חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם – נובמבר 2013

חודש נובמבר בשיאו וכרגיל אנחנו מגישים לכם נתונים שהתפרסמו לאחרונה ברחבי העולם. במהדורה הנוכחית תמצאו נתונים אודות חנות האפליקציות של אפל, המסחר המקוון במכשירים ניידים, הורדות לא חוקיות, NFC, פרצות בוורדפרס ושיתופי וידאו בארה"ב.

חנות האפליקציות של אפל חוצה את רף המיליון

במסגרת אירוע השקה של אפל למכשירי האייפד החדשים חשפה החברה נתונים על פעילות החנות המקוונת שלה. החברה פרסמה כי בחנות האפליקציות שלה נמצאים כיום מעל מיליון אפליקציות, מספר מרשים כשלוקחים בחשבון שהחברה בוחנת כל אפליקציה בחנות באופן פרטני. כמו כן הודיעה החברה כי מהחנות נרשמו מעל 50 מיליארד הורדותוכי יותר ממיליארד שירים נוגנו דרך שירות iTunes Radio .

מקור: מגזין The Verge

העתיד של המסחר המקוון  נשען על מכשירם ניידים

דוח חדש של חברת המחקר IMRG חושף כי  רוב רובו של הגידול במסחר אלקטרוני באנגליה מגיע מהשימוש במכשירים ניידים החברה הפרידה בפעם הראשונה בדוח הרבעוני שלה בין נתוני המסחר הכלליים לאלו שהגיעו ממכשירים ניידים. מהנתונים עולה כי ברבעון השני של 2012 לא חל גידול כלל במסחר אלקטרוני דרך מחשבים נייחים. זאת למרות שבחברה חוזים גידול של 15% בהיקף המכירות בשנת 2013 שניתן לזקוף את כולו לקניות מקוונות שנעשו ממכשירים ניידים.

מקור: IMRG

שובר שורות \ שובר שווקים

פרק הסיום של סדרת המופת שובר שורות (Breaking Bad)  הורד באופן בלתי חוקי מעל חצי מיליון פעמים ב-12 השעות הראשונות לאחר שידור הפרק בארה"ב, כך מדווח אתר טורנט פריק. הכותבים מציינים כי חלק לא מבוטל ממשתמשי האינטרנט שהורידו את הפרק כבר שילמו עליו דרך חברת הכבלים שלהם או שירות מקוון אחר (דוגמת נטפליקס) והורדת הפרק נועדה לאפשר להם לראות את הפרק בזמן ובמקום שהם בחרו.

מקור: TorrentFreak

קניות ללא מגע

השימוש באמצעי תשלום ללא מגע (מבוסס NFC) הולך וצובר תאוצה ברחבי העולם. חברת ויזה מדווחת כי באנגליה בלבד נערכו בשנה האחרונה מעל 51 מיליון רכישות באמצעות טכנולוגיה זאת. לפי החברה יש באנגליה מעל 28 מיליון כרטיסי אשראי עם יכולות NFC ומעל 65 מיליון כרטיסים כאלו ברחבי אירופה. עוד עולה מההודעה לעיתונות כי  בשנה האחרונה הוציאו האירופאים מעל 1.5 מיליארד יורו בעסקות שנעשו באמצעות כרטיסים אלו.

מקור: ויזה אירופה

עדכנו את הוורדפס כדי להגן על עצמכם מפרצות מוכרות

70% מאתרי האינטרנט מבוססי וורדפרס  מריצים גרסה לא מעודכנת עם פרצות מוכרות. ממצא זה עולה מנתונים שפרסמה חברת EnableSecurity שבחנה 42,106 אתרי וורדפס שנדגמו ממיליון האתרים המובילים של Alexa. עוד מצאו החוקרים כי במהלך 4 הימים הראשונים לאחר ההשקה של גרסה 3.6.1 עברו אליה כבר 18.55% מהאתרים במחקר. יש תקווה.

מקור : WP  WhiteSecurity

נתונים חדשים על שיתוף וצריכת וידאו בשוק האמריקאי

כרגיל אנחנו שמחים לפרסם נתונים חדשים ממכון PEW. בחודש האחרון פרסם המכון ממצאים חדשים על הרגלי שיתוף הווידאו בקרב הציבור האמריקאי. מהנתונים עולה כי כמעט שליש (31%) ממשתמשי האינטרנט בארה"ב העלו סרטון לאתר אינטרנט, כפול מהנתון המקביל ב-2009. בנוסף כ-72% מהמשתמשים צופים בסרטונים באתרי שיתוף וידאו, 56% צופים בסרטונים באתרי רשתות חברתיות או אפליקציות ניידות ו-36% מורידים קבצי וידאו למחשב האישי.

מקור מכון PEW