חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם – ינואר 2013

כבכל חודש אנחנו מביאים לכם ריכוז ידיעות ואנקדוטות סטטיסטיות מרחבי העולם. החודש יש לנו נתוני סיכום שנה ממספר אתרים ומידע על השימוש במכשירי סמארטפון וברשת הסלולארית.

 לאט לאט – Tumblr!

לאחרונה מישהו ציין בפני כי Tumblr כבר אינו אתר קטן ומשני כפי שהיה לפני 4 שנים. מתסבר, למי שלא שם לב, כי בשנים האחרונות צמחה כאן (באינטרנט זאת אומרת) מערכת בלוגים שהצליחה לעקוף את רוב המתחרות. נכון לינואר 2013 Tumblr מארחת כ-91.6 מיליון בלוגים, זאת ביחס ל-60.5 מיליון בלבד באתר WordPress.com. נכון, מדובר כאן על אתר אירוח ולא על פלטפורמה בפני עצמה אבל 87.7 מיליון פרסומים ביום הם רעש שלא ניתן להשתיק.

מקור: אתר Tumblr ואתר WordPress.com

SMS? זה כל כך ניינטיז…

השנה נרשמה בפעם הראשונה ירידה בנפח הודעות הטקסט שנשלחו ממכשירים סלולאריים בארה"ב (כן, לא כולל תוכנות מסרים). עידן התשלום להודעה מתחלף מהר בתשלום לחבילת גלישה ועלייתן של תוכנות המסרים המידיים. אצל האמריקאים הירידה באה לידי ביטוי בצניחה מרשימה של 18 במספר הממוצע של הודעות חודשיות, מ-696 ל-678. כפי שמציין Chetan Sharma, מחבר הדוח, לא צריך לדאוג לחברות הסלולר (לפחות בארה"ב) היות והן ראו השנה גידול של 17% בהכנסות ממכירת Data, שכעת מהווה כ-43% מההכנסה שלהן.

מקור: US Mobile Data Market Update Q3 2012

מי צורך יותר רוחב פס: טאבלטים או טלפונים סלולאריים?

בעלי סמארטפונים צורכים בממוצע יותר רוחב פס מאשר בעלי טאבלטים. מחברי הדוח מציינים כי נתונים אלו מוזרים, אך נראה כי היכולות של מכשירי הסלולר החדשים מעודדים משתמשים לצרוך יותר תכנים.  עוד עולה מהדוח כי מבחינה סטיסטית לא קיים הבדל משמעותי באופן צריכת הנתונים בין מכשירים סלולאריים למחשבי טאבלט. מכשירי iPhone 5, מעבר להיותם הצרכנים הכבדים ביותר, צורכים בממוצע כ-150% ממה שצורכים מכשירי iPhone 4. נתון נוסף מעניין מהמחקר הינו כי מכשירי סמסונג גלקסי (S3 ו-Note 2) הם המכשירים הצורכים הכי הרבה רוחב פס לשליחת תוכן (העלאת תמונות, סרטונים ועוד)

מקור:  Smartphones Trump Tablets: Latest Arieso analysis of mobile data use reveals new challenges for operators

אמזון מאכסנת יותר אובייקטים מכוכבים בגלקסיה!

חברת אמזון דיווחה השנה כי היא כעת מאכסנת טריליון אובייקטים בשירות S3 שהיא מפעילה. כפי שמספרת החברה מדובר ב-142 אובייקטים לכל אדם על פני כדור הארץ או 3.3 אובייקטים לכל כוכב בגלקסיית שביל החלב. מרשים.

מקור: Amazon S3 – The First Trillion Objects

אמריקאים בודקים (ומפנטזים על) טיסות ישר מהמכשיר הנייד

חברת Expedia דיווחה כי ממחקר שהיא ערכה עולה כי 48% מהאמריקאים השתמשו במכשיר טאבלט או סמארטפון בכדי לתכנן נסיעה ו-44% עשו בהם שימוש בכדי לחלום על חופשה. בנוסף נמצא במחקר כי 61% מבעלי הטאבלטים ו-51% מבלי הסמארטפונים ביצעו רכישה מקוונת דרכם.

מקור: Yahoo! Finance

Etsy חוגגת 100 מיליון מכירות 

החנות המקוונת Etsy מסכמת שנה וחושפת כי במהלך 2012 התבצעו אצלה כ-100 מיליון מכירות ל-14 מיליון קונים. בסיכום השנה מופיעה גם מפה אינטראקטיבית של מכירות וקניות ברחבי העולם ממנה נראה כי ישראל לא נפקדת מאתר המכירות בכמות הקניות או המכירות.

מקור : Notes From Chad: 2012 Year in Review