חזרה לעמוד הקודם

מאגר פסיקות בנושא דואר זבל

הורדה או צפיה בנתונים:

איגוד האינטרנט הישראלי מפעיל עמוד מידע מקיף בנושא דואר זבל, הנותן מענה והבהרות 'עשה ואל תעשה' בהתאם 'לחוק הספאם' (סעיף 30א לחוק התקשורת בזק ושידורים). לאחרונה העולה לעמוד, בשיתוף אתר law.co.il, מאגר מידע הכולל את כל הפסיקות המשפטיות החשובות בנושא 'דואר זבל' שנפסקו מאז כניסת החוק לתוקף בדצמבר 2008.

חוק דואר זבל,  שנועד למנוע הפצת דואר זבל, עבר במאי 2008 בכנסת בקריאה שניה ושלישית, ואושר כחוק במדינת ישראל. החוק קובע, בין היתר, כי שליחת דואר פרסומי ללא הסכמה מראש של המקבלים (תחת הגבלות מסוימות), ייחשב כעבירה. דוא"ז מסב נזקים כבדים ליחידים ולעסקים ויש לו השפעות כלכליות ותפעוליות רחבות היקף העולות לכדי איום ממשי על עצם קיומה של מערכת העברת המסרים באינטרנט.

המידע נועד לסייע למקבלי דואר זבל המבקשים לדעת מה עליהם לעשות על מנת למגר את התופעה ולשולחי דואר פרסומי לפעול על פי חוק ולהימנע ממשלוח פרסומים שיחשבו כדואר זבל. המאגר כולל עשרות פסקי דין, בהם גם פסיקות שהגיעו לסיומן בימים האחרונים. להלן ריכוז ממצאים העולים מהמאגר –

  • עד היום התובעים פוצו ביותר ממיליון וחצי שקלים (1,623,500 ש"ח) מחברות שהפיצו דואר זבל בניגוד לחוק.
  • מתוך 100 הפסיקות במאגר: 61 פסיקות עסקו בדואר אלקטרוני 18 פסיקות עסקו במסרונים ו-5 פסיקות נוגעות למשלוח פרסומת באמצעות פקס.

למידע נוסף אודות דואר זבל ראו את אתר איגוד האינטרנט הישראלי > דואר זבל