חזרה לעמוד הקודם

מדדי Netindex

חברת Ookla עוסקת במדידת חיבורי האינטרנט ברחבי העולם. כחלק מפעילותה מספקת החברה מדדים פומביים תחת אתר Netindex. באתר ניתן למצוא נתונים שנאספו דרך שירותי המדידה של החברה (למשל Speedtest.net ו-Pingtest.net) בהם משתמשים כ-3 מיליון גולשים מידי יום. מדד Netindex מדרג ומשווה את תוצאות המדידות שערכו גולשים מכל העולם ב-30 הימים האחרונים . הנתונים בסדרה זאת מבוססים על בדיקות שנערכו מ-2,551,496 כתובות IP ייחודיות בישראל ו-8,394,425 בדיקות. להלן ממצאים עיקריים הנוגעים לחיבור הרשת בישראל (נכונים למרץ 2014) –

  • ישראל מדורגת במקום ה-32 בעולם במדד מהירות ההורדה הממוצעת למשקי בית עם מהירות ממוצעת של 22.3 מגה ביט לשנייה.
  • ישראל מדורגת במקום ה-7 במדד ערך הרשת הבוחן את העלות החודשית הממוצעת למגה בייט לשנייה. לפי מדד זה העלות הממוצעת החודשית למהירות מגה בייט בישראל עומדת על 1.19$.
  • ישראל מדורגת במקום ה-15 במדד הבטחת מהירות (Household Promise Index). . מדד זה בוחן את הפער בין המהירות שהובטחה למנוי האינטרנט לבין המהירות שנמדדה בפעול כאשר בישראל המשתמשים קיבלו 96.5% מהמהירות המובטחת.

* באתר netindex ניתן למצוא מידע מפורט ברמת הישוב העירוני. עם זאת, חשוב לציין כי בנתוני הערים  ייתכנו הטיות הנובעות ממשתנים סוציו-אקונומים העשויים להטות את סוג המשתמשים המבצעים מדידות מהירות באתר speedtest.net.