעולה בין הממשל לרשתות החברתיות

תאריך פרסום באתר: 14 בספטמבר 2023

הליך תקדימי בו נבחנת החוקתיות של שיתוף הפעולה של הממשל האמריקאי עם הרשתות החברתיות בנושאי אכיפה (Missouri v. Biden), כאשר פסיקה עתידית בהליך צפויה להשפיע על יכולתו של הממשל האמריקני לפעול מול הרשתות החברתיות בדרישה לאכיפת והסרת תוכן.

קראו עוד

מודל ה-Digital Markets Act לרגולציה של תחרות והגנת צרכן בשירותים מקוונים – סקירה מתעדכנת

תאריך פרסום באתר: 06 בספטמבר 2023

הסקירה כוללת ניתוח של התכליות והמטרות העומדות בבסיס הצעת החקיקה, מונחי מפתח ופירוט של החובות אותן מטילה החקיקה על שירותים מקוונים בהיבטי תחרות, הגנת צרכן וטיפול בפערי כוחות בין פלטפורמות מקוונות למשתמשים העסקיים שלהן; כמו גם סקירה של ביקורות והתייחסויות להצעת החוק.

קראו עוד

כיצד ענקיות הרשת מיישמות את הרגולציה האירופית החדשה על בטיחות ומוגנות בשירותים מקוונים: מערכות דיווח, שליטה בהמלצה אלגוריתמית ושקיפות בפרסומות

תאריך פרסום באתר: 04 בספטמבר 2023

סקירת הכלים והמידע שפלטפורמות הרשת הגדולות מיישמות עם כניסתו לתוקף של ה-Digital Services Act והחובות החדשות שהוא מטיל על שירותים דיגיטליים כמו רשתות חברתיות ופלטפורמות תוכן.

קראו עוד

Meta מספקת למשתמשים מידע חדש על מערכות הבינה המלאכותית של מנגנון דירוג התוכן וההמלצות שלה

תאריך פרסום באתר: 03 בספטמבר 2023

הודעתה של חברת מטא על עדכונים הקשורים בשקיפות אלגוריתמית וגישה לצרכי מחקר עבור פייסבוק ואינסטגרם שבבעלותה בעקבות חוק השירותים הדיגיטליים באיחוד האירופי.

קראו עוד

מחקר נתונים מקיף על רבע מיליארד משתמשי פייסבוק מספק תובנות חדשות על מנגנוני הקיטוב החברתי בין שמרנים לליברלים בתקופת בחירות 2020

תאריך פרסום באתר: 27 באוגוסט 2023

לראשונה מאז שחסמה חברת מטא (Meta) את הגישה הישירה לנתוני-העתק שלה לצדדים שלישיים בשנת 2018, מחקר חדש שהתפרסם בכתב העת המדעי "Science" מבקש למפות את מאפייני השיח הפוליטי בפלטפורמה על בסיס נתונים פנימיים של החברה.

קראו עוד

ארה"ב: רגולציה חדשה על שווקים מקוונים

תאריך פרסום באתר: 20 ביולי 2023

סקירת ה-INFORM Consumers Act, שנכנס לתוקף ביום 27.06.2023 ברחבי ארה"ב. החוק החדש יחיל חובות על שווקים מקוונים לשמירת פרטי קשר של המוכרים בהם, זאת על מנת להגן על צרכנים ולהרתיע מפני מכירה של סחורה גנובה או מזויפת.

קראו עוד

האיחוד האירופי עשוי לחייב את גוגל למכור את שירותי הפרסום שלה

תאריך פרסום באתר: 28 ביוני 2023

האיחוד האירופי פרסם כי, על סמך חקירה שערך, הודיע לגוגל שהיא מפרה את חוקי התחרות של האיחוד בפעילותה בתחום טכנולוגיות הפרסום. הפרות אלה עלולות להוביל למכירה כפויה של שירותי הפרסום של גוגל.

קראו עוד

יוזמות חקיקה ורגולציה מדינתיות להגנה על ילדים ונוער ברשת: סקירה מתעדכנת

תאריך פרסום באתר: 04 ביוני 2023

סקירה מתעדכנת של הסדרי רגולציה פעילים ומתוכננים ברחבי העולם, בתחום של הגנה על ילדים בעת שימוש בפלטפורמות מקוונות, לרבות הגבלות גיל וחובות נוספות שמוטלות על פלטפורמות ושירותים מקוונים במטרה להגן על קטינים מפני פגיעה בפרטיות, חשיפה לתוכן לא הולם והתעללות אינטרנטית.

קראו עוד