חזרה לעמוד הקודם

מדדי תעבורת רשת לרבעון הראשון של 2012 – מהירות ממוצעת ומהירות שיא מחיבורים נייחים וניידים

הורדה או צפיה בנתונים:

הדוח הרבעוני שלAkamai  מציג ממצאים אודות מהירויות החיבור לרשת ברחבי העולם. הדוח הנוכחי מסכם את הרבע הראשון לשנת 2012 ומביא נתונים ומדדים מעודכנים. בין השאר עודכנה לקראת הדוח הגדרת המהירות המינימליות לפס רחב לרף של 4 מגה ביט לשנייה (שעמדה בעבר על 2 מגה ביט) והגדרת פס-רחב גבוהה הועלתה מ-5 ל-10 מגה ביט לשנייה. להלן ממצאים עיקריים מהדוח הנוגעים לישראל-

  • מהירות הגלישה הממוצעת בישראל מאינטרנט נייח היא 4.6 מגה ביט לשנייה. נתון זה מציג שיפור של 27% מהשנה שעברה וממקם את ישראל במקום ה-36 בעולם במהירות החיבור הממוצעת לרשת.
  • מהירות השיא הממוצעת שנמדדה בישראל מאינטרנט נייח עומדת על 23.5 מגה ביט לשנייה. נתון זה מציג שיפור של 48% מהשנה שעברה וממקם את ישראל במקום ה-23 בעולם.
  • 40% מחיבורי האינטרנט שנמדדו נכנסו לקטגוריית הפס הרחב, נתון המהווה גידול של 97% משנה שעברה. בנוסף, בדיקה של חיבורי פס רחב גבוהים (מעל 10 מגה ביט לשנייה) העלתה כי ל-5.6% מהמשתמשים בישראל יש חיבורים מסוג זה. נתון זה מציין גידול של 191% מהשנה שעברה. אף שישראל מדורגת במקום ה-32 בעולם בחיבורי פס-רחב גבוהים, קצב הגידול השנתי הוא הגבוהה ביותר באזור EMEA בו היא נמדדת (Europe, Middle East & Africa).
  • מדידת מהירות החיבור הסלולארית מעלה כי מהירות החיבור הממוצעת עומדת על 1.5 מגה ביט לשנייה בעוד מהירות השיא הממוצעת עומדת על 7.9 מגה ביט לשנייה.
  • מהדוח עולה כי 1.8% מתעבורת הרשת בישראל שימשה למתקפות רשת