חזרה לעמוד הקודם

סדרות חדשות – אירוח אתרים ותשתית סלולארית

לאחרונה העלנו למאגר STS מספר סדרות המכילות סטטיסטיקות על תשתית האינטרנט בישראל. בפוסט הקרוב נציג שלוש מהן – סדרה העוסקת בכתובות IP ייחודיות, סדרה העוסקת בשרתי שמות וסידרה המציגה נתונים אודות איכות החיבור לאינטרנט במכשירים ניידים.

מי מתארח בכתובת ובשרת?

שתי סדרות שהעלינו לאחרונה מגיעות מאתר MYIP.MS המופעל על ידי חברת Delta Consultants. אתר זה מרכז מגוון סטטיסטיקות הקשורות לאתרים ברשת האינטרנט. באתר תוכלו למצוא נתונים אודות כתובות IP ממנה מגיעים הגולשים לאתר, שרותי Whois ועוד.

בסדרה כתובות IP ייחודיות בישראל ניתן למצוא מידע אודות ארגונים וחברות מישראל להם כתובות IP ייחודיות. בין השאר תוכלו למצוא את מספר הרשת האוטונומית אליה מצביעה הכתובת, האתרים המתארחים בה ופרטי קשר של הארגון המפעיל אותה.

צילום מסך של טבלאת המידע באתר MYIP

בסדרה השניה, שרתי השמות בישראל (Nameserver)תוכלו למצוא רשימה של שרתי השמות המובילים בישראל. שרתים אלו מתפקדים קטלוג לשמות המתחם המתארחים על שרת ומאפשרים להם לחלוק כתובות IP. באתר ניתן למצוא את כתובת שרתי השמות, כתובת ה-IP שלהם, מספר האתרים המשתמשים בשרת ומספר האתרים המשתמשים בשרת מבין 3 מיליון האתרים המובילים בעולם.

אז כמה מהיר האינטרנט הנייד?

הסדרה מדדי רשת סלולארית בישראל מביאה נתונים מתוך פרויקט OpenSignal. מטרת הפרויקט הינה ליצור מאגר מידע גלובלי אודות קישוריות סלולארית המבוסס על נתונים המגיעים ממשתמשים ברחבי העולם. המשתמשים מתקינים אפליקציה ייעודית האוספת נתונים אודות איכות החיבור הסלולרי ומעבירה אוצם למאגר באופן אנונימי.

במאגר תוכלו למצוא מיפוי של אנטנות סלולריות, אזורי קליטה סלולארית, נקודות תקשורת אלחוטית ברחבי העולם וכן מידע סטטיסטי על איכות החיבור ברשתות הושנות. היות והנתונים מגיעים ממתנדבים המתקינים אפליקציה יש להיזהר בנתונים אלו וייתכן מאוד כי המדגם אינו אקראי ומושפע מתפוצת האפליקציה בישראל. 

באתר ניתן למצוא מפות אינטראקטיביות המתארות את הכיסוי הסלולארי של רשתות תקשורת ברחבי העולם כמו גם נתונים אודות רוחב הפס ואיכות תקשורת הנתונים מהמכשירים הסלולאריים בישראל. הנה הנתונים על שלושת הרשתות הסלולאריות הגדולות כפי שאלו הופיעו באתר בתאריך 6/10/2013 –

 

העלאה

הורדה

זמן אחזור (Latency)

אמינות הרשת

סלקום

1.9

1

512

90%

אורנג

2.2

13.4

227

93%

פלאפון

2.6

1.3

274

95%

* קצבי העלאה וההורדה המופיעים מעלה הינם על פי מגה-ביט לשנייה ומילי שניות

** כל הנתונים מתייחסים לתעבורת 3G