חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם – ספטמבר 2013 (חלק ב')

כפי שציינו שבוע שעבר, כמות הנתונים מהחודש האחרון הייתה גדולה מכדי להכיל בפוסט אחד. אז הנה עוד כמה סטטיסטיקות על מכשירים ניידים, תעבורת רשת, רשתות חברתיות וקניות מקוונת מרחבי העולם.

חמישית מהקניות המקוונת באנגליה נעשות ממכשיר נייד

דיווח באתר Retail Gazette מעלה כי כמות הרכישות ממכשירים ניידים באנגליה הכפילה את עצמה בשנה האחרונה. מנתונים של חברת המחקר IMRG and Capgemini עולה כי ברבעון השלישי של 2013 21.1% מהרכישות ברשת נעשו ממכשירים ניידים (טלפונים ומחשבי טאבלט). עוד עולה מהכתבה כי בשלושת השנים האחרונות גדל שיעור המכירות באינטרנט ב-2,000%.

מקור: Sales through mobile double in a year, say IMRG and Capgemini

המובייל עקף את המחשב בגלישה לאתרי קניות

במקביל התפרסמו בחודש שעבר נתונים מארה"ב המצביעים כי 51% מהזמן אותו בילו גולשים באתרי קניות נעשה ממכשירים ניידים. 37% מהזמן שבילו גולשים באתרים אלו נעשה ממכשירים סלולאריים ו-14% ממחשבי טאבלט. הזמן אותו בילו גולשים באתרים אלו שהשתמשו במחשבים נייחים ירד מ-84% בשנת 2010 ל-49% השנה. חברת קומסקור מדווחת כי 45% מהגולשים ממכשירים נייחים ממשיכים את הגלישה באתרים אלו ממכשירים ניידים.

מקור: MediaPost – Time Spent Shopping Shifts From PC To Mobile

אירופה: 72% מהבתים מחוברים בפס רחב

נתונים שפרסם האיחוד האירופי מעלים כי ל-72.5% מהבתים באירופה חיבור אינטרנט בפס רחב. עוד עולה מהדיווח כי 34% מתושבי האיחוד משתמשים באינטרנט לביצוע שיחות קוליות, כאשר בבולגריה, קפריסין, אסטוניה, ליטא ולטביה מעל 50% מהמשיבים מבצעים שיחות דרך האינטרנט.

מקור: European Commission Press Release

 פייסבוק הינה הרשת החברתית הכי פופולארית (כמעט) בכל העולם

הבלוגר האיטלקי  Vincenzo Cosenza פרסם החודש מפה של העולם בה מוצגת הרשת החברתית הנפוצה ביותר בכל מדינה. את המפה הכין וינסנזו על פי נתוני התעבורה באתר  Alexa והיא מציגה שינויים לאורך שלושת השנים האחרונות. באופן לא מפתיע רוב המפה צבועה בכחול (הצבע המסמן את פייסבוק). להלן המפה, המשותפת תחת רישיון CC-BY-NC –

תצוגה של הרשתות המובילות בכל אחת ממדינות העולם בין דצמבר 2009 ליוני 22013

מקור: World Map of Social Networks

כמה מתעבורת האינטרנט מגיעה ממכשירים ניידים?

לפי הנתונים של חברת Statcounter שהתפרסמו בחודש שעבר באתר Mashable עולה כי 17.4% מתעבורת הגלישה בעולם מגיעה ממכשירים ניידים. מדובר בגידול של 6% משנת 2012, כאשר הגידול המשמעותי ביותר נרשם באפריקה שם נמצא כי 23.7% מהתעבורה מגיעה ממכשירים ניידים (גידול של 12.4% משנה שעברה) ובאסיה בה 26.6% מתעבורת הגלישה מגיעה ממכשירים ניידים (גידול של 7.8% משנה שעברה).

מקור: 17.4% of Global Web Traffic Comes Through Mobile