חזרה לעמוד הקודם

לקט נתונים מהעולם – דצמבר 2013

גם החודש אנחנו מביאים לכם נתונים מרחבי העולם והפעם – משחקי מחשב, דואר זבל, הסחר המקוון בסין, חלוקת קשב בין מסכים ומי בוחר את הסיסמאות הכי חלשות (רמז – לא הסטודנטים למדעי המחשב).

הפסיקו להאשים את משחקי המחשב

מחקר שהתפרסם לאחרונה באנגליה מצא כי למשחקי מחשב אין השפעה שלילית על התנהגותם של ילדים. המחקר, שעקב אחרי 11,000 בני נוער, בחן האם יש השפעה בין הזמן אותו מבלים ילדים ובני נוער מול מסך המחשב לבין בעיות התנהגותיות. כאמור החוקרים לא מצאו שום קשר סטטיסטי בין חשיפה למשחקי מחשב בגיל מוקדם לבין בעיות התנהגות ובעיות רגשיות. החוקרים גם לא מצאו קשר בין צפייה בטלוויזיה בגיל 5 לבין היפראקטיביות, בעיות ריכוז, בעיות רגשיות או בעיות חברתיות.

מקור: ADC Online First

ייתכן ואתם מפיצים דואר זבל ללא ידיעתכם?

מחקר חדש של חברת קומטאץ מגלה כי ארגונים רבים חוו תקלות שנבעו מנוזקות שפעלו בתוך הארגון. מהמחקר עולה כי 40% מהארגונים שנבדקו דיווחו כי כתובת ה-IP שלהם נחסמה על ידי שירותי סינון דואר זבל בשנה האחרונה. כותבי המחקר מציניים כי מחשבי זומבים (מחשבים הנגועים בתוכנה זדונית) אחראים לכ-85% מהודעות הדואר שאינן רצויות ובמקרים רבים שליחת דואר זה יכול להביא לחסימה של חשבונות דוא"ל וכתובות IP בארגון.

מקור: Commtouch

עזבו אתכם משישי השחור, הכוכב העולה הוא יום הרווקים

ענקית המסחר האלקטרוני הסינית, אלי-באבא, דיווחה כי שברה את שיא המכירות היומיות בחודש שעבר ועיבדה ביום אחד מכירות בשווי 5.75 מיליארד דולר. המכירה התרחשה ב-11 לנובמבר המוכר בסין כ"יום הרווקים". אף שה-"חג" נחגג רק חמש שנים הוא צמח להיות יום המכירות המקוונות הגדול בעולם.

מקור: חדשות יאהו

המון מסכים, המון קשב

חברת המחקר Vivaki פרסמה לאחרונה מחקר המצביע על השימוש הגובר במכשיר הסמארטפון בזמן הצפייה בטלוויזיה. במחקר נמצא כי בארה"ב כ-64% מבעלי המכשירם החכמים ו-70% מבעלי מכשירי הטאבלט מפצלים את תשומת הלב שלהם בזמן הצפייה בטלוויזיה בין המכשירים. כ-40% ממשתמשי המובייל מדווחים כי הם משתמשים במכשירים חכם בזמן הצפייה בטלווזה בכדי לבדוק מידע הקשור לתוכנית בה הם צופים ו-20% חיפשו מידע הקשור לפרסומת בה הם צפו בטלוויזיה.

מקור: Vivaki

אנשי עסקים בוחרים סיסמאות גרועות?

מחקר חדש שבחן את המתאם בין חוזק הסיסמה לתחום הלימוד האקדמאי מצא כי את הסיסמאות החזקות ביותר בחרו התלמידים למדעי המחשב (קצת צפוי) ואת הסיסמאות הכי חלשות בחרו הסטודנטים למנהל עסקים. המחקר בחן את חוזקן של 25,000 סיסמאות התלמידים והסגל במערכת המקוונת של אוניברסיטת קרנגי מלון (Carnegie Mellon) על ידי הפעלת אלגוריתם פריצה ובדיקת אחוז הסיסמאות שניתן לפצח.

מקור: ArsTechnica

בונוס – הפוסטים הפופולאריים ביותר ב-reddit אי-פעם

גיימס טרימבל, מאתר ukdataexplorer.com  בנה עמוד המציג את האייטמים הכי פופולאריים אי פעם באתר Reddit. בעמוד תוכלו לסנן את התוצאות לפי ניקוד ומספר התגובות והתצוגה עצמה מחלקת אותם לפי תת-הערוצים בהם הם פורסמו.

מקור: The 200 top-scoring reddit posts of all time