חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם אוקטובר 2013

גם החודש אנחנו מגישים לכם נתונים שהתפרסמו בחודש האחרון לגבי שימוש באינטרנט ברחבי העולם. בפוסט הנוכחי תמצאו נתונים על הפרסום בארה"ב ואנגליה, מגמות עולמיות של תעבורת ספאם, הפס הרחב בארה"ב, מסחר מקוון, שקרים מקוונים וויזואליזציה של ערים ברחבי העולם.

הפרסום הדיגיטאלי ממשיך לצמוח

על פי דוח שהפיקה החודש חברת הייעוץ PWC שוק הפרסום המקוון בארה"ב צמח במחצית הראשונה של השנה ב-18% ורשם הכנסות של מעל 20 מיליארד דולר. עוד עולה מהדוח כי שוק הפרסומות למובייל רשם צמיחה של 145% והכנסות של 3 מיליארד דולר זאת בזמן שהפרסום במנועי החיפוש רשם עליה של "רק" 8% והכנסות של 8.7 מיליארד דולר.

מקור: IAB & PWC report

הפרסום במובייל הופך לקטגוריה מרכזית

הדוח המקביל לגבי אנגליה מגלה כי גם שם הפרסום הדיגיטאלי ממשיך לצמוח בקצב שובר שיאים. אותם גופים מדווים כי באנגליה הפרסום הדיגיטאלי מהווה כ-17.5% מההוצאה הכללית על פרסום, כ-3 מיליארד ליש"ט. בנוסף הדוח מעלה כי הפרסום במובייל היווה במחצית הראשונה של 2013 כ-20% מהפרסום הדיגיטאלי ו-14% מהתקציבים בו.

מקור: UK digital adspend hits record

תיבת האימייל מלאה בזבל?

ייתכן כי זאת ההרגשה של אלו מאיתנו שאינם משתמשים בתוכנות \ שירותי סינון ספאם. על פי הדוח לרבעון השני של SecureList כ-70.7% מתעבורת האימייל בעולם הינה דואר זבל (גידול של 4.2% מהרבעון הקודם). עוד מגלה הדוח כי 2.3% מהודעות הדוא"ל הכילו קבצים זדוניים ו-0.0024% מההודעות הכילו מתקפות פישינג.

מקור: Spam in Q2 2013

הפס הרחב הופך לסטנדרט

דוח מחקר שפרסם מרכז Pew Internet מעלה כי ל-70% מהבגירים בארה"ב יש חיבור אינטרנט בפס רחב ורק כ-3% מהם יש בבית חיבור באמצעות חייגן. עוד מדווחים במרכז כי לכ-10% מהציבור בארה"ב יש מכשיר סמארטפון אך אין להם חיבור אינטרנט בפס רחב בביתם.

מקור: Who has home broadband? New data and resources

אם חשבתם שאמזון היא חברה גדולה…

נתונים שהתפרסמו לאחרונה אודות החנות המקוונת Alibaba השאירו אותנו פעורי פה. החנות, המשרתת בעיקר את השוק הסיני, מסמנת את עצמה בשנים האחרונות כחנות המקוונת הגדולה בעולם. בשנה האחרונה החברה עיבדה מכירות בגובה 170 מיליארד דולר! רוב המכירות הללו מתבצעות בתוך סין והן כל כך נפוצות עד שהחנות אחראית ל-60% מהחבילות הנשלחות במדינה.

מקור: The Economist – The Alibaba phenomenon

 זיהום בחוכמת ההמון

למרות הרצון, התקווה והאמון במערכות המבוססות על חוכמת ההמונים מערכות אלו אינן חפות מאתגרים ונזקי בוטים. על פי דיווח באתר ה-BBC  אחוז הביקורות המזויפות באתר YELP צמח מ-5% בשנת 2006 ל-20% בשנת 2013. נוסף על פרסומים אלו החברה עצמה מונעת פרסום של כ-25% מהביקורות שנשלחות לאתר עקב חשד דומה.

מקור:  Yelp admits a quarter of submitted reviews could be fake

ערים ברחבי העולם פועמות

שירות המיקום המקוון Foursquare פרסם בחודש האחרון סדרת סרטונים המתעדים 24 שעות של פעילות בערים מסביב לעולם. בעזרת ייצוג ויזואלי של פעולות צ'ק אין של משתמשים לאורך היום ניתן לראות את זרימת האנשים ברחבי הערים וכיצד אזורים שונים מתמלאים ומתרוקנים בשעות שונות. בין הערים אפשר למצוא את שיקגו, לונדון, איסטנבול, סן פרנסיסקו וניו יורק.