חזרה לעמוד הקודם

אנחנו מחפשים יועץ להערכת חלופות להקמת מערך מדידה לאיכות תשתית האינטרנט בישראל

יוזמת STS מתחילה פרויקט חדש במהלכו נפעיל מערך מדידה שיאסוף נתונים על איכות החיבור לרשת בארץ. כחלק מההכנות להפעלת מערך מדידה אנחנו מחפשים יועץ חיצוני שיוכל לבחון את החלופות העומדות בפני האיגוד ולחוות עליהם דעה.

חוקרים בתחום הרשתות? מכירים חוקרים כאלה? ראו את המידע המצורף!

הזמנה להגשת הצעות (RFP) – ייעוץ והערכת חלופות להקמת מערך מדידה לאיכות תשתית האינטרנט בישראל

למה בכלל למדוד?

כפי שאתם בטח יודעים מטרת מיזם STS היא לאפשר לָכל ניתוח והבנה של מערכת האינטרנט בישראל באמצעות שיתוף נתונים סטטיסטיים באופן חופשי וללא עלות

אנחנו פועלים למימוש מטרה זאת בשני ערוצים מרכזיים –

  • ריכוז וקישור אל נתונים המתפרסמים על ידי גופים אחרים. ערוץ שאתם בטח כבר מכירים מ-99 הסדרות שכבר נמצאות באתר.
  • איסוף נתונים וביצוע סקרים בתחום

הסעיף השני נועד לתת מענה לצורך בנתונים שהיינו רוצים להנגיש אך אינם קיימים או שאינם קיימים באיכות מספקת ובאופן הפתוח לציבור. סוג אחד של נתונים בהם יש צורך הינו נתונים על איכות תשתית האינטרנט בישראל.

למה צריך נתונים על איכות הרשת?

כצרכנים

כשאנו קונים מוצרים ושרותים, אנחנו רוצים להבטיח כי אנו מקבלים מוצר איכותי. הדרך לעשות זאת היא על ידי השוואה של מוצרים מתחרים, דבר שלרוב נעשה על ידי מדדים שונים. בעולם ישנם תקנים ומדדים רבים המדרגים מוצרים ומאפשרים לנו כצרכנים לבחור את המוצר המתאים לנו. כשאנו באים לקנות מזגן, מעבר למחירו אנחנו יכולים להתבונן על מדדים שונים כמו כוח סוס ומדד יעילות תפוקת המזגן המספק לנו נתונים שיהיה קשה לנו להעריך לבד. כצרכנים עלינו לבחון את איכות החיבור לאינטרנט שאנו מקבלים בכדי שנוכל להשוות בין השירותים השונים מעבר לקטגוריית המחיר והמהירות.

כחוקרים 

תשתית האינטרנט מהווה תשתית קריטית ומדינות רבות בעולם כבר החלו להכיר בה כתשתית חיונית ואת הגישה אליה כזכות אזרחית. לקהילת החוקרים דרושים נתונים על איכות התשתית בכדי לחקור ולנתח את המצב של האינטרנט בישראל (למתעניינים בנושא כדאי לצפות במושב כשהרשת מתחילה לחשוב שנערך בכנס איגוד האינטרנט האחרון).

כעסקים

מידע זה הינו מידע חשוב גם לחברות התקשורת ולחברות המספקות שירותים על גבי תשתית האינטרנט. מידע זה יאפשר לעסקים להתאים את עצמם ואת השירותים שלהם למציאות בשטח.

כמנסחי מדיניות

בעזרת מידע אמין ניתן לתכנן ולהיערך לאתגרים שהעתיד מציב בפנינו ולפקח על איכות התשתית הקיימת. זיהוי מגמות הדורשות התייחסות אינו אפשרי ללא מידע אמין המגיע מהשטח.

זה רעיון ייחודי לישראל?

לא, הרעיון של איסוף נתונים על איכות החיבור לרשת הינו מהלך המתרחש במדינות רבות ברחבי העולם, ביניהן ארצות הברית , האיחוד האירופיאנגליהסינגפורברזיל ועוד.

תפיסה זאת אינה ייחודית אלינו, ראו לדוגמה את סרטון ההצגה של פרוייקט MLab המרכז כלים שונים למדידת איכות החיבור לאינטרנט.

אז מה עכשיו?

אנחנו מחפשים מומחה מהתחום בכדי שנוכל להעריך בצורה מקצועית את הכלים השונים ולבחור את הכלי המתאים ביותר לצרכים של ישראל.

מתעסקים בתחום? מכירים אנשים המתעסקים בתחום שאתם רוצים להמליץ עליהם? שלחו לנו אימייל!