חזרה לעמוד הקודם

הוספנו יישומים חדשים לאתר

באזור היישומים תוכלו למצוא כלים להצגה וניתוח של נתונים סטטיסטיים. הצגה ויזואלית של נתונים מאפשרת לנו לחקור נתונים ואת הדרך בה מדדים מתנהגים לאורך זמן או ביחס למדדים אחרים.  להלן סקירה של יישומים שהוספו לאחרונה- 

 

Google Public Data Explorer

google public data explorer

כלי המאפשר הצגה ויזואלית של נתונים ציבוריים מהמאגרים של הבנק העולמי ועד ללשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי. לחצו כאן בכדי לנסות את הכלי

Gapminder World

 gapminder screenshotכלי זה התפרסם ברבים אחרי שהמפתח הראשי שלו Hans Rosling נתן הרצאה באירוע המרכזי של 2007 Ted  וקיבל את הכותרת החצי רשמית The best stats you've ever seen. הכלי שרוסלינג פיתח נרכש על ידי חברת Google וכיום אפשר להציג ולהצליב בעזרתו נתונים ממאגרים שונים. הנה לינק לדוגמה המציג את הקשר בין מספר המחשבים האישיים למספר משתמשי האינטרנט בין מדינות שונות. האתר של Gapminder World מכיל הסברים מפורטים וסרטוני הדרכה.

Google Trends

Google Trends

כלי זה מוצע על ידי חברת Google ומאפשר לבחון את נפח החיפוש של ביטויים שונים, למשל תדירות ונפח החיפוש של הביטוי "internet". בשנה האחרונה Google הוסיפה אפשרויות מתקדמות ביניהן כלי נוסף המאפשר לבחון מתאם בין מילות חיפוש לפי ממוצע שבועי וחודשי או לפי מיקום גאוגרפי (פונקציה זאת זמינה כעת רק בין מדינות בארה"ב).  

  

לסיום, אנחנו רוצים להזכיר שתמיד אפשר לעבוד עם תוכנות משרדיות זמינות. כמעט כל תוכנה העובדת עם גיליונות נתונים מאפשרת להכין הצגות ויזואליות שלהם. הנה דוגמה מגוגל דוקסהמבוססת על סדרת הנתונים מויקיפדיה.

יש לכם הצעות ליישומים נוספים? ספרו לנו עליהם