חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם – פברואר נייד

כבכל חודש אנחנו מביאים לכם נתונים סטטיסטיים מרחבי העולם המשקפים מגמות והתפתחויות ברשת האינטרנט. החודש הרשימה כוללת מספר סטטיסטיקות שוברות שיאים וכאלו שגורמות לנו לחשוב על העתיד. בעיקר על העתיד הסלולארי זאת אומרת.

 האינסטגרם של הווידאו?

רובנו "התבשרנו" לאחרונה על הגעתה של אפליקציית Vine, מקבילת הווידאו של Instagram. כעת אנו מתבשרים כי Vine כבר פעילה ברמות שלא היו מביישות גם אפליקציות וותיקות בתחום. בסוף השבוע השני של חודש פברואר שיתפו משתמשי האפליקציה 113,897 סרטונים, כלומר כ-2,324 סרטונים בשעה. לשם השוואה, במהלך הסופה סנדי שותפו באפליקציית אינסטגרם כ-1.3 מיליון תמונות. עם זאת, הנתונים הללו מתייחסים רק לסרטונים שפורסמו בטוויטר ולא לכלל הסרטונים שהוכנו בעזרת האפליקציה. כוכב חדש בזירה?

מקור: Mashable

הבריטים חזקים במובייל

לאחרונה כתבתי כאן על השימוש של נתיני הממלכה הבריטית במכשירים סלולאריים אולם כעת נתונים חדשים מבית ComScore מעלים כי 1.7 מיליון מתוך 47 מיליון משתמשי האינטרנט באנגליה ניגשים לאינטרנט רק באמצעות המכשיר הסלולארי. כפי שציינו בכתבה, סביר שמספר זה היה גבוהה יותר אם היו לוקחים בחשבון משתמשי טאבלטים המתחברים רק מרשתות WiFi אבל גם כך הנתון הזה מרשים מאוד.

מקור: DIGITAL STATS

מתחברים לפייסבוק ישירות מהסלולארי

מסתבר שמתוך מיליארד המשתמשים של פייסבוק, 604 מיליון מתחברים ממכשירים ניידים. זה מספר מאוד גבוהה, אבל אפילו מרשים יותר כי 126 מיליון משתמשים מתחברים רק ממכשירים ניידים! המידע הזה מגיע מראש צוות הפיתוח הנייד של חברת Walmart שערך מפגש משותף עם חברת פייסבוק בו נחשפו המספרים.

מקור: Ben Galbraith's Blog

האם אנשים מבצעים קניות מהטלפון הסלולארי?

הני-ויורק טיימס עונה תשובה חד משמעית – כן. בשנת 2012 ביצעו האמריקאים קניות דרך המכשיר הנייד בשווי של 25 מיליארד דולר. למרות שמדובר בגידול של 81% ביחס לשנה שעברה הסחר המקוון ממכשירים ניידים עדיין מהווה רק 11% מכלל הסחר המקוון. חברת Emarketer צופה כי בשנת 2013 יעלה אחוז זה ל-15% ושעד שנת 2016 יעשו עסקות בהיקף של 86 מיליארד דולר.

מקור: NYTimes

העתיד נמצא ברשת הסלולארית

חברת Cisco פרסמה את תחזיתה לעתיד התקשורת הסלולארית החודש. מהדוח עולה כי בשנת 2012 חל גידול של 70% בתעבורה על גבי רשתות סלולאריות ברחבי העולם וזאת עומדת כעת על  885 petabytes לחודש. המידע שהועבר ברשת הסלולארית בשנה האחרונה מקביל לתעבורת האינטרנט כולה בשנת 2000, כפול 12! נתון נוסף מהדוח הינו כי האחוז הכבד ביותר של משתמשי הרשת הסלולארית אחראים ל-16% מכלל התעבורה.

מקור: Cisco

30% מהחשיפות בפרסומות מקוונות הן בלתי נראות

נתון נוסף המגיע מבית ComScore מעלה כי כמעט 6 טריליון פרסומות הוצגו ברשת האמריקאית במהלך שנת 2012. עם זאת, מהנתונים של החברה עולה כי 3 מתוך 10 מהפרסומות לא הוצגו על גבי מסכי המשתמשים, מציאות המביאה להורדה במדדי ה-CPM (מחיר לצפייה).

מקורComScore

זיכרונות מהקמפיין הדיגיטאלי הראשון

אם אנחנו כבר כותבים פה על פרסום מקוון הנה נתון שישמוט כמה לסתות – לבאנר הדיגיטאלי הראשון, שהתפרסם בשנת 1994, היה CTR (אחוז המשתמשים שראו את הבאנר ולחצו עליו) של 44%! זה מספר אסטרונומי במונחים של היום המדברים על 0.1% ל-0.3% CTR.

מקורBusiness Insider

שיאים בויקיפדיה

פעמים רבות אירועים בעלי נופח גלובלי משתקפים ברשת האינטרנט. זהו המקרה (המצער) במותה של ויטני יוסטון שהביא לכך שהערך שלה בויקיפדיה נצפה 435 פעמים בשנייה. זהו שיא הצפייה בשעה לערך בויקיפדיה מאז שנת 2010 כאשר מאחוריה נמצא הערך אודות איימי ווינהוס עם 377.5 צפיות בשנייה וסטיב ג'ובס עם 295.5 צפיות בשנייה.

מקור: Wikipedia