חזרה לעמוד הקודם

נתונים מרחבי העולם – ספטמבר

הפוסט הנוכחי מביא לכם נתונים על שימוש באינטרנט מרחבי העולם. הנתונים הללו אינם מעידים על המתרחש בארץ, אך הם מאפשרים השוואה ואולי אפשרות לחיזוי מגמות עתידיות בארץ.

 מביטים בטלפון (החכם) יותר מאשר בטלוויזיה

מדוח שפרסמה חברת Inmobi עולה כי בעלי סמארטפונים משקיעים יותר זמן בצריכת מדיה דרך המכשיר הנייד מאשר מצפייה בטלוויזיה! במחקר נמצא כי באנגליה בעלי המכשירים צורכים כ-9 שעות של מדיה ביום, כמעט שלוש מהן דרך המכשיר הנייד. בגרמניה הפער אף גדול יותר – מתוך שש וחצי השעות שבעלי מכשירים חכמים משקיעים בצריכת מדיה, שעתיים וחמש דקות הן מתוך המכשיר הנייד. עוד נמצא בסקר כי 40% מהנשאלים בגרמניה דיווחו כי המכשיר הנייד הוא המכשיר העיקרי או היחיד דרכו הם מתחברים לאינטרנט.

מקור: Time on Mobile Outstripping TV, says InMobi

ל-74% מהצעירים בארה"ב יש סמארטפון

מנתונים שפרסמה חברת המחקר נילסן עולה כי 74% מהצעירים האמריקאים בגילאי 25 עד 34 אחוז הם בעלי מכשיר סלולרי חכם . נתון זה מסמן עלייה מיולי שנה שעברה, אז נמצא כי "רק" ל-59% מהצעירים היה מכשיר חכם.

מקור: Young Adults and Teens Lead Growth Among Smartphone Owners

כוח החישוב של גוגל

חודש שעבר פרסמה חברת גוגל כי השליחה של שאילתה למנוע החיפוש גוגל מנצלת כוח חישוב המקביל פחות או יותר לכוח החישוב ש-NASA השתמשה בו בכדי להנחית את האדם הראשון על הירח. בבלוג החברה, שם פורסמה ההודעה, פורטה דרך החישוב שכללה הערכת כוח החישוב בה השתמשה NASA על גבי החללית ובחדר הפיקוד על כדור הארץ. קחו את הנתון הזה ותכפילו אותו ב-100 מיליארד! למה? כי זה כמות שאילתות החיפוש שנשלחות אל גוגל בחודש!

מקור: The power of the Apollo missions in a single Google search  ו-Google: 100 Billion Searches Per Month, Search To Integrate Gmail, Launching Enhanced Search App For iOS

ספריות דיגיטאליות

מרכז המחקר PEW מדווח כי שמינית ממשתמשי הקוראים האלקטרונים בארה"ב השאילו ספר אלקטרוני מהספרייה שלהם. עם זאת, מהמחקר עולה כי רוב הציבור אינו מודע כלל לאפשרות להשכיר ספרים אלקטרוניים בספרייה המקומית. אף שהספריות בארה"ב עושות מאמצים להתקדם יחד עם הקוראים לעידן הדיגיטאלי והאינטרנטי נראה כי רבים מהמנויים עדיין משתמשים בספריות בכדי לקחת ספרים באופן פיזי.

מקור: Libraries, patrons, and e-books

פייסבוק מתחזקת כמקום למשחקים מקוונים

המנכ"ל והבעלים של פייסבוק, מארק זוקרברג, הצהיר כי 235 מיליון אנשים משחקים באפליקציות משחק בפייסבוק כל חודש. המספר העצום של שחקנים מתאים למגמה ארוכת שנים של התחזקות משחקים מקוונים ביחס לשוק המשחקים המסורתי. בכדי להבין את גודל הפלטפורמה שפייסבוק כדאי להביט על אחת מהפלטפורמות הידועות ביותר בשוק למשחקים מקוונים, Xbox-Live, בה רשומים "רק" כ-40 מיליון משתמשים פעילים כל חודש.

מקור: 235 Million People Play Games on Facebook Every Month

מה הסיסמה הכי נפוצה?

בבלוג של חברת הייעוץ DataGenetics התפרסם ניתוח של סיסמאות שדלפו לרשת בשנה האחרונה. מהניתוח שלהם עולה כ-11% מהסיסמאות המספריות באורך 4 תווים הן 1234. החוקרים גם מצאו כי 49.16% מהסיסמאות באורך 4 תווים מכילות רק מספרים וכי אחוז הסיסמאות המכילות מספרים בלבד הולך ופוחת עם אורך הסיסמה.

מקור: Nearly 11% of 4 digit passwords are '1234'