חזרה לעמוד הקודם

סדרות חדשות – חברת המידע והשימוש של עסקים באינטרנט

לאחרונה העלנו למאגר STS שתי סדרות העוסקות בשימוש באינטרנט ובטכנולוגיות מידע. הסדרה הראשונה מציגה את מצבה של ישראל בדירוג העולמי של ארגון ה-ITU בעוד השנייה מתמקדת בשימוש שעושים עסקים בישראל בטכנולוגיות אלו.

מדרגים את חברת המידע בישראל ואת האפשרות להשתמש בה

הסדרה דירוג חברת המידע 2012 מציגה את הדירוג השנתי של ארגון ה-ITU (איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי). הדירוג הינו כלי למדידת טכנולוגיות המידע במדינות העולם המקיף כ-160 מדינות. המדד מורכב משני חלקים מרכזיים דירוג פיתוח טכנולוגיות המידע והתקשורת (IDI) המדרג את ביצועי המדינות בטכנולוגיות מידע והשימוש בהם וסל מחירי טכנולוגיות המידע (IPB) המציע דירוג העוקב ומשווה את מחירי השימוש ויכולת התשלום בטכנולוגיות אלו.

מהדירוג עולה כי ישראל מדורגת במקום ה-19 בעולם מבחינת מחירי השימוש בטכנולוגיות המידע. במדד הפיתוח של טכנולוגיות המידע והתקשרות דורגה ישראל במקום ה-27 במדד העולמי (מתוך 155 מדינות) ובמקום ה-18 בדירוג האירופאי.

עוד עולה מהדירוג כי בשנת 2011 היה למשתמש מישראל רוחב-פס ממוצע של 11,335 ביטים לשנייה לאינטרנט הבין הלאומי (עלייה משמעותית משנת 2010 אז עמד רוחב הפס הממוצע על 7,988).

(כמעט) כולם באינטרנט

הסדרה שימוש באינטרנט על ידי חברות עסקיות 2006 – 2008 מציגה סקר שנערך על ידי הלמ"ס במימון המועצה הלאומית למחקר ופיתוח (המולמו"פ). הסקר מבוסס על סקרי החדשנות של ארגון ה-OECD  (ידועים גם בשם CIS או Community Innovation Survey) והקיף כ-2,670 חברות עסקיות. 

מהנתונים עולה כי 95% מהחברות במגזר העסקי עשו שימוש כלשהו במחשבים וכי ל-92% מהחברות חיבור לאינטרנט. בנוסף ל-60% מהחברות במגזר העסקי יש אתר ברשת האינטרנט.

עוד עולה מהסקר כי בקרב חברות העוסקות בחדשנות טכנולוגית ישנו שימוש נרחב באינטרנט לצורך קבלת מידע על סחורות ושירותים  (91%),  לקבלת מידע ממשרדים ממשלתיים (86%) ולקבלת שירות מהבנק (95%).