חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם – מאי 2013

כבכל חודש אנחנו מביאים לכם מקבץ נתונים מרחבי העולם. במקבץ הנוכחי תוכלו למצוא מידע על הפרסום המקוון, השימוש במכשירים ניידים, נתונים מפתיעים על פייסבוק, השימוש בסמארטפונים על ידי אימהות ועוד.

ההוצאות על פרסום דיגיטאלי צמחו ל-36.6 מיליארד דולר ב-2012

לפי הדוח השנתי של ארגון IAB ההוצאות על פרסום דיגיטאלי צמחו ל-36.6 מיליארד דולר בשנת 2012, צמיחה של 15% משנת 2011. ברבעון האחרון של 2012 ההוצאות על פרסום עמדו על 10.3 מיליארד דולר, עלייה של 14.9% מהרבעון המקביל. הפרסום במכשירים ניידים עלה ב-111% משנה שעברה ועמד השנה על 3.4 מיליארד דולר.

מקור: IAB

הבנקאות הדיגיטאלית עוברת למכשירים הניידים

דוח מחקר של ה-Federal Reserve Board מגלה כי 28% ממשתמשי המכשירים הניידים בארה"ב ו-48% ממשתמשי המכשירים החכמים עשו שימוש בשרותי בנקאות באמצעות המכשיר הנייד בשנת 2012 (עלייה מ-21% ו-42% בהתאמה בשנה שעברה).

מקור: Mobile Money Revolution

פייסבוק מתחזק בקרב משתמשי הסמארטפונים

משתמשי סמארטפון אמריקאים נכנסים בממצוע לפייסבוק כ-14 פעמים במהלך היום, כך עולה מדוח שפרסמה חברת IDC. עוד עולה מהמחקר כי המשתמש הממוצע בגילאי 18 עד 44 מבלה כ-32 דקות ביום באתר פייסבוק.

מקור: Eweek

כמה מידע מגיע אליכם דרך פייסבוק?

בראיון שנתן וואדים לרווסיק, אחראי העיתונות של פייסבוק, לרשת רויטרס אודות הדרך בה הרשת מעצבת את הפיד של המשתמשים נחשף כי המשתמש הממוצע נחשף ליותר מ-2000 פיסות תוכן ביום. הרשת ממקמת את הפריטים (האורגנים והמקודמים) לפי נתוני השימוש של כל משתמש, אך לטענתה הפריטים הממומנים אינם מחליפים את הפריטים האורגניים.

מקור: רויטרס

Whatsapp שוברת שיאים

על פי דיווח באתר All thing D אפליקציית המוביל Whatsapp הינה האפליקציה הנפוצה ביותר בכמעט כל מדינה בעולם. לפי מנכ"ל החברה האפליקציה מעבירה כ-20 מיליארד הודעות ביום והיא כעת יותר נפוצה אפילו מטוויטר.

מקור: All Things D

החיפושים הניידים עדיים נעשים מהבית או העבודה

דוח משותף של גוגל ונילסן חושף כי 77% מהחיפושים במכשירים ניידים מתבצעים מהבית או ממקום העבודה ורק 17% מהחיפושים נעשים מהדרך. עוד עולה כי לחיפושים הקשורים לקניות יש סיכוי כפול להתרחש מתוך חנות או אזור מסחרי וכי 45% מחיפושים הם למטרה ספציפית ונועדו לעזור למשתמשים לגבש החלטה.

מקור: Think with Google

נוער אמריקאי מעמיק את השימוש במכשירי סמארטפון

לפי מכון PEW ל-78% מבני הנוער בארה"ב יש מכשיר סלולארי, ל-37% מהנוער יש סמארטפון ול-23% יש מכשיר טאבלט. עוד עולה כי 95% מבני הנוער משתמשים באינטרנט ול-93% יש מחשב או גישה לאינטרנט מהבית. נתון מפתיע מהדוח הינו כי אחד מארבע בני נוער מתבססים על המכשיר הסלולארי שהם (ולא על מחשב) בכדי לגשת לאינטרנט.

מקור: Pew internet

 * תמונת השער מוצגת ברשיון CC BY-SA 2.0 ושייכת ל-JaredZammit