חזרה לעמוד הקודם

ויזואליזציות מרחבי העולם

עבר לא מעט זמן מאז הפעם האחרונה שעסקנו ויזואליזצית נתונים. בפוסט הנוכחי ריכזנו עבורכם מספר דוגמאות להצגה מוצלחת של נתונים. חלקן מציגות נתונים מנותחים באופן המקל על ההבנה שלהם וחלקן מאפשרות לנו להביט על נתונים גולמיים באופן המספק להם משמעות.

 מאיזה מכשירים מצייצים משתמשי טוויטר?

 צילום מסך מתוך המפה האינטראקטיבית

מפה אינטראקטיבית שנוצרה על ידי חברת GNIP על גבי פלטפורמת המפות MapBox מספקת הצצה לאילו מכשירים משמשים את משתמשי טוויטר ברחבי העולם. המפה מציגה מידע שאספה החברה מ-280 מיליון ציוצים שמוינו לפי סוגי המכשירים הסלולאריים מהם נשלחו (אנדרויד, אייפון, בלקברי ואחרים).

Mobile Devices + Twitter Use

 כמה פעמים מופיע אמוטיקון בטוויטר?

צילום מסך מתוך האתר המציג אמוטיקנים שונים עם כמות הפעמים שהם פורסמו בטוויטר

כולנו אוהבים \ שונאים אמוטיקונים (רגשונים), ואם נרצה או לו החיוכים הדיגיטאליים ממשיכים להיות פופולאריים ברחבי העולם. Emojitracker הינו פרויקט ניסיוני בקוד פתוח העוקב בזמן אמת אחר השימוש באותם סימנים. האתר משתמש ב-API של טוויטר, SSE, redis ועוד מספר טכנולוגיות בכדי לייצר תצוגה המתעדכנת בזמן אמת. עקב מהירות העדכונים של האתר הוא אינו מומלץ לסובלים מבעיות אפליטפטיות.

 אתר emojitracker

 להקשיב לוויקיפדיה

יש הטוענים כי אם תצאו מהמטרופולין האינטרנטי, תתרחקו מאתרי החדשות והרשתות החברתיות עד אשר תגיעו אל שדות הידע בהם רועים עורכי ויקיפדיה תוכלו לשמוע אותם מעדכנים את ערכי האנציקלופדיה החופשית. האנשים הטובים באתר hatnote בנו אפליקציה היוצרת צליל בכל פעם שערך בויקיפדיה מתעדכן. פעמונים מסמלים תוספת לערך בעוד צלילי מיתר מסמלים הסרה של חלקים מתוך הערך והטון עצמו מסמן את גודל השינוי. זה כנראה הפרויקט האהוב עלינו ברשימה הנוכחית והוא כמו האחרים מבוסס על html5 וקוד פתוח.

Listen to Wikipedia

הקשיבו לויקיפדיה העברית

 להבין את דוח השקיפות של גוגל

ארגון ה-EFF (או Electronic Frontier Foundation) העוסק בזכויות דיגיטאליות פרסם מספר דיאגראמות המאפשרות לנו להבין טוב יותר את המגמות בבקשות מידע של ממשלות מחברת גוגל. בסדרת פוסטים בבלוג הארגון ניתן לראות גרפים המציגים את מספר בקשות המידע שהתקבלו בגוגל מכל מדינה לאורך השנים האחרונות, אחוז המקרים בהן נענתה גוגל בחיוב לפי מדינה והיחס בין מספר משתמשי האינטרנט לכמות הבקשות.

 בונוס – האומנות שבויזואליזציות נתונים

סרטון מרתק על העיצוב, הפרקטיקה והתיאוריה מאחורי ויזואליזציות נתונים. הסרטון עוסק בהיסטוריה והתיאוריה מאחורי התחום כמו גם בדרך בה מעצבים מובילים מבינים את תפקידם בהנגשת נתונים. קחו לכם 7 דקות, תתרווחו ותצפו בזה –