חזרה לעמוד הקודם

מי משתמש ב-Reddit?

אתר Reddit קיבל המון תשומת לב בשנים האחרונות. בקרב משתמשי אינטרנט כבדים האתר מוכר כחממה לידע ודיונים בזמן שהעיתונות מוצאת בו בשנים האחרונות מקור לכתבות סנסציוניות. בפוסט הנוכחי נסקור דו"ח חדש השופך אור על השימוש באתר בקרב הציבור האמריקאי.

אתר Reddit

אתר Reddit הינו אחד האתרים מבוססי תוכן גולשים המפורסמים ביותר. האתר הוקם בשנת 2005 על ידי שני יזמים צעירם ובשנת 2008 הפך קוד המקור של האתר לזמין ופתוח. להט המשתמשים ויציבות האתר לאורך השנים הכתירה אותו כאחד המופעים המרכזיים של האינטרנט החברתי (במקביל לאתרי הרשתות החברתיות).

עם השנים הפך אתר Reddit  למזוהה עם תופעות אינטרנט שונות, חלקן מעוררות השראה (למשל זאת  או זאת) וחלקן שנויות במחלקות (למשל זאת או זאת). למרות כל זאת, Reddit הינו עדיין אחד מאתרי האינטרנט המרכזיים והמעניינים ביותר בהם גולשים יוצרים דיונים מורכבים ומשתפים מידע אודות מגוון רחב של נושאים.

דוח המחקר של PEW

החודש פרסם מכון המחקר PEW דו"ח מחקר הנוגע לשימוש באתר Reddit. הדוח מתבסס על מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בארה"ב שנאסף במסגרת סקר ייעודי לבחינת השימוש וההשפעה של אתר Reddit.

דוח המחקר מבוסס על סקר שנערך בחודשים אפריל ומאי והקיף 2,252 נשאלים מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב. כחלק מניסיונות המכון להתמודד עם ההטיות הנובעות מסקרים המבוססים על קווים נייחים החוקרים פנו לחצי מהנשאלים באמצעות טלפון קווי ולחצי מהם באמצעות קו טלפון סלולארי. למידע נוסף על המתודה המדעית של הסקר כדאי לקרוא את פרק המתודה.

 

אז מי משתמש ב-Reddit

במסגרת המחקר בחנו החוקרים את תפוצת השימוש באתר בקרב קבוצות דמוגרפיות שונות. מהדוח עולה כי 6% ממשתמשי האינטרנט הבוגרים בארה"ב משתמשים באתר.

ניתוח הנתונים מעלה כי אחוז השימוש בקרב גברים כפול מזה בקרב נשים (8% מול 4%) וכן בקרב היספנים מול אחוזי השימוש בקרב לבנים ושחורים (11% מול 5% ו-4% בהתאמה).

כצפוי בחינת השימוש על פני קבוצות גיל מראה כי השימוש נפוץ ביותר בקרב צעירים כאשר 11% ממשתמשי האינטרנט בגילאי 18 עד 29 משתמשים באתר, 7% מהגולשים בגילאי 30 עד 49 ו-2% בקרב גולשי האינטרנט מעל גיל 50.

חלוקות נוספות שאפשר למצוא בדוח הינה אחוזי השימוש לפי הכנסה (שם לא נמצא הבדל משמעותי), השכלה (בה מובילים גולשי אינטרנט עם השכלה אקדמאית או ללא תעודת בגרות כלל) ולפי מקום מגורים. בחלוקה האחרונה נמצא כי בעוד בקרב גולשי אינטרנט תושבי העיר והפרברים תפוצת השימוש דומה לממוצע הכללי (7% ו-6% בהתאמה) הרי שבאזורים כפריים וחקלאים עומד אחוז השימוש באתר על 2% בלבד.

מידע נוסף אפשר למצוא בדו"ח המקורי Six percent of online adults use reddit