חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם – אפריל 2013

כבכל חודש אנחנו מביאים לכם מקבץ נתונים מרחבי העולם. החודש אנחנו מביאים סטטיסטיקות חדשות על שרותי מוסיקה בארה"ב, המלצות של משתמשי לינקדאין, סטטיסטיקות מיוטיוב, שימוש בטוויטר למיפוי שפות, מצב האינטרנט בברזיל ונתונים על השימוש במכשירים ניידים.

תעשיית המוסיקה עוברת למדיום הדיגיטאלי

איגוד המוסיקה בין הבין לאומי (IFPI) פרסם את דוח שנת 2013. לפי הערכות עדכניות מכירות מקוונות  אחראיות ל-34% מהכנסותיה של תעשיית המוסיקה ומסתכמות ב-5.6 מיליארד דולר. מספר האנשים המנויים על שרותי הזרמת מוסיקה גדל ב-44% ועומד כעת על כ-20 מיליון מנויים וההכנסות משירותים אלו מהוות כ-10% מההכנסות ממכירות דיגיטאליות. עוד עולה מהדוח כי שתי שליש ממשתמשי האינטרנט השתמשו בשירות מוסיקה מקוון בחצי השנה האחרונה ובקרב משתמשים צעירים (גילאי 16 עד 24) מדובר על 81%.

מקור: IFPI

מעל מיליארד המלצות ניתנו ל-56 מיליון משתמשי לינקדאין

בתוך פחות משישה חודשים מאז ש-Linkedin הציגה את האפשרות להמליץ (endorsement) על כישורים של מכרים  נרשמו מעל מיליארד המלצות. בממוצע נרשמו כ-50 מיליון המלצות כל שבוע ויותר מ-18 מיליון משתמשים השתמשו באפשרות החדשה. הכישורים הנפוצים ביותר לקבל המלצות הן תכנון אסטרטגי, שירות לקוחות, שימוש במיקרוסופט אופיס, ניהול פרויקטים וגיוס עובדים. 

מקור: Linkedin Blog

באיזו שפה מדברים בחלקים שונים של העיר ניו-יורק?

הבלוג Spatial Analysis הציג בחודש האחרון מפה של השפות המדוברות בעיר ניו-יורק על ידי ניתוח השיחה באתר Twitter. כותבי הבלוג שיתפו פעולה עם אתר Trendmap בכדי לנתח ציוצם שמקורם בעיר ניו-יורק בין ינואר 2010 לפברואר 2013. בעזרת שירות התרגום האוטומטי של גוגל הם זיהו את השפה של כל ציוץ ויצרו מפה אינטראקטיבית המציגה את שכיחות השימוש בכל שפה ברחבי העיר. 

מפה של העיר ניו-יורק עליה נקודות בצבעים שונים המסמנות ציוצים בשפות שונות

מקור: spatialanalysis.co.uk

עדכון נתונים מיוטיוב

בחודש האחרון עדכנו באתר YouTube את הסטטיסטיקות הכלליות שלהם. מהעדכון עולה באתר משתמשים כ-800 מליון משתמשים ייחודיים כל חודש אשר צופים במעל 4 מיליארד שעות של תוכן. בכל דקה מועלים לאתר כ-72 שעות של וידאו ו-70% מהתעבורה של האתר מגיעה מחוץ לארה"ב. כרבע מהצפיות מגיעות ממכשירים ניידים וכמיליארד צפיות בסרטונים נעשות דרך אתר YouTube mobile.

מוקר: Youtube Statistics

ברזיל דרך העדשה הדיגיטאלית

חברת קומסקור (comScore) שחררה החודש דוח מיוחד על העתיד הדיגיטאלי של ברזיל. מהדוח עולה כי משתמשי אינטרנט בברזיל מבלים יותר מ-27 שעות בחודש באופן מקוון מול מחשבים  נייחים. 30% מהגולשים הם בגילאי 25 עד 34 ו-18% נוספים הם בגילאי 18 עד 24. השימוש השכיח ביותר הינו (כצפוי) השימוש באתרי רשתות חברתיות המהווה 36% מזמן הגלישה ולאתר פייסבוק קרוב ל-44 מיליון כניסות ייחודיות בחודש.

מקור: comScore

כמה פעמים אנחנו מביטים בטלפון ביום?

הדוח השנתי של TomiAhonen על עולם המובייל התפרסם החודש. מהדוח עולה כי כיום קיימים 6.7 מיליארד מנויי מובייל בעולם. כ-22% מהמכשירים הם מכשירים חכמים. אחד החלקים המעניינים ביותר בדוח עוסק בשימוש הממוצע במכשירים וממנו עולה כי המשתמש הממוצע מביט על המכשיר כ-150 פעם ביום, מהם כ-23 פעמים לבדוק הודעות, 22 פעמים לשיחות קוליות, 18 פעמים כדי לבדוק את השעה, 12 פעמים קשורות למשחקים ו-9 פעמים קשורות למדיה חברתית.

מקור: Communities Dominate Brands