חזרה לעמוד הקודם

סדרות חדשות דצמבר 2011 – ממשל זמין, אינטרנט בנהיגה, OECD

 

השבוע העלנו מספר סדרות חדשות  לאתר –

הסדרה הראשונה היא דוח ממשל זמין 2011 המציגה את הדוח השנתי של פרוייקט ממשל זמין לשנת 2011. הדוח מכיל נתונים סטטיסטיים על הנוכחות הדיגיטאלית של משרדי הממשלה והרשויות הממשלתיות. בין השאר הנתונים כוללים סטיסטיקות גלישה, מספר השרותים המקוונים, מספר טפסים הזמינים להורדה או למילוי, נגישות האתרים ועוד. הנתונים המרשימים ביותר בדוח מצביעים על הורדה של 3,255,366 טפסים מאתרי הממשלה (עלייה של 60% משנת 2009) וביצוע של 2.9 מליון עסקאות בשירות התשלומים הממשלתי (נתון המהווה עליה של 25%). הנגשת השרותים הממשלתיים דרך האינטרנט אינה מהווה רק תוספת נוחות אלא מאפשרת גישה לאנשים המתקשים להגיע באופן פיזי למשרדי הממשלה כמו אנשים עם מוגבלויות. כחלק מקידום הנושא נערך בדוח דירוג נגישות על פי הנחיות לנגישות תכנים באינטרנט (WCAG 2.0). עוד על נושא הנגישות אפשר לקרוא כאן – נגישות באינטרנט – משתמשים ואתרים.

 

סדרה נוספת שהעלנו השבוע עוסקת בהסחות דעת בנהיגה בשל שימוש באמצעי תקשורת אלקטרוניים והיא תוצר של סקר שערכה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. מהסקר עולה כי 6% מהנשאלים בעלי האפשרות לשלוח דוא"ל אכן עשו זאת בזמן נהיגה וכ-21% מבעלי האפשרות קראו דוא"ל. כמו כן, 11% מהנהגים שיכולים גולשים בזמן נהיגה. הנתונים האלה לא מצביעים על שיעור גבוהה במיוחד באוכלוסייה הכללית היות ול-88% מהציבור אין אפשרות לשלוח או לקבל דואר אלקטרוני ולכ-70% מהציבור אין אפשרות לגלוש באינטרנט מהמכשיר הנייד. 

 

הסדרה השלישית שהעלנו מביאה נתונים על חיבור בפס רחב מארגון ה-OECD ומכילה סטטיסטיקות גישה לאינטרנט המהיר בעשר השנים האחרונות בארצות החברות בארגון ה-OECD (ביניהן ישראל) כמו גם נתונים על העלויות של חיבורים אלו. שימו לב כי בתוך סדרה זאת ישנו קישור לתצוגה אינטראקטיבית של הנתונים על ידי מערכת גוגל דוקס הדומה מאוד למערכת Gapminder World אותה תיארנו בעמוד היישומים  (וזאת מפני שחברת גוגל קנתה את Gapminder World).