חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם – ספטמבר 2013 (חלק א')

לכבוד החגים אנחנו מביאים לכם פוסט כפול המרכז נתונים מהעולם. אמנם עונת החגים מביאה עמה צמצום בכמות הפרסומים לגבי האינטרנט בישראל אך בעולם לא נרשמה האטה דומה. אז מה יש לנו החודש? אבטחה, פרטיות, תמונות מפוקפקות, ליידי גאגא ושרותי שיתוף קבצים כסקר פופולאריות של סדרות טלוויזיה.

רוב המשתמשים פועלים בכדי להגן על הפרטיות שלהם

מכון המחקר החביב עלינו, Pew Internet,  מדווח על מחקר חדש אודות אנונימיות, פרטיות ואבטחה בעולם המקוון. מהמחקר עולה כי 86% מהמשתמשים בארה"ב פעלו בכדי להסיר או למסך את העקבות הדיגיטאליים שלהם (ממחיקת עוגיות ועד הצפנה של דואר אלקטרוני). עוד נמצא במחקר כי 55% מהמשתמשים פעלו בכדי להימנע ממעקב על ידי אנשים, ארגונים או ממשלות באופן ספציפי. במחקר גם נחשף כי רבים מהמשתמשים חוו בעיות אבטחה – 21% מהנשאלים דיווחו כי הדואר האלקטרוני שלהם או פרופיל ברשת חברתית "נחטפו" ונעשה בהם שימוש על ידי גורם אחר ללא רשות.

מקור: Anonymity, Privacy, and Security Online

גם זו דרך (לא הכי טובה) לשמור על הפרטיות

אפליקציית Snapchat הפכה בשנה האחרונה לכלי נפוץ בכדי לשתף תמונות הנמחקות לאחר מספר שניות (אף שניתן לעקוף תהליך זה). האפליקציה עצמה קיבלה ביקורות לא אוהדות בתקופה אחרונה ככלי מרכזי בעזרתו משתפים בני נוער תמונות בעלות תוכן מיני של עצמם אך נראה כי למרות המתקפה התקשורתית האפליקציה פופולארית יותר מתמיד. בראיון לעיתון Wall Street Journal דיווח מנכ"ל החברה כי באמצעות האפליקציה נשלחות יותר מ-350 מיליון הודעות ביום (גידול משמעותי מ-200 מיליון ההודעות שדווחו בחודש יוני).

מקור: Snapchat Sends 350 Million

כמחצית מבני הנוער באנגליה שומרים תמונות חושפניות בנייד

אם אנחנו כבר עוסקים בתמונות עצמיות של בני נוער, סקר חדש שנערך באנגליה מגלה כי מעל למחצית מבני הנוער מחזיקים תמונות חושפניות של עצמם או אחרים על המכשיר הנייד שלהם. עוד עולה מהסקר כי רק שליש מהנשאלים הגנו על התוכן במכשיר הנייד בעזרת סיסמה או קוד ועשירית הודו כי שלחו תמונות חושפניות לאדם הלא נכון.

מקור: The register

זמן הגלישה בעולם המקוון הוכפלה בשלוש שנים

אמריקאים הכפילו את הזמן בו הם מבלים בעולם המקוון בתוך שלוש שנים, כך עולה מדיווח של בעיתון Business Insider המצטט נתונים של חברת ComScrore. העלייה בזמן אותו מבלים אזרחי ארה"ב בעולם הדיגיטאלי מוסברת על ידי החברה בגידול קטן יחסית בגלישה ממחשבים (20%) וגידול עצום בגלישה ממכשירים סלולאריים (389%) כמו גם הופעת מכשירי טאבלט.

מקור: Business Insider: CHART OF THE DAY

Shazam ממשיכה להתרחב

ביוני דיווחנו לכם על השימוש העצום בשירות זיהוי המוסיקה Shazam. החודש פורסם נתון נוסף לפיו אנשים ברחבי העולם השתמשו בישרות זיהוי השירים מעל 10 מיליארד פעמים (10,000,000,000). עוד מדווחת החברה כי מעל 100 שירים זוהו ב-17 מדינות בשנייה אחת כשיר "Applause" של ליידי גאגא.

מקור: Shazam Achieves Major Milestone

איך יודעים במה המשתמשים רוצים לצפות?

מדיווח באתר TorrentFreak עולה כי חברת שירותי הצפייה Netflix (האחראית לשליש מתעבורת האינטרנט בארה"ב) משתמשת בסטטיסטיקות מאתרי שיתוף קבצים בכדי לבחור אילו סדרות היא רוכשת. סמנכ"ל החברה, קלי מרימן, סיפר כי החברה בוחנת את הפופולאריות של סדרות שונות באתרים אלו בכדי לדעת אילו סדרות פופולאריות במדינות העולם. בראיון אחר דיווח מנכ"ל החברה, ריד האסטינג, כי לאחר הפעלת השירות בקנדה צנח השימוש בתעבורת BitTorremt ב-50%. האם נטפליקס היא התרופה להורדות לא חוקיות?

מקור: TorrentFreak- Netflix Uses Pirate Sites to Determine What Shows to Buy