חזרה לעמוד הקודם

סדרות חדשות – ישראל כמקור ויעד למתקפות רשת

לאחרונה העלינו למאגר STS שתי סדרות המרכזות מידע אודות מתקפות רשת. להלן סקירה של הסדרות, אחת עוסקת בישראל כמקור למתקפות אלו בעוד השנייה מציגה נתונים על ישראל כיעד למתקפות אלו.

מקום 43 ביצירת מתקפות

הסדרה הראשונה מגיעה מחברת האבטחה PROLEXIC  המנהלת מאגר מידע דינאמי אודות מתקפות DDoS  ברחבי העולם. מערכת PLXpatrol מנטרת מתקפות על לקוחות החברה ומפרסמת נתונים בזמן אמת. 

מהנתונים במאגר מידע זה עולה כי ישראל מדורגת במקום ה-43 בכמות המחשבים עליהם מופעלים בוטים כאשר בזמן כתיבת הסדרה נרשמו 1,435 בוטים פעילים.

בנוסף עולה מהמאגר כי 8 מתוך 5000 המתקפות האחרונות שנרשמו על ידי המערכת הגיעו מישראל. מספר נמוך יחסית ועם זאת לא מבוטל כאשר לוקחים בחשבון את היחס בין כמות המחשבים העולמית לכמות המחשבים בישראל.

מקום חמישי ביעד המתקפות

הסדרה השנייה בנושא זה הינה יותר כללית ועוסקת במתקפות רשת בכלל ולא רק מתקפות DDOS. הסדרה מגיעה ממאגר מידע דינאמי המופעל על ידי ענקית התקשורת דיוטש טלקום יחד עם האיחוד לאבטחת סייבר של ממשלת גרמניה. המידע נאסף ממספר פרויקטים בקוד פתוח ביניהם Honeymap, the honeynet project, Kippo, Glastopf  ו-Dionaea.

מהאתר עולה כי ישראל הייתה היעד ה-5 הכי נפוץ למתקפות סייבר בחודש האחרון אחרי ארה"ב, רוסיה, טאיוון וגרמניה. בחודש זה נרשמו 264,872 מתקפות סייבר כנגד יעדים בישראל, 43,684 מהן בשבוע האחרון.