חזרה לעמוד הקודם

מודלים ועקרונות אסדרה בזירה הבינלאומית

עמוד זה מרכז סקירות ועדכונים אודות מודלים ועקרונות לאסדרת פלטפורמות ושירותים מקוונים המתגבשים בזירה הבינלאומית. 

האיחוד האירופי: הצעת חוק חופש התקשורת (Media Freedom Act)

תאריך פרסום באתר: 15 בנובמבר 2022

סקירת הצעת חוק של האיחוד האירופי שמטרתה הגנה והבטחת תקשורת עצמאית ופלורליסטית. לצורך מטרה זו, קובעת ההצעה הגבלות על התערבות בשיקול דעת עריכתי, דרישות שקיפות וחלוקה הוגנת של כספים ציבוריים. ביקורות לחוק טוענות שהוראותיו אינן מספיקות בהגנה על עיתונאים.

קראו עוד

מודל ה-Digital Markets Act לרגולציה של תחרות והגנת צרכן בשירותים מקוונים – סקירה מתעדכנת

תאריך פרסום באתר: 01 בנובמבר 2022

הסקירה כוללת ניתוח של התכליות והמטרות העומדות בבסיס הצעת החקיקה, מונחי מפתח ופירוט של החובות אותן מטילה החקיקה על שירותים מקוונים בהיבטי תחרות, הגנת צרכן וטיפול בפערי כוחות בין פלטפורמות מקוונות למשתמשים העסקיים שלהן; כמו גם סקירה של ביקורות והתייחסויות להצעת החוק.

קראו עוד

סקירת פעולות ויוזמות צפויות בתחום הדיגיטל באיחוד האירופי בשנת 2023

תאריך פרסום באתר: 26 באוקטובר 2022

בשנים האחרונות, האיחוד האירופי פועל כמוביל הקדמה הרגולטורית בתחום הדיגיטלי והאינטרנט. חוקיו ויוזמותיו משפיעות על כלל העולם ומובילות לשינוי הדרכים בהן פועלות ממשלות אחרות וחברות מסחריות. ביום 14 בספטמבר, פורסם מסמך "מצב…

קראו עוד

האיחוד האירופי: הצעת חוק חוסן הסייבר (Cyber Resilience Act)

תאריך פרסום באתר: 25 באוקטובר 2022

בספטמבר 2022, פרסמה הנציבות האירופית את ה- Cyber Resilience Act, הצעת חקיקה אשר כוללת הוראות שמטרתן הגברת בטיחות הסייבר של מכשירים ותוכנות דיגיטליות באיחוד האירופי. החובות העיקריות שקובעת הצעת החוק נוגעות לצעדים…

קראו עוד

קליפורניה: חקיקת שקיפות על רשתות חברתיות

תאריך פרסום באתר: 12 באוקטובר 2022

ביום 13.09.2022, חתם מושל מדינת קליפורניה על חוק חדש (AB-587: Social Media Companies: Terms of Service) שמטרתו להגן על משתמשים ברשתות חברתיות מפני שנאה ומדיסאינפורמציה, באמצעות דרישה מהרשתות חברתיות לפרסם בפומבי את…

קראו עוד

השפעות פייסבוק על זכויות אדם במהלך מבצע שומר חומות: דו"ח מיוחד

תאריך פרסום באתר: 19 בספטמבר 2022

דו"ח הנכתב על ידי גורם חיצוני הבודק את השפעת מטא על על זכויות האדם של משתמשים ישראלים ופלסטינים במהלך מאי 2021. הדו"ח סוקר האם אופן הפעילות של מטא בזמן תקופה זו או הטיות שהיא מחזיקה הובילו לפגיעה במשתמשים.

קראו עוד

יוזמות חקיקה ורגולציה להגנה על ילדים ונוער ברשת: סקירה בינלאומית

תאריך פרסום באתר: 16 בספטמבר 2022

סקירה של רגולציה בינלאומית בתחום של הגנה על ילדים בעת שימוש בפלטפורמות מקוונות. הסקירה מציגה מגוון חוקים אשר מנסים להגן על על ילדים מפני פגיעה בפרטיותם, חשיפה לתוכן לא הולם והתעללות אינטרנטית.

קראו עוד

פניית איגוד האינטרנט לפייסבוק ישראל ו-Meta: כשלי אכיפה של כללי הקהילה ביחס לתוכן ומשתמשים בעברית

תאריך פרסום באתר: 13 בספטמבר 2022

פניית איגוד האינטרנט הישראלי לפייסבוק ישראל ולחברת Meta בדרישה להתמודד עם כשלי האכיפה שלה בישראל ולהיערך בהקדם האפשרי לקראת מערכת הבחירות בישראל, כפי שעשתה החברה במקומות אחרים כדי להגן על האינטרס הציבורי, על טוהר הבחירות ועל שלום המשתמשים ברשתות החברתיות שלהם בתקופה רגישה זו. 

קראו עוד