חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם – אוגוסט 2013

כבכל חודש אנו מרכזים נתונים סטטיסטיים מרחבי העולם והפעם אנו מביאים לכם נתונים על שביעות רצון מאתרי אינטרנט, אפליקציות באייפון, תפוצת מכשירי אנדרואיד, ושימוש בפייסבוק בטוויטר.

 האם אתם מרוצים מאתרי האינטרנט?

רוב האמריקאים משיבים כן. מדד ACSI (או American Customer Satisfaction Index) מדרג את רמת שביעות הרצון של הצרכנים האמריקאים מחברות ושירותים, ביניהם שרותי רשת. מהמדד העדכני (יולי 2013) עולה כי בשנה האחרונה חלה ירידה ברמת שביעות הרצון מאתרי הפורטלים ומנועי החיפוש (3.8%-) כמו גם באתרי הרשתות החברתיות (1.4%-). את הירידה הגדולה ביותר בשביעות הרצון ממנועי החיפוש בשנה האחרונה רשם מנוע החיפוש של  גוגל שרשם ירידה של כ-6.1% בשנה האחרונה. גם בגזרת המדיה החברתית גוגל רשמה את הירידה הגדולה ביותר, צניחה של 9% בשביעות הרצון מהשירות זאת בזמן ששירותי פינטרסט , פייסבוק וטוויטר רשמו עליה בשביעות הרצון של 4.3%, 1.6% ו-1.6% בהתאמה.

מקור: Theacsi.org

מיהי האפליקציה הכי נפוצה באייפון?

על פי  הדוח האחרון של חברת Onavo האפליקציה הנפוצה ביותר לאייפון בארה"ב היא.. פייסבוק, עם נתח שוק של 72.5%. על כמחצית ממכשירי האייפון בארה"ב תוכלו למצוא את אפליקציית יוטיוב, על כשליש את אפליקציות אינטסגרם, גוגל מפות ופנדורה ועל כרבע את אפליקציית טוויטר וערוץ מזג האוויר.

מקור: Onavo AppRank -Top iPhone Apps

כמה מכשירי אנדרואיד יש בעולם הזה?

לפי פוסט שפרסם לארי פייג, מנכ"ל גוגל,  הופעלו עד היום מעל 900 מיליון מכשירי אנדרואיד והחברה מזהה הפעלה של 1.5 מיליון מכשירים מדי יום. בגזרת האפליקציות דיווח פייג כי מחנות האפליקציות של גוגל הורדו עד היום 50 מיליארד אפליקציות. פייג גם דיווח כי לדפדפן האינטרנט של גוגל, כרום, יש כיום מעל 750 מיליון משתמשים.

מקור: +Larry Page, Goggle

כמה סוגים של מכשירי אנדרואיד יש בעולם הזה?

אז אתם כבר יודעים כמה מכשירים יש אבל כמה סוגי מכשירים קיימים בשוק המריצים את מערכת ההפעלה אנדרויד? 11,868 סוגי מכשירים! כך עולה מדיווח של חברת OpenSignal. הנתונים מבוססים על המכשירים בהם הותקנה האפליקציה של החברה (682,000 מכשירים). החוקרים גם מדווחים כי כמות המכשירים גדלה ב-3,997 סוגי מכשירים בשנה האחרונה. מעניין כמה סוגי מכשירים הם היו מזהים אם הייתה להם גישה למדגם המלא של 900 מיליון מכישירים?

מקור: Android Fragmentation Visualized

מאיפה אנחנו מתחברים לפייסבוק?

מהמכשיר הנייד מסתבר. דו"ח של חברת הפרסום AdAge מגלה כי בחודש יוני היו לרשת פייסבוק 819 מיליון משתמשי מובייל פעילים. בפועל מדובר מ-71% ממשתמשי הרשת החברתית המתחברים אליה לפחות פעם בחודש מהמכשיר הנייד.  הכנסות החברה מפרסומות על גבי מכשירים ניידים צמחה גם היא וכעת עומדת על 41% מהכנסות החברה.

מקור: adage.com

מי משפיע על מי – טוויטר ורייטינג

מחקר חדש של חברת המחקר SocialGuide (מבית נילסן) מעלה כי ישנו קשר הדדי בין ציוצים בטוויטר לרייטינג של תוכניות טלוויזיה בארה"ב. מצד אחד ככל שהרייטינג גבוה יותר כך נוצרו יותר ציוצים אך המחקר מצא גם את הקשר ההפוך – ככל שהיו יותר ציוצים אודות תכנית  כך הרייטינג שלה עלה.

מקור: SocialGuide (קובץ pdf)