חזרה לעמוד הקודם

סדרות חדשות מתחום האבטחה

תהיתם לאחרונה כמה איומים מופעלים על משמשים בישראל? בפוסט הנוכחי אנו סוקרים שתי סדרות נתונים שעלו לאחרונה למאגר STS ועוסקות במתקפות רשת.

מפת מתקפות הרשת –

הסדרה Digital Attack Map מביאה מפה המציגה מידע אודות מתקפות רשת ברחבי העולם. המפה הינה חלק מפרוייקט משותף של Google Ideas ו-Arbor Networks במטרה להציף מידע אודות מתקפות רשת אנונימיות ולספק לחוקרים וגורמי עניין אפשרות לבחון מגמות במתקפות אלו לאורך זמן.

המידע באתר מגיע מפרויקט אטלס של חברת Arbor Networks המרכז מידע אודות מתקפות DDOS מרחבי העולם. יוצרי המאגר מבהירים כי המידע המוצג בו  חלקי והוא מייצג נתונים המגיעים רק ממאגר אחד ברשת, אך אפשר להגיד כי זהו אחד המאגרים המרכזיים מתחום זה.

במפה האינטראקטיבית תמצאו מידע בזמן אמת ומידע היסטורי (כחצי שנה אחורה) אודות מתקפות ברחבי העולם.  הנה למשל דוגמה לתצוגה על תקיפות כנגד יעדים בישראל בתאריך ה-18 ביוני 2013 –  


מי מאיים עליכם?

הסדרה איומים על משתמשים ישראלים מביאה את דו"ח האיומים לרבעון השלישי של 2013 מחברת קספרסקי. בגרסה המקומית של הדוח אפשר למצוא נתונים אודות ישראל שאינם מופיעים בדרך כלל בדוח הבין לאומי אודות איומים אליהם נחשפים משתמשים מישראל.

מהדוח עולה כי ישראל ממוקמת במקום ה-47 בעולם במסוכנות הרשת לגולשים. בפעול כותבי המחקר מעריכים כי 27.5% מהמשתמשים הישראלים חוו מתקפה כלשהי ברבעון השלישי של 2013. בתקופה  זו זיהו בחברת קספרסקי  649,777 התקפות של קוד זדוני על משתמשי אינטרנט ישראלים ו-1,195,638 איומים מקבצים מקומיים.

מהצד ההתקפי מצאו בחברה כי 0.03% ממתקפות הרשת בעולם הגיעו מישראל, נתון המדרג את ישראל במקום ה-52 בעולם כמקור למתקפות אלו. בנוסף נמצא גם כי דואר הזבל שהופץ מישראל מהווה 0.32% מכלל דואר הזבל בעולם וישראל מדורגת במקום ה-31 בעולם במדד הפצת הספאם.