חזרה לעמוד הקודם

לקט נתונים מהעולם – ינואר 2014

לקראת סוף שנת 2013 אתרים וארגונים שיתפו אותנו על הפעילות שלהם ושל המשתמשים שלהם בשנה החולפת. כבכל חודש אספנו עבורכם מספר אנקדוטות סטטיסטיות מרחבי הרשת והפעם – הזרמת מדיה, פרסום ברשת, בוטים והמשך עלייתם של המכשירים הניידים.. בשנת 2013.

שוק הזרמת המדיה ממשיך להתחזק

דיווחנו בעבר על ההצלחה המסחררת של חברת Netflix אך היא אינה חברת הזרמת המדיה היחידה. כעת מסתבר שההצלחה המטאורית לא פסחה גם על החברה המתחרה –  Hulu שחשפה בחודש שעבר כי היא עברה את 5 מיליון המנויים. החברה גם רשמה הכנסות של מעל מיליארד דולר בשנת 2013 (צמיחה מ-695 המיליון בשנת 2012).

מקור: Advanced Television

הפתעה! שוק הפרסום באינטרנט ממשיך לצמוח

הפרסום באינטרנט בארה"ב ברבעון השלישי של שנת 2013 הגיע לשיא חדש של 10.7 מיליארד דולר. נתון זה מסמן גידול של 15% מהרבעון המקביל בשנה שעברה וגידול של 4.2% מהרבעון הקודם לו בשנת 2013. הנתונים מגיעים ממחקר שביצעה חברת המחקר PWC יחד עם לשכת הפרסום האינטראקטיבי (IAB).

מקור: IAB

אם אתה קורא את זה אתה כנראה בוט

חברת אינקפסולה פרסמה לאחרונה נתונים לפיהם 61.5% מהתעבורה ברשת היא תוצאה של בוטים. התעבורה הלא אנושית מתחלקת בין מנועי חיפוש (31%), תוכנות סריקה והעתקה של תוכן (5%), תוכנות המחפשות אחר פרצות אבטחה (4.5%), תוכנות ספאם (0.5%) ותוכנות אחרות.

מקור: Incapsula

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

קראית הדוא"ל עוברת לסמרטפון

מחקר של חברת Litmus חושף כי 48% מכלל הודעות הדוא"ל נפתחות כעת על מכשירים ניידים, תוספת של 10% מהשנה שעברה. המחקר גם מעלה כי כ-33% מההודעות נפתחו מתוכנות מחשב ייעודיות בעוד השימוש בשירותים מבוססי רשת (webmail) הדרדר בשנה האחרונה וכעת רק 19% מההודעות נפתחות דרך שירותים אלו. חשוב להיזהר בנתונים אלו המגיעים מחברה המספקת מוצרים לניטור הודעות עיסקיות, ייתכן והם תוצאה של סינון ספאם בשירותי הרשת או שהם מבטאים את השימוש בדוא"ל מסוג זה בקרב משתמשים עסקיים וירידה בשימוש בכתובות דואר פרטיות.

מקור: Litmus

 מה עוד עובר למובייל?

עם הצמיחה של תחום ה-Big Data והרצון של חברות להראות את השימוש שלהן במילת הבאז החדשה יותר ויותר אתרים משתפים לאחרונה נתונים אודות הרגלי הגלישה בהם. מועמד לא צפוי לשיתוף נתונים הינו אתר הפורנו Pornhub שפרסם לאחרונה סטטיסטיקות על הרגלי הגלישה של אמריקאים מהשנה האחרונה. מהנתונים עולה כי כמעט מחצית (49%) מהמשתמשים באתר גלשו אליו ממכשירים ניידים. מסתבר שהשימוש במובייל לא פוסח על אף תחום.

מקור: ReadWriteWeb