חזרה לעמוד הקודם

סקירת אפליקציה – להביט על המפה של האינטרנט

חברת האירוח Peer1 שחררה בתחילת החודש אפליקציה (לאנדרויד או IOS) הממפה את תשתית האינטרנט באופן אינטראקטיבי. האפליקציה היא דוגמה נפלאה לדרך בה חברות עתירות ידע יכולות לשתף את הציבור באופן נגיש ואינטראקטיבי במידע העומד לרשותן ולגרוף בדרך כמות יח"ץ בלתי מבוטלת. צילום מסך מתוך האפליקציה

האפליקציה הינה בבסיסה מפה (או שתי מפות) המציגה קשרים בין רשתות  ANS (הרשתות האוטונומיות) ברחבי העולם. בתוך האפליקציה ניתן לבחור בין הצגת החיבורים והרשתות על גבי מפת העולם או באופן יחסי למיקומן בתשתית האינטרנט. האופצויות השונות מאפשרות לצופה לבחון את הטופולוגיה של האינטרנט ביחס לגיאוגרפיית העולם או ביחס להיררכיה הפנימית של הרשת. 

בנוסף, ניתן להשתמש באפלקיציה בכדי לקבל תמונה של הסביבה הקרובה אלינו או של מבנה הקשרים של ארגונים מוכרים. המשתמשים יכולים לחפש באפליקציה רשתות של ספקי תקשורת (ISP), מחלפי אינטרנט, אוניברסיטאות וארגונים כמו גם את הרשת ממנה הם מחוברים. לאחר הבחירה באחת מרשתות אלו ניתן לראות את הקשרים המחברים אותן לרשתות אחרות ואת המיקום שלהן במבנה הכללי.

צילום מסך מתוך האפליקציה

הנתונים ששימשו להפקת האפליקציה כללו מידע על 22,961 רשתות אוטונומיות המחוברות על ידי 50,519 חיבורים (המידע נאסף בחלקו ממערך המדידה של ארגון CAIDA). אף שהרבה מנתונים אלו זמינים ופומביים ההצגה שלהם באופן גרפי ואינטראקטיבי הינו חדשני וראוי להערכה.  

 סך הכל האפליקציה היא כלי נהדר ללמוד וללמד בצורה חוויתית על טיפוגרפיית האינטרנט ואף לצפות בתחזיות שונות למבנה וגודל האינטרנט בשנים הבאות.

סקירה של הכלי מערוץ החדשות CNN:

* שימו לב: אין איגוד האינטרנט הישראלי אחראי על התוכנה המוזכרת לעיל והתקנתה היא על אחריות המשתמש בלבד.