חזרה לעמוד הקודם

תחרות פיתוח ויזואליזציות – HTML5FEST visualisations contest

אנו מכריזים על תחרות פיתוח ויזואליזציות מבוססות HTML5 לנתוני מאגר STS! על המשתתפים יהיה להשתמש בנתונים ממאגר STS ובפלטפורמות רשת פתוחות בכדי ליצור אפליקציית ווב המציגה את הנתונים בדרך חדשה ומעניינת. הזוכים בתחרות יוכרזו ב כנס HTML5FEST 2012 . שתי ההגשות הזוכות במקומות הראשונים יזכו בטאבלט אנדרויד של סמנסוג.

נתונים + HTML5 = ויזואליזציה

המטרה שלנו היא כפולה – לעודד מפתחים ישראלים ללמוד ולהציג את יכולות פלטפורמת הרשת והתקנים הפתוחים (כמו HTML5, SVG, CSS3) ולקדם את הניתוח וההבנה של האינטרנט הישראלי בעזרת נתונים סטטיסטיים. השילוב בין שתי המטרות הללו מתגלם בצורת תחרות פתוחה ליצירת ויזואליזציות.

למה בכלל צריך ויזואליזציות?

למרות שיש אנשים הרואים בויזואליזציות הצגה קוסמטית אנחנו מאמינים שהצגה טובה היא חלק מהדרך להבין נתונים. נתונים גולמיים הם חשובים מאוד, הם מאפשרים לנו לבחון את כלל המידע שנאסף ואף לבקר את הדרך בה אחרים פירשו והבינו את הנתונים. עם זאת, לא כולנו מומחים לכל התחומים עליהם יש נתונים באתר ולרוב הקוראים אין את הזמן הנדרש להתעמק ולהבין את ההקשר המלא של נתונים. זהו תפקיד הויזואליזציות, להציג נתונים באופן המאפשר לקוראים שאינם מומחים בתחום התוכן להבין את הנתונים, את ההקשר ואת קנה המידה שלהם.

אז.. איך משתתפים?

צרו ויזואליזציה, המבוססת כולה על אחד או יותר מתקני הרשת הפתוחים: HTML5 ,Canvas, CSS3 ,SVG, JavaScript ומציגה נתונים שהתפרסמו במאגר STS (ראו הבהרות בדף התחרות). 

פרסים והכרזת הזוכים

מגישי ויזואליזציות נבחרות יוזמנו להציגן בכנס 2012 HTML5FEST ב-20 בנובמבר 2012. במסגרת הכנס יוכרזו הזוכים. שני המקומות הראשונים יזכו ב-Samsung Galaxy Tab 2.

 

נשמע לכם מעניין? רוצים להשתתף? פרטים נוספים אפשר למצוא אתר כנס HTML5FEST 2012