חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם – דצמבר 2012

לקט הנתונים החודשי מביא מחקרים מרחבי העולם. הפעם אנו נעסוק במי מסכן את הפרטיות של הילדים שלכם, האם אימהות הן הגיקיות האמיתיות בשוק, כמה כסף באמת עושים מפיתוח אפליקציות למובייל וקצת על מגמות עולמיות בתקשורת סלולרית ואכסון מקוון.

אפליקציות לילדים מסכנות את הפרטיות שלהם

רשות הסחר הפדרלית בארה"ב פרסמה החודש דוח הסוקר את נושא הפרטיות באפליקציות מובייל המיועדות לילדים. מהדוח עולה כי הורים אינם חשופים למידע אודות הנתונם הנאספים באפליקציות אלו וכי רק 20% מהאפליקציות ידעו את המשתמשים על מדיניות הפרטיות שלהן. כמעט 60% מהאפליקציות שנבדקו שלחו מידע חזרה לחברות פרסום, חברות אנליטיקס או למפתחי האפליקציה. נתון זה בעייתי במיוחד לאור העובדה כי רוב המידע נשלח למספר מצומצם של חברות פרסום, דבר המאפשר לחברות אלו לבנות פרופילים המזהים ומאפיינים את הילדים המשתמשים באפליקציות. לבסוף רק 15% מהאפליקציות המציגות פרסומות טרחו ליידע את המשתמשים טרם ההורדה (כפי שהדוח מדווח לרוב ההורים הם אלו המורידים את האפליקציות בעוד שהילדים הם המשתמשים והחשופים לפרסומות).

למתעניינים, במאגר STS קיימת סדרה הסוקרת מחקר דומה העוסק באתרי אינטרנט ישראלים המיועדים לילדים תחת השם ההגנה על מידע פרטי של ילדים ברשת ושנערך על ידי עמותת אשנב.

 מקור: אתר ה-FTC \ דוח Mobile Apps for Kids, דצמבר 2012

 השימוש באינטרנט ממשיך לצמוח

נתונים שהתפרסמו לאחרונה על ידי חברת Sandvine מעלים כי בשנה האחרונה חל גידול בתעבורת הרשת בצפון אמריקה (ארה"ב וקנדה) של 120%. מתוך הרשתות הנייחות במדינות אלו 33% מהתעבורה נעשתה מול שרתי חברת Netflix המספקת שידורי טלוויזיה על גבי הרשת. בנוסף, אתר YouTube אחראי ל-20% מהתעבורה ברשתות הסלולריות האירופאיות במהלך שעות השיא. ניתן למצוא נתונים נוספים בדוח המלא.

מקור: Sandvine, Global Internet Phenomena Report: 2H 2012

פיתוח אפליקציות – לא קל כמו שכולם חושבים

מנתונים שפרסמה החודש חברת Canalys עולה כי בעוד בחנויות האפליקציות של גוגל ואפל יש מאות אלפי אפליקציות רק אחוז קטן מהם מניב רווחים משמעותיים למפתחים. החברה מעריכה כי מחצית מההכנסות בחנויות אלו מגיעה לכ-25 חברות בלבד העוסקות בפיתוח משחקים למכשירים ניידים (פרט לחברת Pandora המספקת שירותי מוסיקה).

מקור: Canalys, Top 25 US developers account for half of app revenue

אימהות מאמצות טכנולוגיות מהר משאר האוכלוסייה

דוח של חברת babycenter מעלה כי נשים עם ילדים בארה"ב נוטות להחזיק ביותר גאדג'טים מאשר הממוצע באוכלוסייה. כאשר נשאלו בדבר בעלות אישית על מכשירים נמצא כי יותר מהן בעלות מחשב נייד (כ-80% ביחס ל-70% בשאר האוכלוסייה), מצלמות דיגיטלית (כ-74% ביחס ל-61% בשאר האוכלוסייה) ומכשירי סמארטפון (כ-65% ביחס ל-47% בשאר האוכלוסייה) משאר האוכלוסייה. עוד עולה מהדו"ח כי אימהות מבלות פי שתיים יותר זמן באינטרנט מאשר הממוצע באוכלוסייה.

מקור: babycenter, American Media Mom 2012

4.3 מיליארד אנשים מחזיקים ב-6.4 מיליארד מכשירים סלולאריים

מדוח שפרסמה חברת אריקסון עולה כי העלייה המרכזית בתעבורה הסלולרית העולמית מגיעה מהשימוש ב-data. בעוד שבחמש השנים האחרונות הגידול בתעבורה שנבע משיחות סלולריות גדל מכ-100 פטה בייט לכמעט 200 פטה בייט הרי שהתעבורה הנובעת מתעבורת מידע עלתה מכמעט אפס לכ-900 פטה בייט. עוד עולה מהדוח כי 40% מהטלפונים שנמכרו ברבעון האחרון היו מכשירי סמארטפון.

מקור: Ericsson Mobility Report 2012

אמזון מאחסנת מעל טריליון אובייקטים בשרותי S3

חברת אמזון דיווחה בחודש שעבר כי היא מאחסנת מעל טריליון אובייקטים. החברה מדווחת כי כל שנייה מתווספים לשרתי האחסון שלה כ-40,000 אובייקטים ולאחרונה הם חוו ביממה אחת גידול של 3.5 מיליארד אובייקטים. אמזון מתגאה כי הם הגיעו לנפח אחסון זה למרות שהם הקלו על משתמשים למחוק אובייקטים ואלו בתורם מחקו בשנה האחרונה כ-125 מיליארד מסמכים.

מקור: Amazon Web Services Blog