חזרה לעמוד הקודם

סדרות חדשות – נתונים מחברות דירוג אתרים

אם אתם נכנסים למאגר STS מידי פעם, בטח שמתם לב שחלק מהמידע במאגר מגיע מחברות המדרגות אתרים. שתי הסדרות שנסקור הפעם מגיעות מגורמים אלו אף שבאחת מהן יש רק מידע דמוגרפי על גולשי האינטרנט בישראל.

 Similarweb, דירוג חדש לאתרים

לאחרונה פורסמו בעיתונות המקוונת מספר כתבות על אתר SimilarWeb (למשל כאן וכאן), המציג נתונים סטטיסטיים אודות אתרי אינטרנט ברחבי העולם.  אנחנו כמובן העלנו למאגר STS סידרה המציגה את האתר והנתונים בו (ראו דירוג אתרים לפי מבקרים מישראל).

הנתונים באתר מבוססים על מידע שנאסף מתוספי דפדפן שפיתחה חברת Similargroup כמו גם מנגנון סריקה עצמאי שהחברה מפעילה. האתר מאפשר להציג דירוג של האתרים הפופולאריים ביותר בישראל ולסננם לפי תת קטגוריות שונות כגון אומנות ובידור, רכב, כושר, תעשייה, חינוך, קריירה ועוד

בנוסף, על כל אתר במאגר ניתן למצוא נתונים כגון דירוג בישראל, דירוג עולמי, דירוג קטגוריאלי, התפלגות דרכי ההגעה לאתר (ישירה, הפניות, מנועי חיפוש, אתרי רשתות חברתיות, דוא"ל ופרסומות), מקור גיאוגרפי של הגולשים, תחומי עניין של הגולשים לאתר ועוד.

אז מי האתרים הפופולאריים ביותר בישראל? נכון לתאריך 4/2/2012 הם – 

  1. Facebook.com
  2. Google.co.il
  3. Youtube.com
  4. Google.com
  5. Walla.co.il
  6. Ynet.co.il
  7. Mako.co.il
  8. Wikipedia.org
  9. Live.com
  10. Panet.co.il

מסכמים שנה בוועדת המדרוג

הסדרה וועדת המדרוג – סיכום שנת 2012 מביאה את דוח סיכום שנת 2012 של הוועדה למדרוג האינטרנט. בניגוד לדוחות החודשיים הכוללים בעיקר מידע על נפח הגלישה לאתרים החברים בוועדה עם תוספות של נתונים כללים הדוח הנוכחי עוסק כולו במידע דמוגרפי על הגולשים.

מהדוח עולה כי ועדת המדרוג מעריכה את כי בישראל 5,223,294 משתמשי אינטרנט המהווים 77% מכלל אוכלוסיית ישראל. 91.8%  מהם גולשים באמצעות מחשב שולחני או נייד, 46.3% באמצעות טלפון נייד, 18% באמצעות טאבלט,  6.3% באמצעות מכשיר מדיה (טלויזיה\קונסולת משחקים) ו-2% באמצעות מכשיר אחר.

עוד עולה מהדוח כי בקרב הדור הצעיר השימוש במכשיר נייד כאמצעי גלישה באינטרנט נמצא בעלייה בעוד השימוש במחשב למטרה זאת נמצא במגמת ירידה. בקרב משתמשי האינטרנט בגילאי 15 עד 17 כ-69.7% מהמשתמשים גולשים בעזרת טלפון נייד ו-81.8% באמצעות המחשב בעוד בקבוצת הגיל 35 עד 44 כ-53.3% גולשים מטלפון נייד וכ-94.7% גולשים ממחשב (שולחני או נייד).