חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם – יולי 2013

חודש יולי מתקרב לסופו ואנחנו במאגר STS משאירים אתכם מעודכנים עם מיטב סטטיסטיקות הרשת מרחבי העולם. החודש אנחנו מביאים לכם נתונים על שירותי גוגל ואינטסגרם, המשמעות של מיקום התוצאות בחיפושי גוגל, מדוע על חברות טכנולוגיה להשקיע באמהות והצמיחה של שוק הטאבלטים.

כמה תמונות מתפרסמות באינטסגרם ביום?

בטח שאלתם את עצמכם את השאלה הזאת לאחרונה. אז כעת יש לנו תשובה לשאלה הזאת ולעוד כמה מדיווח לעיתונות ששחררה החברה לפני כחודש. לשירות אינסטגרם 130 מיליון משתמשים פעילים, כמחצית מהם מחוץ לארה"ב. המשתמשים בשירות מעלים 45 מיליון תמונות ביום ולוחצים לייק כמיליארד פעם ביום. אבל המספר האסטרונומי ביותר בדיווח הנוכחי הינו שעד היום פורסמו בשירות מעל 16 מיליארד (כן -16,000,000,000) תמונות.

מקור: הודעה לעיתונות – אינסטגרם

הידעתם? גוגל חולשת על האינטרנט

חברת המחקר Deepfield פרסמה החודש מחקר על פיו שרותי גוגל אחראים ל-25% מתעבורת האינטרנט בעולם. מדובר בגידול משמעותי מהערכת 6% שנתנה IDG רק לפני שלוש שנים. עוד עולה מהמחקר של החברה כי 60% מהמכשירים המחוברים לרשת האינטרנט מתקשרים עם שרתי גוגל לפחות פעם ביום. המחקר מבוסס ברובו על בחינת התקשורת דרך תשתית הרשת ובכך מייצג את כלל התעבורה ולא רק פעילות דפדפנים. עם זאת, כותבי המחקר מציינים כי המדגם עצמו מבוסס ברובו על התקשורת בצפון אמריקה.

מקור: DeepField Blog

שליש לוחצים התוצאה הראשונה בגוגל

מחקר של חברת הפרסום Chitika מצא כי התוצאה האורגנית הראשונה בגוגל מקבלת 32.5% מלחיצות הגולשים בעוד המקום השני זוכה ל-17.6% מהלחיצות. החברה גם מדווחת כי האתרים המופיעים בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש אחראים ל-91.5% מתנועת הגולשים לאתרים המופיעים בתוצאות החיפוש. כותבי הדוח מציינים כי הממצאים שלהם מדגימים את החשיבות של שירות SEO טוב.

מקור: הודעה לעיתונות Chitika

כמחצית מהאימהות באנגליה גולשות לאתר פייסבוק מיד לאחר ההשכמה

זאת בניגוד לרבע מהאנשים באוכלוסייה הכללית הבודקים את אתר פייסבוק כפעולה הראשונה בבוקר, כך עולה ממחקר חדש שערכה חברת BabyCenter. המחקר גם מצא כי לאימהות סיכוי הגבוה ב-15% מהאוכלוסייה הכללית להשתמש באתרי רשתות חברתיות והן מבבלות בממוצע 9.7 שעות בחודש באתרים אלו (ביחס ל-8 שעות באוכלוסיה הכללית).

מקור: 2013 UK Social Mum Report

לשליש מהמבוגרים בארה"ב יש כעת מחשב טאבלט

מחקר חדש של מכון PEW האהוב עלינו חושף כי לשליש מהמבוגרים בארה"ב יש כעת מחשב טאבלט. מהדוח עולה כי הקבוצות באוכלוסייה עם הסיכוי הגבוה ביותר לבעלות על מחשבי טאבלט הינן מבוגרים במשקי בית עם הכנסה הגבוהה מ-75,000$ (56%), מבוגרים בין הגילאים 35 ו-44 (49%) ובוגרי תואר אקדמאי (49%).

מקור: Pew – Tablet Ownership 2013

כמה מבזבז משתמש ממוצע ב-iTunes

חוקר בחברת Asymco מצא כי המשתמש הממוצע מוציא כ-12$ על מוסיקה בשנה בחנות התוכן של חברת אפל. למרות שאפל רשמה עלייה מטאורית במספר המשתמשים בחמש השנים האחרונות מכ-15 מיליון לכמעט 600 מיליון משתמשים ההכנסה הממוצעת למשתמש ירדה מ-100$ לכ-45$.

מקור: Digital Music News

למי אכפת מהלידה המלכותית?

להרבה אנשים מסתבר. הלידה של בן המלוכה הבריטי ייצרה שיא של 25,300 ציוצי טוויטר לדקה ובמקביל ההאשטאג #RoyalBaby צויץ 900,000 פעם. למרות כל ההייפ סביב הלידה לא מדובר במספרים שוברי שיאים – בערב הבחירות לנישאות ארה"ב 2012 טוויטר חוותה 327,452 ציוצים לדקה ואפילו גמר הווימבלדון עקף את התינוק המלכותי עם הישג מרשים של 120,000 ציוצים לדקה.

מקור: Twitter