חזרה לעמוד הקודם

נתונים מקוריים – סטטיסטיקות שימוש במכשירי סמארטפון

בחודש האחרון פרסמנו במאגר STS את סדרת הנתונים "סטטיסטיקות שימוש במכשירי סמארטפון" המכילה נתונים שלא פורסמו קודם בישראל. הנתונים פורסמו בעקבות פנייה שלנו לחברת Flurry, המספקת שירותי אנליטיקס על אפליקציות סלולאריות. בעקבות הצגת מאגר STS והשירות שהוא מספק ניאותה חברת Flurry לאפשר לנו לפרסם את הנתונים במסגרת המאגר.

מאיפה הנתונים ואיך הם נאספו?

הנתונים בקובץ מתייחסים לכמות המכשירים הסלולאריים החכמים (סמארטפונים) הפעילים בכ-55 מדינות וביניהם ישראל. הנתונים נאספו בעזרת קוד ייעודי המוסף לאפליקציות סלולריות (בדומה להשתלת הקוד של גוגל אנליטיקס או וועדת המדרוג) המאפשר לחברה לעקוב אחרי הרגלי השימוש של הלקוחות. בפועל חברת פלורי משתפת פעולה עם מעל 80,000 חברות והקוד שלה מותקן במעל 230,000 אפליקציות (כאשר בחברה מעריכים כי הקוד נמצא על כל אפליקציה רביעית המורדת מהחנויות המקוונות).

אז איזה נתונים קיבלנו?

קודם בואו נסתכל על המצב בישראל – בחודש יולי 2012 נרשמו בישראל כ-3,105,474 מכשירי סמארטפון פעילים עם חיבור לאינטרנט. מספר זה מקביל לכ-62% מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל (בין הגילאים 15 ל-64). בנוסף הנתון מציין גידול של 33% מהשנה הקודמת אז נרשמו בארץ 2,330,090 מכשירים.

ובעולם? אם נשווה את כמות המכשירים הפעילים ביחס לאוכלוסייה נגלה כי ישראל נמצאת במקום ה-13 בעולם עם ממוצע של 0.63 מכשירים לאדם בוגר. במקום הראשון נמצאת סינגפור עם יחס של 0.92 ואחריה הונג קונג (0.87) ושוודיה (0.86). את היחס בין האוכלוסייה הבוגרת למכשירי הסלולר החכמים  במדינות השונות אפשר לראות בוויזואליזציה המצורפת:

 

לנתונים המלאים ראו את הסדרה סטטיסטיקות שימוש במכשירי סמארטפון