חזרה לעמוד הקודם

סדרות חדשות -מתקפות, נוזקות ואבטחה

אנחנו ממשיכים לעדכן את מאגר STS בעוד סדרות מידע העוסקות בתחום האבטחה. הפעם אנחנו מביאים לכם שלוש סדרות העוסקות בדיווח על איומים, מתקפות שמקורן בישראל ושרתי השליטה ברשתות בוטים. 

כמה מתקפות מיוצרות נוזקה מגיעות מישראל?

הסדרה הפעלת מתקפות על ידי נוזקות בישראל מביאה מחקר של חברת ThreatExpert המספקת שירותי זיהוי  לנוזקות על ידי הפעלת סביבה וירטואלית. כחלק מפעילותה מנהלת החברה רישום אודות המדינות בהן הופעלו הנוזקות. בניגוד לרוב המאגרים בנושא המתארים את יעד המתקפות, הסדרה הנוכחית מסוגלת לאתר היכן ממוקמים המחשבים בהן הופעלו הנוזקות שיצרו את המתקפות.

מנתוני החברה עולה כי 0.97% מהמתקפות הופעלו ממחשבים בישראל.

 תמונה של מפת העולם עם איומי האבטחה

מי שולט במחשבים נגועים?

סדרה נוספת בנושא בשם שרתי נוזקת Zeus בישראל מציגה מידע אודות שרתי השליטה של נוזקת Zeus (הידועה גם כ-Zbot או WNSPoem). נוזקות אלו משמשות פושעי מחשב לאסוף מידע ממחשבים אישיים הנשלחים לשרתי שליטה בשליטתם. נכון לכתיבת שורות אלו מופעלים בישראל שלושה שרתים כאלה –

על פי נתוני האתר בישראל מופעלים כיום כשלושה שרתי שליטה –

תאריך הוספה

שרת

כתובתIP

AS מספר

2013-07-13

www.xtasea.co.uk

62.219.69.210

AS8551

2013-04-17

darker.in.ua

213.57.77.220

AS12849

2013-04-15

voip-offices.in.ua

5.29.130.59

AS12849

באתר תוכלו למצוא מידע נוסף על שרתי השליטה כגון זמן פעילות, גרסה, כתובות ה-URL שהשרת מפעיל ועוד.

כל החדשות בנושא איומים מקוונים

הסדרה האחרונה בפוסט זה מציגה מאגר חדשות בנושא איומים מקוונים המנוהל על ידי CERT-EU  או Computer Emergency Response Team. מדובר בקבוצת עבודה של האיחוד האירופאי שהוקמה לפני שנתיים בכדי לרכז את המאמצים להתמודדות עם איומי אבטחה ברשת. בקרב חברי הקבוצה אפשר למצוא את מומחי המחשבים של הועדה האירופאית, המזכירות הכללית של אירופה, הפרלמנטים של המדינות החברות ועוד ארגונים.

כחלק מפעילותה הקבוצה מנהלת חדר מעקב לאיומי אבטחה המתבסס על התראות מגורמים מקצועיים ושרותי חדשות. המאגר ניתן לסינון לפי קריטריונים שונים וביניהם מדינות קשורות, שפת ההתראה, סוג האיום, המערכת, החולשה ועוד. זהו מקור מידע מומלץ לעוסקים בתחום זה.

הנה טבלה של מספר האזכורים הקשורים לישראל בחודש האחרון:

תיאור מספר האזכורים לאיומי אבטחה הקשורים לישראל לאורך חודש יולי