חזרה לעמוד הקודם

סדרות נתונים חדשות – נובמבר 2011

השבוע העלנו לאתר שתי סדרות נתונים חדשות – 

סקר בנושא השימוש באינטרנט –

הסקר נערך על ידי המרכז הבינתחומי הרצליה והמכון הישראלי לדמוקרטיה ובדק את אופני השימוש באינטרנט במדגם רחב של נבדקים תוך התייחסות להבדלים בין המגזר הערבי למגזר היהודי. 

מהסקר עולה כי ישנם פערים באופני השימוש באינטרנט בין המגזר היהודי למגזר הערבי. כלל, השימוש באינטרנט נפוץ יותר בקרב האוכלוסייה היהודית אך שוני זה כנראה אינו רלוונטי לשכבת בני הנוער בה לשני המגזרים אחוז משתמשים כמעט זהה. 

בעוד בני הנוער במגזר היהודי גולשים תדיר לאתרי רשתות חברתיות (כ-73% הצהירו על שימוש יומי לפחות לעומת 24.2%) הנוער במגזר הערבי מנצל את הרשת לקריאת חדשות – כ-35.5% מהמשיבים מהמגזר הערבי דיווחו כי הם קוראים חדשות באינטרנט מספר פעמים ביום, אחוז כפול מהנתון במגזר היהודי.

נתון מעניין נוסף – נמצא המשך למגמה הקיימת של גלישה באמצעות הטלפון הנייד כאשר 27.7% מהמשיבים במגזר היהודי ו-20.8% מהמשיבים מהמגזר הערבי השיבו כי הם גולשים באינטרנט באמצעות המכשיר הסלולרי.

לצפייה בסדרת הנתונים בנושא סקר השימוש באינטרנט  לחצו כאו

הסקר הרביעי למיפוי הסכנות ברשת

חברת McAfee עורכת כבר מספר שנים סקר הממפה סוגי דומיינים (סיומות הכתובת של אתרים) לפי סכנות שונות כמו ניצול פרצות אבטחה, קבצים נגועים, תעבורה גבוהה של דואר זבל, הפנייה למאתרים מסוכנים ופרסום אגרסיבי.

בטח תשמחו לשמוע כי רק 0.7% משמות הדומיין הישראלים (כתובות המסתיימות ב-il.) שנבדקו במחקר הכילו תוכן המסכן את הגולשים אליהם. ציון זה הביא את ישראל להיות מדורגת במקום ה-77, נתון המהווה שיפור מהמיקום הקודם (31) ומסמן ירידה של 70.4% באחוז שמות הדומיין שנמצאו מסוכנים.

הדוח מציין כי פושעים דיגיטליים מתרחקים ממערכות רישום עם פיקוח מוגבר, ורוב השיפורים של סיומות דומיין במחקר נזקפו לזכות חקיקה ורגולציה מוגברת. הסיומות הבטוחות ביותר השנה הן edu. ו-travel. שהכילו את כמות האתרים המסוכנים הנמוכה ביותר, אף שייתכן כי הדבר נובע מכך שסיומות אלו אינן פופולאריות במיוחד ברשת. 

לצפייה בסדרת הנתונים על הסקר הרביעי למיפוי הסכנות ברשת לחצו כאן